Yorumlar: Siyah

Yorumlayan: semanurybc
Tarih: 14/02/16 19:09
Bölüm: Siyah
Beğendim

Violet yaaa, ilham kaynağımsın resmen. Her hikayende aklımın çalıştığını hissediyorum. Gerçi ben de dark bir şey istiyordum ama. Her zaman istiyorum, aman iyi bir şey olmasın. 😒

Şimdiii, başlıyorum. Ne diyeceğimi unuttum. Hımmm...

Ah,evet. İnsanların şu önyargıları yok mu? Kız belki düzelecek?

Başka, başka... Karanlığı çok mütüşlü yansıtmışsın.

Hıh, geldi aklıma. Hikayeyi kaçıncı açışım ama bir türlü bitiremedim. Bitirsem de yorum yapmaya fırsatım olmadı. Şimdi baştan okudum. Büyülendim. 😍

EmoEmoji pek olmadı ama. Buarada d yanlış yazılanları gördüm ama düzeltmiyorum sana göstermek için. Yorum yazarken her satırda oluyor öyle. Sabahtan beri kaçıncıya silip, tekrar yazdım. Bir bak istersen ama belki sorun bendedir. 

Tekrar, boool ilhamlı akşamlar!Yazarın Cevabı:

Ah bi ilham kaynağı da ben bulsam :D Şaka bi yana, teşekkürler...:) Bunu yazdığımda içide bulunduğum kasvetli ruh halini yansıtmıştım sanırım, ama karnalığa rağmen bir gün güneşin doğacağını da sıkıştırmadan edemedim...:)

Yorum düzgün görünüyor, sorun yok... Teşekkür ederim tekrar :)Yorumlayan: Calypso Onaylı Yazar
Tarih: 31/12/15 14:55
Bölüm: Siyah
Beğendim

Merhaba Violet. Sana Gül Bahçesi Vadetmedim'i okumamıştım ama hu hikayeden sonra okumaya karar verdim. Fırsat bulduğumda gidip alacağım. :)

Ćok etkileyici bir hikayeydi. Karakterlerin anlık düşüncelerini, korkularını, o anda kafalarından geçirdikleri herhangi bir şeyi çok güzel yansıtıyorsun hikayeye. Senin hikayelerinde derinlik oluyor bu yüzden, seviyorum o derinliği. 

Her şeye silbaştan başlayan biri, ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi. Kalemine sağlık ve iyi yıllar dilerim. :) Görüşmek üzere.
Yazarın Cevabı:

Merhabaa :) Muazzam bir kitaptır, kesinlikle tavsiye ederim...

Yaa beğenmene çok sevindim, çok teşekkür ederim söyleidkleirn için... Umarım öyle oluyordur <3

İyi yıllar sana da, görüşürüz, kendine iyi bak <3 <3Yorumlayan: Pseudomonas
Tarih: 22/12/15 19:09
Bölüm: Siyah

Gecenin siyahından sabah güneşine dönen bir hikaye bu.

Kısa olmasına rağmen söylenmesi gereken her şeyi söylemişssin violet. Gerçekten insan depresif olduğunda, boğuluyor hissettiğinde bir arkadaşının gelip de gülümsemesi bile yetiyor. Bulutların arasından güneşi görebiliyoruz o an. 

Kızın kendi içinde çatışması ve özellikle son cümle çok iyiydi.

Önünde, kapının ardında, patikanın ötesinde duran büyük binaya bakıyor. Tek bir kelime geliyor aklına: Siyah. Oysa bina siyah değil, kirli bir gri. Patika siyah değil, kahveye çalan pembe taşlarla döşeli. Bahçe siyah değil, ağaçlar siyah değil-yeşilin en acı tonunda, ama siyah değil...

Bu kısımda bir kopukluk yaşadım cümle yapısında. Son cümlede bahçeden daha önce bahsetmediğin için aklımdaki imajla uyuşmadı. Bir de "Ağaçlarsa yeşilin en acı tonunda, ama siyah değil..." deseymişssin daha akıcı olurmuş sanki.

Bir yorumun bile yazar için ne ifade ettiğini bildiğimden okuduğum her hikayeye yorum yapmaya çalışıyorum. Eleştiri yapmak için kastığımı düşünme lütfen:)

Diğer bir hikayede görüşmek üzere^^Yazarın Cevabı:

Selamlar Pseud, yorumun için teşekkür ederim <3 Yeni üyelerimizin yorum blincine sahip olması çok güzel bişey..:D

Bu öyle son dakikada, tamamen duygu yoğunluğuyla yazdığım bir hikayeydi, bloktaydım bir de, benim için de bir güneş ışığı gibi olmuştu yazmak... Sana da o duyguyu yansıtabilmesine sevindim :)

Orda "yeşilin en acı tonunda, ama siyah değil..." bahçe ve ağaçların ikisi için de geçerliydi, o yüzden ikisinin ardına atmıştım ama cümle devrik olunca biraz karışmış iş tabii :D Eleştiriye açığım her zaman, öyle saçma komplekslerim yoktur şükür, rahat olabilirsin... :)

Tekrar teşekkür ediyorum okuyup yorumladığın için, görüşmek dileğiyle... <3Yorumlayan: Alexell Cade
Tarih: 03/10/15 23:41
Bölüm: Siyah
Beğendim

 

Sevgili Austenviolet merhaba...

Yağmurlu, iç burkan, hayalleri solduran karamsar ve iç bunaltan bir günün akşam üstü saatlerinde ortaya gizlice çıkan gökkuşağını yakalayıp okuyucuya hediye etmekte olduğun bir hikaye bu ...

Umut var;herkes için. Her yeni gün siyahların içinde pembeler, eflatun ve mavilerde var. Ancak yaradılışımızın özündeki toplumsal bir sorun, belkide acı bir travma yaşayıp hayatına bıraktığın noktadan dönmek zorunda oluş bunu işlemek zor işte. Hissiyatı hissizleştiren acıyı tasvir etmekte öyle.. Çünkü kimilerimiz için gümüş tepsilerde yaşanmıyor hayat. Bardak kırıldığında parçaları toparlasak da kaybolmuyor çatlaklar. Sihirli değneklerimizi tavan aralarına kaldırıyoruz maalesef. Çünkü satırlardan hariç bir işe yaramıyorlar.

Quote:

''Bakıyor. Siyahlık, usul usul bir köşeye çekiliyor. Gölgesi hep kalacak bir köşede ve her fısıltıda baş kaldıracak zihninde; ama ona teslim olmayacak artık, inanıyor. Dünya, artık yeniden ışıldıyor.''

Ne kadar evrensel, ne kadar gerçekci ve ne kadar yalın bir anlatım. Aynı zamanda somut ve öznel. Sadeliğinde gizli şıklığı, yalnızlığında gizli hüzünü ve seni olduğun gibi her halinle anlayıp kabullenerek bulutlara taşıyabilecek dostlarla getirdiğin umudu. Dünyamızdan oluşumlar, bunlar gerçek hayatın duyguları. Nasıl özenli ve düzenli verilmiş. Daha uzun olabilseymiş şayet; lakin güzel olan nokta şu ayrıntılarda boğmadan bu kısalıkda ancak böyle hisli yansıtılabilirmiş... Ellerine Sağlık. ^^Yazarın Cevabı:

Selam Cade! Hoşgeldin :D

"Bardak kırıldığında parçaları toparlasak da kaybolmuyor çatlaklar." Ayy ne güzel söylemişsin... Aynen de öyle. Aslında epey karamsar bi moddaydım yazarken ve fic de öyle depresif gidiyordu ama sonra o siyahlığı aralamak, umudun orada olduğunu göstermek istedim. Başarabildiysem ne mutlu bana <3

Çok teşekkür ediyorum okuduğun ve yorumladığın için.... Görüşmek üzere :))Yorumlayan: Loras
Tarih: 16/09/15 11:27
Bölüm: Siyah
Beğendim
Selam Violet, :)
Tek kelimeyle bayıldım diyebilirim. :)
Ya nasıl anlatsam, konu bir kere çok hoş, özellikle sonlarda beliren umut ışığıyla harika bir hal alıyor, bunun yanı sıra öyle bir akışla ilerliyor ki, sanki kelimeler kayıp gidiyor gibi. :)

Bayıldığım bir kaç kısmı kopyalamadan edemeyecğeim:
"Önünde, kapının ardında, patikanın ötesinde duran büyük binaya bakıyor. Tek bir kelime geliyor aklına: Siyah."
&
"Siyahlık, usul usul bir köşeye çekiliyor.
Gölgesi hep kalacak bir köşede ve her fısıltıda baş kaldıracak zihninde; ama ona teslim olmayacak artık, inanıyor. Dünya, artık yeniden ışıldıyor."
Bu uyumlar, ve dediğim gibi akıcılık harikaydı, ana karakterin baştaki korkularını da çok iyi yansıtmışsın bence. Arkadaşı gelene dek ben de onun yaşadığı duyguları yaşıyordum.
Çok teşekkürler, böyle hoş bir hikayeyi yazıp paylaştığın için! :)
Ellerine sağlık,
Görüşmek üzere :)

Yazarın Cevabı:

Selaam :)) Yaa, çok teşekkür ederim-ne güzel şeyler söylemişsin öyle, utandım <3 Kendi karamsar yazma umutlarım böyle tezahür etti bence ajhgfdsdf

Tekrar teşekkürler Cem, beğenmene sevindim <3 Görüşmek üzere ^^Yorumlayan: rosella_31
Tarih: 15/09/15 21:00
Bölüm: Siyah
Selam austenviolet! Hikayen mi demeliyim bölüm mü bilmiyorum ama gerçekten çok güzel olmuş. Zaten ilk önce dün gece okumuştum, şidmi tekrar bakınca... Gerçekten siyah ve koyu olmuş. Yani az ve öz.Şimdi o akıl hastenesine yatırılmış bir hanımımız ve sonra tekrar okula dönüyor, haliyle stres yapıp hereri siyah görmesi normal. Sonunda o sarışın kızın gelip onu umutlandırmasına çok sevindim, demekki hakiki dostmuş. Şahsen aynısını yapabilir miydim bilmiyorum.Yani kısaca çok sevdim. Ve tahmin et, ne yaptım! Hikayemi koymadım! *alkış* Ayh, gerçekten baydı. Hiçbişey yapamayıp elle yazınca da olmayınca sinirden fırlatacaktım bilgisayarı -tabi annem o saatte hala uyanık olduğum için terlikle beni kovalamasa..Daha çok yazmalısın Violet, gerçekten yetenekli nadir ve seçilmiş insanlardansın. UMARIM bu yorum sana ulaşır. Bilmem kaç yüzüncü yazışım olacak... ;* 

Yazarın Cevabı:

Selamlar Rosella! Çok teşekkür ederim yorumu unutmamışsın-ama keşke hikayeni de koyabilseydin, gerçekten niye olmadığını anlayamadım valla-başka kimsede sorun çıkmadı dün bugün :( Başka hikayelerini bekleriz ama :)

Bu hikaye biraz tıkanıklık sonrası hikayemdi, gelişine yazıdm açıkçası ve karamsar giridm o yüzdenşlkj ama sonra umut vermenin daha iyi olacağını düşündüm-çünkü en koyu karanlıkta bile aydınlık bulunabilir, değil mi?

Güzel sözlerin için teşekkür ediyorum, bu kadar uğraştığın için de... Görüşmek üzere Rosella <3Yorumlayan: Daphne_Kirk
Tarih: 15/09/15 11:50
Bölüm: Siyah
Beğendim

Kısa ama çok iyiydi, bence. Siyahlarla eşlik edilmiş bir okul günü... Kurgu cidden çok iyidi. :D

Ben, her zaman okulun ilk gününü güzel hayal ederim. Onun için bana değişik ve güzel geldi yazdığın hikaye.

Bu arada, ikinci paragrafa doğru bir şey gördüm, sanki. ''Oysaki siyahtan kurtulalı çok olmamış kıydı?'' Sadece bunu fark ettim. :D Onun dışında da başka yok. :D Bunu söz konusu etmiyorum ki edilecek bir şey değil, hani hataları sevmeyen bir durumun varsa diye düşünerek ne olur ne olmaz yazayım dedim. :D

Yazdığın için teşekkürler.

Live Long and Prosper. :*Yazarın Cevabı:

Teşekkür ederiim <3 Okulun ilk günü herkes için güneşli bir başlangıç değil maalesef, bazılarımız için bir kabus-bunu yansıtmak istedim ben de. Ama her şeye rağmen o "başlangıç"ın getiridği bir umut da var işte. :)

Ay evet, gözümden kaçmışşlkjlş kıydı-Allahım çok rezilce bi hata olmuş :D :D Teşekkür ederim söylediğin için-her zaman söylensin isterim zaten, hatasız kul olmayacağına göre sonuçta, gocunacak alınacak bişey de yok bence... Düzeltiyorum derhal :D

Teşekkürler yorumun için Daphne, görüşmek üzere <3Yorumlayan: rosella_31
Tarih: 15/09/15 00:44
Bölüm: Siyah
Beğendim


Yorumlayan: rosella_31
Tarih: 15/09/15 00:44
Bölüm: Siyah
Beğendim


Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()