Yorumlayan: saga Onaylı Yazar
Tarih: 25/09/16 16:24
Bölüm: Cennetin Basamakları: Alevler

Bir hikayenin baslangici olmus begendim.

En basarili buldugum tarafi buyuk bir evren icndeki tek bir hikaye olma havasi olmasi

Verilen bilgiler gayet yerinde ve insanin kafasinda bir seyler canlandiriyor

En az basarili buldugum tarafida olaylarin gidisati havada kalmis gibi

Sanirim senden okudugum ilk hilkaye bu basarili buldum

Eline saglik

Not. Tlf dan yazdgm icin harf problemim var idare et :)Yazarın Cevabı:

:D Yorumun için teşekkürler.

Daha büyük bir evrenin parçası zaten :P amacım Jeanne'nin bu evrene girişini sağlamak ve birkaç izlenim uyandırmak karakter hakkında. Olayların gidişatını da bu yüzden gölgeledim, çünkü Jeanne'yi aslen tanıyacağımız yer burası değil :)

Tekrardan teşekkürler ^^Yorumlayan: Calypso Onaylı Yazar
Tarih: 20/09/16 11:58
Bölüm: Cennetin Basamakları: Dolunay
Beğendim

Tekrar merhaba, kurgu bayağı hızlı ilerliyor, hemen de öğrendiler neden psişik güçleri olduğunu. :D Gerçi böylesi daha iyi belki de, uzun uzun anormal olaylar, tuhaf raslantılar falan okumak yerine direk mevzuya girmiş olduk.

 

Igor'un gerçekleri diyelim, anlattığı kısımdaki cümleleri biraz basit buldum ben. Daha uzun cümleler kurarsan daha sürükleyici olur hikaye, yoksa çok üstünkörü anlatılmış gibi duruyor. Bir de çabuk mu kabullendiler durumu sanki? Yakın arkadaşım bile olsa, biri bana üçüncü kademe insan olduğumu ve beni eğiterek savaşa sokacağını söylese "Dalga mı geçiyorsun?" derim. Biraz daha sorgulayabilirlerdi bence durumu.

 

Igor'un değişik bir geçmişi vardır zannediyorum, eğitmenleri o olduğuna göre. Herhalde ilerleyen bölümlerde öğreniriz. Kalemine, emeğine sağlık tekrar. :)Yazarın Cevabı:

:D Evet direk mevzuya dalmıştım resmen. Dolunay başlardaki sabırsızlığımdan kaynaklanan hızlı tempolu bir hikaye. (Diğer Cennetin Basamakları hikayelerine oranla) Çünkü ilk hikayem ve en amatör olduğum hikaye, özellikle bu başları benim için daha çok alışma süreci gibi bir şey olmuştu. Tempo ilerde biraz daha düşecek olsa da yine hızla devam ediyor Dolunay boyunca. Yine de hikayeleri hızlı başlatıp sonradan normal bir tempoya düşürmeyi severim ben genelde.

Açıkçası bu bölüm son derece kötü yazdığım bir bölümdü, diyecek hiçbir şeyim de yok :D Zaten bütün Dolunay kısmını baştan yazmak hayalini kurduğum bir şey. Dolunay ve Uçurum benim Cennetin Basamakları'nda ana öykülerim olacakken Dolunay gerek üslup, gerek tempo ayarı, gerekse karakter derinliği bakımından amatör oldu ve Cennet'in yanında benim için sönük kaldı. Şöyle söyleyeyim ki şu anda önceliğim ana hikayem olan Uçurum değil (Dolunay'ın ikinci kısmı, hikayesini neredeyse tamamen kurguladım ve yıllardır aklımda duruyor sadece :D) Cennet ve Gurur Hançeri oldu. Çünkü ilk kısım istenildiği gibi olmayınca ikinciyi sağlam olmayan bir temelden atmak kurguma hiç de yapmak istemediğim bir şey :(

Igor'un geçmişine dair bütün bir bölüm var ileride, memnun edecekse :D Keyifli okumalar ^^

 

 Yorumlayan: Calypso Onaylı Yazar
Tarih: 20/09/16 11:36
Bölüm: Cennetin Basamakları: Dolunay
Beğendim

Merhaba, özette kullandığın şu cümle "Dünya üzerindeki herkesin akıl almayacak güçlere sahip olma şansı olsaydı ne olurdu?" çok ilgimi çekti, ben de okuyalım bakalım dedim.

 

Ne kadar zaman önce yazdın bilmiyorum ama anlatımın gayet güzel, beni kurgudan koparan, çok gözüme batan bir hata olmadı. Olayın büyük şehirde değil de küçük yeleşim yerlerinde geçmesini de çok sevdim. Alyssa'nın güçleri daha ilk bölümden kendini göstermeye başladı, bakalım ne zaman farkına varacak. :D

 

Yalnız bir şey var, yurtdışındaki üniversitelerin eğitim sistemi nasıl bilmiyorum ama lisedeki gibi tarih, coğrafya, biyoloji derslerini beraber almıyorlardır bence. Herkes kendi bölümüne göre ders görüyordur bizdeki gibi.

 

İlk bölüm için söyleyeceklerim bu kadar, kalemine sağlık, görüşmek üzere. :)

 Yazarın Cevabı:

Merhabalar Calypso hoşgeldin, iyi ettin de geldin okur hasreti çekiyordum :D

Sanırım tam olarak 2012 ilkbaharında yazmıştım ilk bölümünü. Eh ilk başta lise demiştim ama sonradan karakterlerin yaşları tutmadığı için değiştirmiştim. Sebebi budur :) Fakat yine de dersi birlikte almıyorlardı zaten? Seçmeli gibi düşünmüştüm ders saatleri aynıydı. 

Görüşürüz :) Hiç çekinmeden okuyabilirsin zaten bu sene lise son olduğumdan yazmaya vakit ayıramıyorum (Normalde de pek ayırmazdı) o yüzden biraz uzun olsa da boool bool vaktin var :D Beklerim yani ^^

 

 

 Yorumlayan: MBK
Tarih: 12/01/16 11:44
Bölüm: Cennetin Basamakları: Alevler
Beğendim

Ya özlemişim resmen kısaydı temiz havada nefes almak gibi geldi:)

Herrrr şeyini kaybetmiş bir kız ve babasının gizemli icatları? Çok tehlikeli bir karakter bekliyorum kendisi için hypelandım şimdiden.

Bence iyiydi yazımın ama eşke daha çok daha sık yazsan<3

 Yazarın Cevabı:

Jeanne ya seviyorum kendisini <3 Daha neler oluyor bilsen ehiöm (kelimeye dökülmemiş kurgu sendromu)

Çok doğru, kendisinde büyük bir tehlike potansiyeli var :) 

Acaba o gizemli icatlar ne? :D Çok da gizemli bir şey beklemeyin ya değil çünkü :P 

Evet çok kısa oldu ama içini de şişirmek istemedim fazla. Olması gerektiği gibi kısa bir bölüm oldu diyelim :D Bereketi tatile de yansır inşallah da tatilde de bir iki şey yazarım.

 Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()