Yorumlayan: cankutpotter
Tarih: 23/01/21 16:55
Bölüm: Bölüm Dört: Slytherin’in Madalyonu’nun Peşinde
Beğendim

İşte hüzünlü bir bölüm daha...

Eh Dobby gibi bir karakterin ölümü hepimizi üzer, orijinal seride de burada da epey üzücüydü. Yalnız şunu söylemem gerek, zaman atlaması olmasaymış ve eğer çatışmayı okuyabilseymişiz çok daha güzel bir etki yaratılabilirmiş aslında. Bu şekilde sahnede bir eksiklik göze çarpıyor.

Yine de bakalım devam bölümlerinde neler olacak göreceğiz. Ellerinize sağlık, görüşmek üzere...

Yazarın Cevabı:

Dobby, canımız ev cini :(

Evet bence de daha etkili olurdu ama çatışma yazmak konusunda iyi değilim. Konu ikinci savaş olunca ne kadar uzak kalabilirim bilmiyorum ama en azından dobby de bunu görmeye de yüreğim dayanmadı galiba.

Daha psikolojik ağırlıklı gidecek gibi planlıyorum ^^

Tekrar ve son kez teşekkür ederim, çok güzel oldu art arda yorum okumak

 Yorumlayan: cankutpotter
Tarih: 23/01/21 16:35
Bölüm: Bölüm Üç: İlk Yenilgiyi Hazmetmek
Beğendim

Eveet, artık işler iyice kızışmaya başladı, bundan sonra her şey değişecek.

Bakanlığın Voldemort'un eline geçmesi aslında beklenen bir şeydi, nitekim kitapta da bu şekilde oluyordu. Sanırım bir noktada Ölüm Yadigârları kurgusundan izler göreceğiz hikayenizde. Ki bana kalırsa Kılıç mevzusu da bunu gösteriyor ancak Basilisk dişlerinin toplatılmış olması işleri zorlaştıracak. Aslında oradan güzel şeyler çıkabilir, diyaloglarda verilen detaylar daha sonra hikayenin ileri safhalarında önemli rol oynayabilir bazen ve bu da hem yazar hem de okur için epey güzel malzeme çıkarır kanımca.

Hermione'nin teorisi de bayağı güzel aslında, Voldemort bakanlığı ele geçirip madalyonu da kontrolüne alabilir, böylece bir taşla iki kuş vurur. Beklenmedik bir şey olmaz yani.

Neyse, ben diğer bölüme geçeyim.

Yazarın Cevabı:

Bakanlığın voldemort'un eline geçmesi dahil pek çok ana kurguya paralel gidecek aslında * şimdiden spoiler * ama kaynakları, gerekçelendirmeleri farklı olacak diye düşünüyorum. 

Bazı yerler ise genel olarak değişecek mesela basilisk dişleri. Çünkü okulu eline geçiren voldemort neden onları orada tutsun ki? :)

Çok teşekkür ederim yorumun için ^^Yorumlayan: cankutpotter
Tarih: 23/01/21 14:55
Bölüm: Bölüm İki: Yoldaşlığın İkinci Casusu
Beğendim

Merhaba, tekrar ben. :) En kısa zamanda gelirim dedim ama gitmeme bile gerek kalmadı, hazır buradayken devam edeyim dedim.

Draco Malfoy'un da Snape gibi ikili oynayacak olması işleri epey ilginç hale getirecek. Harry'nin buna başta karşı çıkması oldukça gerçekçi olmuş.

Diğer taraftan bölüm sonunda Malfoy'un yaptığı gözlem de oldukça başarılı bence, biraz da Harry'nin kanon hikâyedeki ve bu hikâyedeki halini karşılaştırıyor. Bu kısımlar oldukça başarılı olmuş.

Bir de bu tür bir hikaye yazıyorsanız bence bölümler ilerledikçe her karaktere yer vermeniz hikayeyi çok daha başka bir boyuta taşıyacaktır diye düşünüyorum.

Diğer bölüme gidelim bakalım...

Yazarın Cevabı:

Tekrar merhaba :) ben de şaşırdım üst üste yorumlara.

İkinci savaş, ilkinin tekrar gibi bazı açılardan. Draco meselesinde karşı olmasının sebebi biraz da severitus kaynaklı, bu hikaye için ilkini okumak iyi olabilir bu arada aklıma gelmişken. Zorlama gibi değil de ileride kafa karıştırabilir :)

Aa çok sevindim o karşılaştırmanın böyle oturabilmesine. 

Çok fazla karakter var ve aslında dediğiniz gibi yapmak normalde daha mantıklı olabilir. Ama bir önceki yorumda dediğim gibi ana tema severitus ve ben her karakteri anlatabilecek baştan sona bir ikinci savaş yazabileceğimi sanmıyorum :)Yorumlayan: cankutpotter
Tarih: 23/01/21 14:27
Bölüm: Bölüm Bir: Zümrüdüanka Yeniden Bir Arada
Beğendim

Selamlar.

Güzel bir başlangıç olmuş, ellerinize sağlık öncelikle.

Her ne kadar Severutus hiç tarzım bir konu değilse de güçlü bir Harry okumak güzeldi. Bana göre Rowling'in en büyük hatalarından biri Harry'i yeterince kararlı ve güçlü yapmamasıydı. Orijinal seride Harry'nin inisiyatifi ele alabileceği o kadar yer vardı ki... Her neyse. :)

Betimlemeleriniz ve diyaloglarınız çok yerinde, ne az ne fazla hissettiriyor. Sanki gerçek bir kitap okur gibi aktı bölüm. :)

Ellerinize sağlık tekrardan. Sonraki bölümleri de en kısa zamanda yorumlayacağım.

Yazarın Cevabı:

Merhaba :)

Teşekkür ederim, sanırım JKR'nin sıradan bir çocuk anlatacağım ısrarı sebebiyle o Harry'i göremedik. Ama benim mantığım da güçsüz bir Harry ve altın üçlünün o kadar hortkuluk bulabileceğini almıyor. Bu hikaye ana aksta bir severitus tabi ama ikinci savaşı da umarım yansıtabileceğim :) böyle sizli bir yaklaşım okuyunca bir garip hissettim ama çok teşekkür ederim cankutpotter ^^Yorumlayan: Atalente Praetorium
Tarih: 17/01/21 03:52
Bölüm: Bölüm Üç: İlk Yenilgiyi Hazmetmek
Beğendim

Fidelius bak şimdi canımızsın eşsiz bi insansın mükemmelsin falan da ama yani gerçekten dramione sinyali mi o gerçekten mi ya meheheheheheheheheh

Of dur tamam ksjflskflgk Ay aşırı yoğun bi dönemdeyim lanet olası, geldiği anda okuyamıyorum çok mutsuzum bu konuda vallahi

Üstteki istemsiz ilk tepkim bi yana aslında ben Draco'yu şu gerçekçiliği ve çok yönlülüğüyle okumayı seviyorum, Hermioneye katlanabilirim, evet sanırım bu tip dramioneye katlanabilirim ofofof

Bi şey diycem ama Severitus damarım kabarmadığından değil, ama Harry'nin odasında oturup sonra kır evine gittiği yer vardı ya, orda istemsizce Siriusu düşündüm. Tam o an orada olsa Harryyi nasıl tutar sarsar ve desteklerdi diye, içim acıdı bi. Snape de aslında kendi tarzında bunu yaptı biliyorum ama Siriusla tarzları aşırı farklı işte, insan düşününce yine de kalpler bi parça kırık

Bakanlık düştü karanlık yoğunlaşıyor, madalyon görevi nasıl aksiyonlu geçecek bakalım, umarım karakter ölümlerini bu kadar erkenden görmeye başlamayız ama göreceğimizden de eminim

Ron Draco kavgası yazsana az sjfhskfjskfjgkldkfj bence Ron bu konuda hiç büyümeyecek hiç

Ellerine sağlııık!!

YB YB YB

Yazarın Cevabı:

Normalde yazar olarak bunu yapmamam lazım, beklemem lazım biliyorum. hatta tam şu an bekleyip biraz da çektirmem lazım sanki ama dayanamıcam. yok be atalente ne dramoniesi :D orada draco'nun söylediklerinden o ayrıntıyı yakalayacak kafada birine ihtiyaç vardı, eh o kişinin biraz da savaş için önyargılarını bırakıp draco ile konuşabilecek biri olması gerekiyordu, mesele o. yani şu aşamada ne draco o kadar safkan fikirlerinden tamamen vazgeçmiştir, ne hermione her şeyi kenara atacak bir şey görmüştür onda. işlense çıkar tabi ama ben mümkün olduğunca gerçeğe yakın gitsin istiyorum, değişim yokken çift de olmazlar öyle bir durumda. 

ama gözlerim doldu, gurur duydum. yani demek yazsam sana dramonie bile okutacam! shhssh canımsın ^^

bu yoldaşlık evinde olmalarından kaynaklı sanırım, ben de sık sık sirius'u anıyorum. aynen de öyle olurdu "yemişim kılıcını, girelim bakanlığa bir şey bulamazsak da çıkar geliriz senin canını sıkmana değer mi" diye girerdi mevzuya iki gözüm black. çok zıtlar tabi, böyle zıtlıklarını hatırlayınca bir karşılıklı sahneleri okusak diye içim gitmiyor değil.

ron değişmiyor evet, ama kavgaları yok ileride de sanırım. yine de fikri prompt yapıp yazarız belki sonra bir one shot olarak :)

sevgiler efem ^^Yorumlayan: Atalente Praetorium
Tarih: 09/01/21 00:14
Bölüm: Bölüm İki: Yoldaşlığın İkinci Casusu
Beğendim

Trendeki o sahne... Oraya bağlayarak bitirdin beni çünkü bağlanabilecek en doğru nokta.

Draco'yu ooc olmamış haliyle yoldaşlığın içinde okuma konusunda heyecanlıyım, çok karşıma çıkan bir fırsat değildi. Ayrıca Snape-Malfoy ilişkisinin Harry için hala eskisi kadar çocukça öfkeler yaratması o kadar gerçekçi ki

Bir de Draco'nun bakış açısını okumaya bayıldım, bütün griliğiyle, ya nasıl yapıyorsun bilmiyorum ama kafanda karakterler bir şekilde kafamdaki karakterler gibi, o yüzden sanki şey gibi oluyorum okurken biri yıllardır okumayı istediğim her şeyi çekip sıraya dizip yazmış gibi, mükemmel bi şey <3

 Yb yb yb

Yazarın Cevabı:

Dönüp dolaşıp bulunacak ne çok sahne var di mi günün sonunda :)

Karizmatik ve kızların başını döndüren badboy Draco'ya alışığız tabi :D 

Nasıl kıskanmasın ki çocuk kıyamam.

İtiraf ediyorum atalente zihnefend yapıyorum shhdsh 

Cumadan cumaya atarım artık diyorum, bir tıkandım gibi ama rezerv bölümümüz var allahtan bakalım ^^Yorumlayan: Rosebahar
Tarih: 08/01/21 17:35
Bölüm: Bölüm İki: Yoldaşlığın İkinci Casusu
Beğendim
Yazarın Cevabı:

d84;a039;Yorumlayan: Maviozge
Tarih: 06/01/21 15:53
Bölüm: Bölüm Bir: Zümrüdüanka Yeniden Bir Arada
Beğendim

Öncelikle merhaba.

Bölüme bayıldım. Severitus okumaya çok uzun zaman ara vermiştim çünkü güzel bir tane bulmak imkansız hale gelmişti. Geçenlerde (yılbaşı yasağında) sıkıntıdan gezinirken buldum seni ve hemen okumaya başladım yazıklarını. Gerçekten yazımın ve ufak ayrıntıların çok iyi. Okurken sanki seriyi okuyormuş gibi hissediyorum.bundan sonra sıkı takipçinim haberin olsun.

Yeni bölümleri bekliyorum. İyi yazmalar 😍😍😂😂

Yazarın Cevabı:

Merhaba Maviozge :)

Teşekkür ederim. Galiba wattpadde görmüştüm nickini, buraya gelmene sevindim. Gel gel ne zaman istersen, ben hep buralardayım ^^Yorumlayan: Rosebahar
Tarih: 05/01/21 00:18
Bölüm: Bölüm Bir: Zümrüdüanka Yeniden Bir Arada
Beğendim


Yorumlayan: Rosebahar
Tarih: 04/01/21 19:42
Bölüm: Bölüm Bir: Zümrüdüanka Yeniden Bir Arada
Beğendim


Yorumlayan: Atalente Praetorium
Tarih: 04/01/21 15:31
Bölüm: Bölüm Bir: Zümrüdüanka Yeniden Bir Arada
Beğendim

*Yeşil gözlü yoldaşlık lideri kısaca baskını ve kendileri açısından başarılı kısımlarını kısaca anlattı.
*Zaten son zamanları başarabildikleri tek şey de buydu:(zamanlar)
*ve bakanlığın ele geçen kısımları sayesinde iyi taraftı desteklediklerimi düşündükleri ailelerin başlarını belaya sokmaktan geri durmuyorlardı.(tarafı)
*sağ kalan çocuktan fazlasını olduğunu her seferinde önce kendine, sonra da geriye kalan herkese kanıtlıyordu (fazlası)
*oturuduğu koltukta kılını kıpırdatmadı.
*Sonunda Harry’nin doğumgünün yazın sararttığı kırların ortasındaki evde birkaç ufak cümleyle
*hiç biri Slyhterin’in Madalyonunun yerini

Şimdiiii gördüğüm harf hataları bunlardı yazıyorum çünkü mükemmel bi şey her açıdan mükemmel olmalı <3

Bunun dışında, beni şaşırtan iki şey: Kreacher'ın her şeye rağmen Remus'a diğerlerinden daha çok sayıp sövmesi gerekir diye düşünürdüm çünkü öyle yapıyordu çünkü onun kanı en bozuk... İkincisi, Harry'nin hortkulukları herkese söylemesi-yani herkes derken, canonda Hermione ve Ron dışında Remus'a bile söylememişti, o yüzden bi garipsedim. Sanki bu işi ayırıp kendi halleder gibi geliyo bana hep canon deformasyonu olabilirlskflslfşdkflg

Ay vallahi aşırı heyecanlıyım, çok heyecanlıyım, gerçek bi HP savaşı okuma fikri beni eritiyo <3 hem de senden!

Yb yb yb yb <3

Yazarın Cevabı:

ya bu ne hız Atalente deliricem ^^ eline koluna sağlık valla, böyle milyon tane daha harf hatası, cümle düşüklüğü çıkacak muhtemelen. Bakıyom bir de sözde atmadan.. Düzelttim bunları, teşekkür etmeye geldim bari cevaplayayım da hemen. 

kreacher bir şekilde evde kalmalarına alıştıysa kendisine teşekkür eder Remus'a da saygı gösterebilir gibi geliyor bana, yani Remus bu onunla o kadar yıl geçirip kim onu sevmeyebilir ki sshshs tamam objektif olmam lazım. 

önceki okul maceraları neyse ama ben altın üçlüyü ne kadar sevsem de onca hortkuluğu bulma görevini böyle bir yoldaşlık filan olmadan yapabileceklerini düşünmüyorum. bilmiyorum, anonda höh artık dediğim bir nokta orası. 

tenk yuu <3<3 hadi gideyim yazayım ben biraz daha.Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()