Merhaba! 1080 numaralı odaya hoşgeldiniz.

Hüviyet
Oda Sakini: globbels Onaylı Yazar [İletişim]
Gerçek İsmi: Almina
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Günü: Ocak 16
Odaya Taşındığı Tarih: 20/07/16
Website:
Ask.fm:
Twitter:
Facebook:
Wattpad: globbels
Betalık Yapıyor Mu?: Evet
Ortalıklarda Göründüğü Son Tarih: 25/01/21

Yazar Performansı
Bu Ay
: 2230 kelime
Toplam: 118730 kelime

Okur Performansı (globbels Okuma Listesi)
Bu Ay
: 10 yorum
Toplam: 221 yorum

Duvar


İletişim:  almina.ozuren@gmail.com 


 


22 yaşında olmasına rağmen içindeki küçük çocukla hala oyun oynayan bir kız, taze mezun bir İç Mimar, maymun iştahlı bir yazar, kitaplara doymayan bir okur. Yeşil aşığı, el emeği sever, geveze ve çizer. Çılgınlık yapmaya sebep aramayan bir deli. 


 


Kitaplarla olan münasebetim Mavisel Yener'in Mavi Zamanlar isimli romanıyla başlamış olsa da Twilight serisi ile sağlam bir temel edinmiş oldu. Vampir Günlükleri serisi, Çan, Ay'ın Kardeşleri serisi ve daha niceleri ile devam eden fantastik kurgu yolculuğum efsaneler, vampirler, cadılar ve kurtadamlarla dolu bir ergenlik geçirmemi sağladı. Vampirlerden ve diğerlerinden uzak olsa da fantastik yaratıkları barındırması bakımından Narnia Günlükleri serisi de çok daha güzel dünyalar hayal etmemi sağladı. Açıkça söylemem gerekir ki bu durumdan pişman değilim hatta gurur duyduğumu bile söyleyebilirim. Böylece okuduğum diğer kitapların arasında kendimi bulduğum türü keşfetmemi sağlamışlardır. Tarihi ve biyografi türlerini de okumayı sevmeme rağmen fantastik kurguların yeri bende bu sebeple ayrıdır.


Lise dönemimde bilim kurgu ile yolumun kesişmesini sağlayan Lux serisi farklı evrenlere gözlerimi açtı. Devamında uzayı ve uzaylıları okuma merakım arttı ve yakın zamanda okuduğum Ray Bradbury'nin Ateş ve Buz'una kadar devam etti. Bilim kurgu hala da ilgimi çeken ve okumayı sevdiğim türler arasında olmakla birlikte steampunk ve cyberpunk alt türleri ziyadesiyle hoşuma gitmektedir. 


Çocukluğumdan beri fantastiğe ve tarihe duyduğum ilgi mitoloji evreni ile de tanışmama vesile oldu. Yunan mitolojisi açık ara favorim olmakla birlikte İskandinav ve Mısır mitolojileri de okumayı sevdiklerim arasında. Percy Jackson ve Olimposlular ile de bu mitoloji merakım sonrasında tanıştım. 


Hakkında çok şey bildiğim ama bazı sebeplerden dolayı çocukluğumdan beri ön yargıyla yaklaştığım Harry Potter evreniyle aramdaki buzlar ise üniversite dönemimde kırıldı. Çocukluğumu o evrende geçirememiş olsam da içimdeki çocuğu Hogwarts içerisinde büyüttüğümü gururla söyleyebilirim. Her şeyin olduğu gibi kitapları okumanın da bir zamanı vardır, benim bu evrene girme zamanım da demek ki yetişkinliğe girmek üzere olduğum zamanlarmış. Bunun için de pişman değilim çünkü daha erken tanışsaydım anlayamayacağım ve kaçıracağım çok şey olacakmış gibi hissediyorum. Bunu da belirtmek isterim. 


Yazı hayatımdan bahsedecek olursam ortaokulun ilk yıllarında yazmaya başlamış bulunmaktayım. 11 yıllık yazma deneyimim olmasına rağmen hala en iyi halime ulaşmama zaman olduğunu düşünmekte ve bunun için yazmaya devam etmekteyim. İki üç sene önceye kadar yalnızca özgün kurgu yazmaktaydım,  hayran kurgu için ise cesaretimi daha yeni yeni toparladım ve ilk hayran kurgularımı Harry Potter evreni içerisinde yazdım. Burada yayınladığım hali hazırda 23 uzun soluklu/oneshot hikaye olmasına rağmen yayınlamadığım onlarca hikayem de vardır. (Burada tembel göründüğüme bakmayın :))


Film ve dizi izlemeyi de çok sevmeme rağmen favorilerim filmlerdir. Marvel evrenine hakim olduğumu gururla söyleyebilmekle birlikte Disney, Pixar, MGM ve WarnerBros çizgi-film ve animasyonlarına bayılıyorum. Ayrıca çocukluğumun Barbie müzikalleriyle geçtiğini de inkar etmeyeceğim :) 


Dizi takip etmeye yeni başladığımı söylesem yalan olmaz. Supernatural, How I Met Your Mother, Teen Wolf, He Is Psychometric, Brooklyn Nine Nine severek takip ettiğim ve bitirdiğim dizilerden bazıları. 


 


Benden şimdilik bu kadar. Buraya kadar okuduysan eğer beni, teşekkür ederim, gevezeliğimin kronik olduğunu artık fark etmişsindir. Selamlar, saygılar, sevgiler! :D


 


Son güncelleme: 07.07.20


 
[Bildir]


globbels Hikayeleri [30]
globbels Serileri [1]
globbels Yarışmaları [0]
globbels Favorileri [15]
globbels Yorumları

Enerjisi Tükenmeyen Haylaz Adam ve Somurtkan İhtiyar

polyjuicepotion Praetorium

Enerjisi Tükenmeyen Haylaz Adam ve Somurtkan İhtiyar
polyjuicepotion Praetorium

Remus Lupin, Severus Snape'le yeni yıla girer. Davetsiz misafir olduğunu eklememe gerek yok herhalde…
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 6 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Remus Lupin, Salazar Slytherin, Severus Snape
Etiketler: Slash, Genel, Komedi, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 764 Kelime | 143 Kere Okundu
01/12/14 Tarihinde Yayınlandı | 01/12/14 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 15/06/20
Bölüm: Bölüm 1: One-Shot

Beğendim

Selam poly :) 

Kitaplığı deş etmeyi ve herkesin unuttuğu hikayeleri tozlu raflarda bulmayı çok seviyorum. Çünkü rastgele bir şeyler arayıp tahmin bile edemeyeceğim kurgular buluyorum bu arayışlarımda. Bu kurgu da tahmin edemediğim ilginç kurgulardan birisi.

Remus ve Severus çok sevdiğim iki karakter HP dünyasında ve şartlar farklı olsaydı çok iyi anlaşacağını düşündüğüm karakterler. Tam olarak ship denemez ama çok iyi arkadaş olurlardı bence. :D Gerçi ship olarak yazıldığında da hiç de fena olmuyor. Tam fa bu sebepten dolayı Remus ve Severus u görünce açtim hikayeyi, güzel bir şeyler çıktığından adım kadar emindim. (Birkaç sene önceki yılbaşı çekilişinde dediğim Snape ile kimseyi shipleyemiyorum olayını da kırdı bende Snupin hikayeleri :D gerçi keşke o gün öyle bir şey söylemeseymişim güzel şeyler kaçırmışım gibi hissettiriyor hala ama olsun:)) 

Uzun lafın kısası yorumlara baktığımda sınav zamanında yazdığını söylemişsin ama bence o kadar da hissettirmiyor kendini. Ben akıcı olduğunu düşünüyorum. Özellikle de karakterleri ooc yapmadan yansıtabilmen ayrıca mutlu etti beni. Her şeyi geçtim Snape in olduğu bir kurgu okuyabildim şurada :) artık rahat bir uyku çekebilirim. Eline sağlık poly, yorumumu görür müsün bilmiyorum oldukça eski bir hikâyenmiş ama olsun. Görürsen eğer tekrardan selam olsun :D Yorumumu biraz gözlüksüz yazma durumunda kaldım arada saçma kelimeler görürsen aldırma klavyeyi göremediğimden hepsi. Keşke yorum sekmesi biraz daha büyük harfli olsaydı :'D idare edeceğiz artık. Kendine iyi bak polyjuicepotion, tekrwr görüşmek dileğiyle.


Son Rol

Calypso Onaylı Yazar

Son Rol
Calypso Onaylı Yazar

Çünkü birinin ölmesi gerekiyordu, Karanlık Lord'un kana susamış ruhunun tatmin olması için, daha da önemlisi kalanların hayatlarına devam edebilmesi için.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 3 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Narcissa Malfoy, Severus Snape, Tom Marvolo Riddle / Lord Voldemort
Etiketler: Dark, Dram, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: Mavi ve Siyah
1 Bölüm | 1720 Kelime | 32 Kere Okundu
07/12/14 Tarihinde Yayınlandı | 07/12/14 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 28/02/19
Bölüm: Bölüm 1: Tek Bölüm

Beğendim

Calypso... Bu- Muhteşemdi! Şu anda okuduklarıma inanamıyorum, kafamda milyon soru varken ve üzülmemi bana aşılarken kalbim mutlulukla çarpıyor! Artık crossover mı denir ne denir bilmiyorum ama çok iyi olmuş yaa, bana şu anda tüm hayallerimi, tüm umutlarımı geri verdin! Yanımda olsan da sana sarılsam! *kıpkırmızı suratını elleriyle kapatarak çığlık atar*  

Narcissa'ya çok üzüldüm, hatta başta yine kahrolarak başladıysam da hikayeye işin aslını öğrendiğimdeki şokla daha da bi üzüldüm. Narcissa, yanlış tarafta da olsa sonuçta bir anneydi ve ona karşı bir sempati besliyordum. Yedinci kitapta zaten göze aldığı risk büyüktü, sempatimi artırmıştı o hareketi. Şu anda burada da kendini feda ederek takdirimi, severus u yaşatarak sevgimi kazandı. Sanırım ilk defa severus un olduğu bir hikayeden bir parça buruk da olsa mutlu ayrılacağım. 

Sahneleri çok güzel harmanlamış, çapraz kurguyu gayet iyi yedirmişsin. Boğazıma yumru oturmadı değil ama çok hoşuma gitti. Kalemin zaten ayrı güzel, ona laf edemem ama kurgunun da altından kalkmışsın.

Ciğerimi soldurdun calypso bugün ahshahah gerçi senin suçun yok ama olsun :D Eline kalemine sağlık :) şimdilik hoşçakal!


Sonsuza Kadar

Calypso Onaylı Yazar

Sonsuza Kadar
Calypso Onaylı Yazar

Bazen katillerin de canı yanar ve o acıyı yatıştıracak birine ihtiyaç duyarlar.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 3 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Narcissa Malfoy, Severus Snape
Etiketler: Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: Mavi ve Siyah
1 Bölüm | 770 Kelime | 40 Kere Okundu
10/12/14 Tarihinde Yayınlandı | 10/12/14 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 28/02/19
Bölüm: Bölüm 1: Tek Bölüm

Beğendim

Yıldızsız ve karanlık, puslu gecelerde geçiyor hikayelerin. En çok sevdiğim yanı da bu oldu sanırım. :) Selam calypso, beni özledin mi ahahahahah :D

Gene vurup geçtin be calypso ama güzel vurdun. İçim yumuşadı bir, çok tatlı oldu. Bir kerecik... Bir kerecik olsun Severus un istediği bir şey gerçekleşti, sevdiği kadın ihtiyacı olduğu anda o söylemeden yanındaydı. Pamuk gibi oldum yaa, kelimeleri çok güzel seçiyorsun, çok güzel birleştirip o hissi verebiliyorsun. Bağımlısı oldum galiba bırakamıyorum :D 

Ve o sonu... Hani severus un içindeki kasvet dağılırken gecenin de aydınlanması anı bana çok büyülü geldi, karanlık sanki onunla şekil değiştirdi. Off çok güzeldi yaa! 

Eline kalemine sağlık :D Tekrardan görüşünceye kadar kendine iyi bak! <3

Yazarın Cevabı:

Tekrardan selamlar Globb :D Bu, benim en sevdiğim hikayelerimden biri, gözbebeğim diyebilirim hatta hahahaha *ficlerimle gereksiz bağ kurarken ben.

Evet, karanlık ve puslu geceler ficlerimin bağlamını oluşturuyor genelde, hele de Mavi ve Siyah'a aitlerse. Gündüz saatlerinde geçen bir hikaye yazamadım şunlara bir türlü, ezkaza hava aydınlıkken başlasa bile noktayı hep gece koyuyorum.

Sonunda Severus'u yalnız bırakmaya içim elvermedi hahahaha, bir kere olsun mutlu edeyim dedim.

Çok sevindim beğenmene gerçekten. Öpüyorum kocaman <3


İksir

austenviolet Praetorium

İksir
austenviolet Praetorium

İksirler şaşırtıcıdır. Hem de hiç bekleyemeyeceğiniz kadar…
  
The Wizarding World of Harry Potter • PG • 3 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Draco Malfoy, Poppy Pomfrey, Ron Weasley, Severus Snape
Etiketler: OC, OOC, Slash, Komedi
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 952 Kelime | 80 Kere Okundu
20/12/14 Tarihinde Yayınlandı | 20/12/14 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 29/11/20
Bölüm: Bölüm 1: İksir

Beğendim

Selam violet, 6 sene öncesinden bir hikayeni hortlatayım mı :D Rastgelede karşıma çıktı, bu neymiş diye merak edip açtım, hadi okuyalım :D 

İksir ne iksiriydi acaba merak ediyorum hee :D Felaketle sonuçlanan hali lağım gibi koktuğuna göre ilginç bir şey olsa gerek. Başta draco/ron olduğunu okuyunca ve atışmalı başladıklarını görünce acaba amortentia mı diye düşündüm ama Snape bir müdahalede bulunmadığına gmre herhalde o kadar da önemli bir şey değildi.

Madem öyle istiyordu mu? NE?! Ahahshshshshsh Allahım bu nee :D Draco ya bak dünden razı ahshshah

Puahahahshshhshshshsh :D Allahımmmm!! :D Snape in içeriye daldığı an ahshahshshsh offfff! Tutku iksiriymiş yaa allahımm müthiş tek kelimeyle müthiş :D Ya ama ben bunun sonrasını çok merak ettim :D bir pasaj daha ekleyebilirdin sanki şey gibi olurdu, ron un hiçbir şey hatırlamadığı ama draco nun ron u her gördüğünde kızardığı bir an ahshshhwsh iyi gülerdik :D Eline sağlık violet :D Rastgele kısmına da teşekkürler buradan, çok komik şeyler çıkarıyor bazen karşıma :D Tekrar görüşünceye kadar kendine iyi bak!! <3

Yazarın Cevabı:

Şu an utançtan alev alev yanıyorum alkjhjkl ben ne yazmışım acaba diye bi de kendim okuyayım dedim Allah kahretmesin bu ne rezalettir puuuu aşlkjhghj

Ay ölcem utanmaktan ayy madem öyle istiyordu ne demek ayy OOCNİN DİBİNİ SIYIRMIŞIM RESMEN * başını kollarına gömer *

Off evet gülmekte haklısın ben de istemsizce güldüm alkjhkl Snapein dalması güzeldi ama yani tüy dikmiş rezalete :D :D O dediğin şekilde eklenmiş say devamını alkjhjşl çok mantıklı olurmuş.

Yorumun için teşekkür ediyorum, şimdi biraz kendimle baş başa kalıp 19 yaşındayken neden böyle olduğumu sorgulamam lazım. Görüşürüz :((


Beyaz Gül

Calypso Onaylı Yazar

Beyaz GülBir Zamanlar Yıldızı Parlayanlar
Calypso Onaylı Yazar

Sana karanlık hiç yakışmıyor, sevgilim.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 6 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Severus Snape
Etiketler: Dark, Dram
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: Mavi ve Siyah
1 Bölüm | 507 Kelime | 94 Kere Okundu
21/12/14 Tarihinde Yayınlandı | 21/12/14 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 28/02/19
Bölüm: Bölüm 1: Beyaz Gül

Beğendim

Sana bir şey diyeyim mi calypso? Severus un yanına kimseyi yakıştıramazdım ben, benim için o hep yalnız olmalıydı. Çünkü onun sevgisi, o aşık olduğum aşkı lily e özel olmalıydı. O yüzden de severus un başkalarıyla shiplendiği hikayeleri okumazdım, daha doğrusu okuyamazdım. Kaldıramazdım onları. Sadece bir iki kere remus ile olduğu slash hikayelere denk gelmiştim, o da hani tamamen farklı hislerdeki bir severus tu haliyle. Bir şekilde okuyabilmiştim o yüzden, ancak hala tercih etmiyorum o ayrı, remus la falan arkadaş olmaları daha çok hoşuma gidiyor. Her neyse, senin hikayelerini okudukça şunu fark ettim. Severus Narcissa ile olabilirmiş aslında. Belki lily e olan aşkı gitti ama en az ona eş değer nitelikte bir sevgi ve bağlılık hissediyor narcissa ya karşı. Şey gibi aynı, isimler ve görünüşler değişmiş, geriye kalan her şey aynıymış gibi. Sanırım bu yüzden sevdim ve okumaya devam ediyorum. Bundan mütevellit tabularımdan birini yıktığın için seni tebrik ediyorum. 

Bu arada ilk bunu okumaya başlamış, son rol ü atlamıştım. Çünkü yine severus un ölümüyle karşılaşmak istemiyordum ama ilerledikçe farklı bir olay olduğunu kavradım ve bunu yarıda kesip son rol e daldım. Onu bitirip tekrar buraya dönünce gerçekten çok daha anlamlı oldu. Benim şu anda asıl merak ettiğim, aradan geçen bir yıl içerisinde nelerin olduğu. Lucius ve draco ne oldu, narcissa nın ölümünü nasıl öğrendiler veya snape ne zamana kadar narcissa rolünü üstlendi? :) Belki ilham gelir ve bu bir deli globby nin bitmek bilmez sorularını cevaplarsın. :D Valla eline sağlık calypso, daha bunun üstüne laf söylemek düşmez. Beni benden aldın yani :D Görüşünceye kadar kendinize iyi bakınız efendim ;)


Günaydın, San Francisco

austenviolet Praetorium

Günaydın, San Francisco
austenviolet Praetorium

Isaac Lahey, San Francisco'da yaşayan genç bir ressamdır ve Scott McCall onun karşı komşusudur. Bir gün Scott, Isaac'e birikmiş postalarını getirdiğinde, genç ressam, ona kalıp kendisi için modellik yapıp yapamayacağını sorar.
  
Teen Wolf • G • 5 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Isaac Lahey, Scott McCall
Etiketler: AU, Genel
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: Scisaac
1 Bölüm | 1904 Kelime | 59 Kere Okundu
21/12/14 Tarihinde Yayınlandı | 21/12/14 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 26/02/18
Bölüm: Bölüm 1: Günaydın, San Francisco

Beğendim

Günaydın violet! Tek kelimeyle ba-yıl-dım! 

Allahım sabah sabah projede sıra beklerken ne kadar da tatlı oldu böyle bir au fanfic okumak, Allahım çıvdıvıyovum! Isaac benim aşkım zaten, scott pek ilgimi çekmese de gerçekten güzel bir gülüşü olan biri ikisini beraber bu şekilde okumak o kadar hoşuma gitti o kadar içimi eritti ki! Ağğğhh, eriyorum anlasana! Çizim masasının üstüne çıkıp Isaacbebeğiim diye bağırmamak ve gökkuşağı kusmamak için kendimi çok zor tutuyorum! Allahım, çok güzeldi çok çok güzeldi! Ağğh! Yemin ediyorum delirdim, ki sanatın hemen her alanıyla içli dışlı olduğumdan özellikle de resmi sevdiğimden Isaac'in ressam olması beni ayrı delirtti, o her fırça darbesiyle kendimden geçtim, her renk karışımında eridim, bir ara boya kokusu bile aldım diyebilirim. Ellerine sağlık violet, beni kendimden geçirdiğin için de ayrıca teşekkürler! Proje sırası başka türlü çekilmezdi gerçekten. Yeniden görüşünceye kadar kendine iyi baak! *-*

Yazarın Cevabı:

Merhaba Glob! Öncelikle geç cevabım iççin özür dilerim. SOnrasında ise....

Yahu sen bu fici nereden buldun, nasıl buldun ahgfhkkh kaç senelik şey, yorum bildirimine tıklayınca şoke oldum resmen :D Isaac bebeğiiiiiiiiim diye benim bağırdıım bi dönemden kalma bu ahgfhjkl

Valla ben teşekkür ediyorum, itinayla şipperları kendinden geçiren bir çiftimiz bu, yapacak bişey yok :D Görüşmek üzereeee <3 :*


Elisa

austenviolet Praetorium

Elisa
austenviolet Praetorium

Sirius eve dönmeyi hiç istemiyordu...
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 2 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Sirius Black
Etiketler: OC, Dram, Genel, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: #02 Çapulcular Günü
1 Bölüm | 1476 Kelime | 56 Kere Okundu
21/12/14 Tarihinde Yayınlandı | 21/12/14 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 08/07/18
Bölüm: Bölüm 1: Elisa

Beğendim

Hııımmmmm, bak bu güzeldi işte. :) Selam violet!

Diğer hikayene bakayım dediydim ama bu hikayeyle bağlantılıymış dedim o zaman dur globby önce bunu oku sonra ona dönersin :) Haylaz bir sirius tan beklenecek bir hikaye olmuş, elisa ya bayıldım. Hatuna aşık oldum! Gerçekten, mükemmel bir şeydi o! Arabalara tutkusu, arsızlığı ve cesareti beni bile salladı. Sirius erkek haliyle ne yapsın ahshsha eline sağlık violet, ben diğer hikayeye uçuyorum. Orada görüşünceye kadar kendine iyi bak!

Yazarın Cevabı:

Selaaam! <3 Valla işte betamla ben de Elisa'ya aşık olduğumuzdan dolayı dedik bunu uzun yazmam lazım benim :D İnşallah becerebilirim. :)

Görüşmek üzere! <3


Please Remember

Atalente Praetorium

Please Remember
Atalente Praetorium

Sirius, delirene dek Cruciatus lanetine maruz kalan James'i geri getirmeye çalışır.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 4 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: James Potter, Sirius Black
Etiketler: Dark, Dram
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: Marauders, #01 HEP
1 Bölüm | 943 Kelime | 67 Kere Okundu
02/01/15 Tarihinde Yayınlandı | 30/07/20 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 31/07/20
Bölüm: Bölüm 1: Please Remember Me

Beğendim

Gece gece yandı buralar acıdan...

Selam Atalente :/ Görüşmeyeli nasılsın? Ben biraz buruk...

Başta şunu belirtmeliyim ki James normalde çok sevdiğim, değer verdiğim karakterlerden biri sayılmaz. Ancak onu öyle bir yansıtmışsın ki buraya içim parçalandı yemin ediyorum. Daha fazla söze gerek yok sanırım. Eline kalemine sağlık :) Tekrar gmrüşmek dileğiyle!

Yazarın Cevabı:

Selam selam selam!

Valla bu 5 yıllık bi fic, bu kadar zamandan sonra çoğu kez konuyu falan bile hatırlamam ama bunun konusu, ihtimali açıkçası hala kalbimi kırar. Düşünmek çok fena annecim çok fena.

Teşekkürler yorum için :3


Small pieces of colored paper

Angelofthelord

Small pieces of colored paper
Angelofthelord

Dean ve Cas, Dean'in topunu almak için bir havai fişek dükkanına girerler. Kid!fic AU
  
Supernatural • G • 1 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Castiel, Dean Winchester
Etiketler: AU
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 494 Kelime | 30 Kere Okundu
27/01/15 Tarihinde Yayınlandı | 27/01/15 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 25/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 26/01/18
Bölüm: Bölüm 1: One shot

Beğendim

Saat gecenin üçünü çoktan geçiyor, herkes uyuyor ve ben battaniye altında gözümden yaşlar gelerek kıvranıyorum ses çıkarmamak için. Ya bu ne tatlı ne güzel bir AU olmuş yaa! 💚 Eline kalemine sağlık! Sitede sağda solda dolanırken karşıma çıkması o kadar tatlı oldu ki şu anda söyleyecek kelime bulamıyorum daha. Hele Cas in bir şeyleri anlamaması, Dean in kelimeleri söyleyemeyişi ve havai fişek dükkanının patlarkenki şöleni... Ağğhhh, hele ki bir de Cas in çakmakla mum yakmaya çalışması! Ya sen nerden öğrendin, beş yaşında çocuksun sen, diye mıncıklayasım geliyor şu anda Cas i, Allah affetsin! 😂 Tekrardan eline sağlık Angel! Kendine iyi bak!


Mistletoe

Carpelia

Mistletoe
Carpelia

Tony'nin Noel partisinde Clint ökseotlarını kullanmanın kendine özgü bir yolunu bulur. (Clint/Natasha, Tony/Pepper, Jane/Thor, Steve/Bucky)
  
Marvel • G • 2 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Anthony Stark, Clinton Barton, Darcy Lewis, Happy Hogan, James Buchanan "Bucky" Barnes, James Rupert Rhodes, Jane Foster, Natalia Romanova, Phil Coulson, Robert Bruce Banner, Samuel "Sam" Wilson, Steven "Steve" Rogers, Thor Odinson, Virginia Pepper Potts
Etiketler: Fluff, Slash, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 501 Kelime | 78 Kere Okundu
28/01/15 Tarihinde Yayınlandı | 28/01/15 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 10/11/19
Bölüm: Bölüm 1: Mistletoe

Beğendim


Bir Venedik Gecesi

Calypso Onaylı Yazar

Bir Venedik Gecesi
Calypso Onaylı Yazar

Venedik uyanıktı. Yarı sarhoş şekilde kendini şehvetin kollarına bırakmıştı.
  
The Wizarding World of Harry Potter • R • 4 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Narcissa Malfoy, Severus Snape
Etiketler: Smut, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: Mavi ve Siyah, #02 HEP: Şehirden Aşklar
1 Bölüm | 1171 Kelime | 103 Kere Okundu
14/02/15 Tarihinde Yayınlandı | 14/02/15 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 15/12/20
Bölüm: Bölüm 1: Tek Bölüm

Beğendim

Seylam calypso :D biraz kafa dağıtayım dedim, sohbette de siz konuşunca daldım hemen :D

Enee bitti ahshaha arada kesip gelemedim bile yorum yazmaya ama olmuş bu yani :D Sana daha önce de söylemişimdir bu çifti sadece senden okuyabiliyorum, başka yerde herhalde imkanı yok okuyamam. Eline sağlık :D Gece gece alev aldı buralar ahshshahah

Bayağı da eski ficmiş aslında, Mavi ve Siyah ı hatmederken bu nasıl gözümden kaçmış acaba merak ettim ama şimdi de olsa okuyabildiğim için mutluyum mihihihihi :D Tekrar görüşmek dileğiyle, kendine cici bak ve iyi geceler <3

Yazarın Cevabı:

Merhabalar globcuğum :) 

Sayenizde ben de eski ficlerimden birini açıp yeniden okumuş olduk, nostaljik oldu biraz :D 

İşte acemilik mi desek ne desek, uzatamamışım daha fazla ve bir noktada kesmek zorunda kalmışım. Daha uzunları çıkar mı benden, göreceğiz hehehe

Çok teşekkür ediyorum yorumun için. Öpüyorum çok


Iron Man Aşkına

Ninfea Onaylı Yazar

Iron Man Aşkına
Ninfea Onaylı Yazar

Tony Stark'ın yanında asistanlığa başlayan genç bir kızın yaşadıkları ve çok daha fazlası..
  
Marvel • G • 96 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Anthony Stark, Happy Hogan, Jarvis
Etiketler: OC, Fantastik, Macera, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
30 Bölüm | 74560 Kelime | 1798 Kere Okundu
18/02/15 Tarihinde Yayınlandı | 17/09/15 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 02/03/19
Bölüm: Bölüm 1: Giriş Bölümü

Beğendim

Selam ninfea, hikayelerinden birini okumayalı ne kadar da uzun bir vakit olmuş gibi geliyor! :D Ee, nasılsın bakalım görüşmeyeli, beni sorarsan evin delisi globby gene kitap avında diyorum ahahahah :D

Happy Happy Happy... Neden şaşırıyorsun ki hemen kızı işe almasına? Sonuçta o Tony, aklından neler geçtiğini bir Allah bilir ahahahah 

Kızın özgeçmişini ben de merak ettim ama :D Umarım Happy'i memnun edecek kadar iyidir, Tony zaten memnun olmuş onda sıkıntı yok da :D Sevgili Happy de adının hakkını versin :D

Valla ninfea güzel bir başlangıçtı, ben tuttum bunu. Yorumsuz bölüm geçmeyi sevmediğimden mütevellit şimdiden kendini mail bombardımanına hazırla, globby gümbür gümbür geliyor! :D O zamana kadar kendine iyi bak, sonra görüşürüüz!

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 02/03/19
Bölüm: Bölüm 2: 1. Bölüm

Beğendim

Lynn çok minnoş bi kız değil mi yaa, kanım ısındı birden :D Fazlasını istemiyor, ağır başlı, ahahah Tony'e hayran! Gerçi kim Tony'e hayran değil ki? Neyse ahahahah

Yalnız kızcağız fena korktu o kadar işi duyunca, bana öyle geldi. Pepper ın hiç olmamış olması beni birazcık üzse de Lynn in de fena olmayacağına bahse girerim :D Eline sağlık ninfea, diğer bölümde görüşürüüüz!

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 02/03/19
Bölüm: Bölüm 3: 2. Bölüm

Beğendim

Ooo, Tony! Aşık mı oldun sen? :D

Tony'den beklemeyeceğim hızda aşık olmuş resmen, şoklardayım. Ama Lynn e kapıldığı, onunla geçirdiği zaman zarfında çapkınlık yapmamasından belli. Çok merak ediyorum neler olacak :D

Ya ahshah tekrar geri yukarı çıkıp niye aşağı iniyorsun deliii? Seslensen yeterdi :D 

Tony minnoş musun sen? <3 Nasıl da koruyucu rolüne girdi yaaa, bayıldım. Bölümlerin devamını merak ettiğim için yorumu pek uzatamıyorum ama ilerde uzar yorumlarım :D bayıldım yaa, Tony'nin minnoş kalbini okumak çok tatlı bir şey <3 Kalemine sağlık!


Kiraz Ağacı

austenviolet Praetorium

Kiraz Ağacı
austenviolet Praetorium

“Juliet olmanı istemiyorum. Juliet hikayenin sonunda ölüyor.”
“Herkes hikayenin sonunda ölüyor.”
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 5 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Harry Potter, Hermione Granger, Ron Weasley
Etiketler: OC, Dram, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: keyword, Harmione
1 Bölüm | 1675 Kelime | 118 Kere Okundu
20/03/15 Tarihinde Yayınlandı | 20/03/15 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 22/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 22/11/20
Bölüm: Bölüm 1: Kiraz Ağacı

Beğendim

Selam violet, gözlerimin arkasında hala ufak bir sızı var ama okumak için inat ettim ve geldim. HEP hikayeni okuyabilmek için öncesini okumam gerekiyormuş ahshshshsh olur dedim ve geldim. Hadi başlayalım. :D

Harry'nin yüzüne şamarı yapıştırınca içimin yağları eridi. Aferin kız sana, bunu Herm'e nadiren derim ama aferin. Karşındaki öküz bir adam olunca hakkından anca tokat atmak gelir, başka türlü kendine gelemez. -_- sinirlendim. Ne demek, çok sevindim? İyi misn sen, diye yüzüne bağırasım geldi...

Niye anlamamış gibi yapıyor ki? En başta arkasında dursa büyük ihtimalle Ron evlenme teklifi bile etmezdi -_- Dün Sevde'nin HEP hikayesini okuduktan sonra bu kısım sanki öncesiymiş gibi geliyor o yüzden Harry'e sövmeden duramıyorum. Aşırı yükselirsem sori ahshahahh

Aa, gittiği günün yıldönümlerinde mi mektup atıyormuş? Şey bu benim romantiklik seviyemin birkaç tık ötesinde sanırım ahshshsh takdir ettim ama :)

Ooo bayağı da yıl geçmiş aradan. Tahmin ediyorum ki Harry hiç evlenmemiş. Niyeyse içimde bir gün mektupların kesileceği ve bunun erken bir vakitte olacağı gibi bir his var bakalım. Ben diğer hikayeye uçuyorum sonra görüşürüz violet <3 Eline sağlık! 

Yazarın Cevabı:

Selam Glob, ben de biraz geç cevaplıyorum ama kusura bakma, HEP sonrası işe güce dönünce bi adaptasyon sorunu olduklajhklş

Ay valla ben bu hikayemi çok seviyorum, yani bu Romeo&Juliet temalı üçlemeyi. Kiraz Ağacının yeri ayrıdır cidden. O yüzden biri okuyunca çok mutlu oluyor. :)

Bu hikaye benim de romantiklik seviyemin çok üstünde çaktırma ama yakışmıyor mu bu ikisine? :D

Evet Harry henüz evlenmemiş-ti sen bunu okuduğunda. HEmen diğer yorumuna geçeyim, bakalım orda neler demişsin! Çok teşekkürler Globbels <3


Her Zaman

austenviolet Praetorium

Her Zaman
austenviolet Praetorium

Blaise, Draco için her zaman oradaydı, o istese de, istemese de.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 5 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Astoria Greengrass, Blaise Zabini, Draco Malfoy
Etiketler: Hurt/Comfort, Spoiler, Dram, Genel
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: Blaise&Draco, Blaise/Ginny
1 Bölüm | 1361 Kelime | 84 Kere Okundu
28/05/15 Tarihinde Yayınlandı | 28/05/15 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 24/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 27/11/17
Bölüm: Bölüm 1: Her Zaman

Beğendim

Valla melisanın suçu ama bence çok güzel bir suç olmuş 😎😎 o yüzden bir alkış da buradan👏👏

Hikayeleri biraz ter yüz edip okumuş olsam da olsun değişik bir tat verdi, her şey böyle geriye gidiyor gibiydi 😂😂hoşuma gitti aslında biliyor musun😂😂 bunu sanırım daha sık yapacağım 😂😂 

Valla draconun bu hallerini görmek değişik bir tat veriyor hani daha az gıcık ve sevilesi😄😄 alır severim ki bunu ben kedi sever gibi 😏😏😏 eline sağlık violet 🤗🤗 kısa kısa ama çok tatlı olmuş kıyamam ağladı ama blaise ile konuşmaları cidden çok tatlıydı a86;a86;

Sonra görülmek üzere 💚💚 

Yazarın Cevabı:

Di mi yaa, Melisa'nın fikirleri olmasa ben ben olmam zaten.... Bu sonuncu ficte de o kurtardı durumu gene :D

Draco zaten çok nefretlik bi karakter değil esasen, sadece bu yönlerini pek görmediğimizden bazen öyle geliyor.... Draco'nun bu hallerini yazmayı çok seviyorum, duvarların ardındaki gerçek Draco'yu. Blaise&Draco arkadaşlığı da mükemmel bişey bence <3

Görüşürüüüz, teşekkürler :*


A Nightingale
bohemian Onaylı Yazar

Bella, Edward'ın gidişinin ardından yaşadığı duygusal çöküşten Jasper Hale sayesinde kurtulmaya çalışır.
  
Twilight • G • 32 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Alice Cullen, Bella Swan, Edward Cullen, Jacob Black, Jasper Hale, Sam Uley
Etiketler: Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
14 Bölüm | 44072 Kelime | 975 Kere Okundu
10/07/15 Tarihinde Yayınlandı | 27/01/19 Tarihinde Güncellendi
Devam Edecek
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 14/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 14/12/18
Bölüm: Bölüm 13: Bir Tutam Mutluluk

Beğendim

Ahaaa geldi göynümün efendisi! Selam bohem! :D Evinizin deli globby si geldiii :D

 Ayy jasper güldükçe benim etrafımda unicornlar dans editor yaa, Allahım çok mutlu oluyorum. Jasper daha fazla gülsün pls :D Enee yedi çocuğu, biraz uzaklaşır mısın Bella ahhahasha ham yapar yoksa seni jasper ;) 

Yaa edward ın yüzü düştü kıyamam :( bohem... beni neden bu kadar ikilemde bırakmayı seviyorsun shhahah bunu bi açıklasana bana :D *Yalnız şu yorum penceresi sanırım en çok bana yaradı, nihayet anlık tepkilerimi rahatça verebiliyorum :D burdan erceye selamlar*

Yiiiaaaa ne de güzel sarılırsın seeeğğnn <3 jasper ı mıncırasım geldi :D niye böyle oldu ki ahhahahha off bella da kaptı dağ gibi çocuğu, ne buluyorlar şunda ahhaha iki dakikada depresyona sokuyor insanı neyse globy okumaya devam

Neden mayıştın acaba bi düşün bakalım, jasper bebeğim seni sakinleştirdiğinden olabilir mi? Ahhahah neyseee boheemm çok güzel bir bölümdü bu yaaa <3 bayıldım yaa efsaneydi, alice ile jasper ın aralarının aslında uzun süredir limoni olmasına üzüldüm doğruya doğru ama bella gibi birinin de arasını bozmamış olmasına sevindim. En azından alice aşkım çok üzülmeyecek, orayı iyi toparladın bak :D #like Sonracuğuma sırada edward var, o da çok üzülsün istemiyorum ama ben favorilerimden ikincisi çünkü kendisi.. hımmf ama illa üzülen bir taraf olur orası artık allahın emri. Tekrardan ellerine sağlık bohem kalpkalpkalp ^-^ ve bu kadar bekletmediğin için teşekkürler <3 kalemine sağlık, tekrardan görüşmek dileğiyle..

Yazarın Cevabı:

Ahah, hoşbulduk globbycim, evimizin neşe saçan üyesi diyelim biz ona :D 

Evett dimi, yazarken ben de fangirllüyorum biraz, gülmek çok yakışıyoo :D Bella için yol açıldı artık bilmiyorum her şey olabilir :D 

Edward'a ben de kıyamıyorum inan, ama mecburum :D Onun için kolay geçicek bir süreç değil maalesef.. ben kendim de ikilemde kalıyorum diye dermişim :D 

Ahah kitabı okurken genel düşüncem, Edward bu Bella da ne buluyor :D fazla düşünmemek lazım :D

Evettt kıyamadım aralarının bu yüzden bozulmasına, Alice'i severim üzmek istemedim fazla. Ama dediğin gibi bir taraf illa üzülcek. 

Yaa, okurlarımı ne hale getirdim ağlancak halime gülüyorum, umarım fazla bekletmem :))

Beğenmene, yorumlamana ayrıca seni tekrar gördüğüme çok sevindim <3<3 Görüşmek üzere, çok sevgiler <3

 

 

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 31/10/18
Bölüm: Bölüm 12: İtiraf

Beğendim

Vay canına, ne kadar oldu acaba bir önceki bölümden bu bölüme? :D Sanırım bir buçuk seneden de fazla! Ama bu mutlu olmama engel mi? Aslaaaa! 

Yaaa nasıl da özlemişim yeni bölümleri! Selam bohem! Hoşgeldin sefalar getirdin! <3 

Bu coşkulu karşılamadan sonra yoruma geçeyim ben efendim. Mail kutuma favori hikayeniz güncellendi mesajı düştüğünden beri aklım buradaydı. Önce ne olduğunu anlayamamakla birlikte durumu algıladığımda sevinçten havaya uçtum desem yeridir. Ancak vakit bulup okumuş olmak üzse de nihayet buradayım ama öyle değil mi?

Hep söylüyorum yine söyleyeceğim, edward/bella aşkını her zaman sevip onaylasam da içten içe teamJasper kızıyım ve sadistçe bir şekilde bella ile olmalarını isterdim. Müthiş bir irade hikayesi çıkardı çünkü. Gerçi hala Alice bebeğime üzülüyorum ama neyse.

Aha Bella gene kesti bir yerini, paratoner gibi kız anlamadım ki bu niye böyle, hımmf neyse aayyy Jasperaşkım ilk yardım da mı yaparmış <3 Yalnız müthiş bir irade işte aranan kan! Sen bu bölümü ben otobüste tepinerek okuyayım diye mi yazdın beeh * - *

Bölüm çok güzeldi! Ahh Jasper, nidalarıyla okudum resmen. Bu arada evet gözlerimden de kalpler fışkırıyordu ehhehe ^-^

Eline kalemine sağlık bohem! Bölüm için teşekkürler, tekrardan görüşünceye kadar kendine iyi bak!

 

Yazarın Cevabı:

Evet, tarihe baktığımda şaşırdım, geçen yıl şubatta yüklemişim en son :D derslerim de öyle bir yoğunlaştı ki, çok yorulduğum için yazmaya da vakit ayıramadım o dönem. Hala yoğun gerçi ama bu sefer arayı bu kadar açmadan eklemeye çalışacağım :)

Hoşbulduk, globbels, seni görmek çok hoş! :) Bu kadar araya rağmen hikayeye aynı heyecanı sevinci göstermen çok mutlu etti beni, haklı olarak kimse hatırlamaz, okumaya devam etmez diye düşünüyordum :) 

Evet aynen ben de öyleyim, Edward-Bella'yı okumak çok keyifliydi ama potansiyel olan çiftleri düşününce Jacob ve Jasper kafamda belirdi, gizemli ve Alice'e aşırı korumacı davranan vampirimiz daha çok ilgimi çekti tabiki :D Alice kanayan yaramız, hiç sorma.. en az hasarla atlatmasını sağlıcaz mecbur..

Ahah, ben de yazarken gülümsüyorum evet, Jasper bu bırbuçuk senede boş durmadı tabii, iradesi için çok çalıştı ve başarıya ulaştı :D Eh, dediğin gibi paratoner gibi kız var yanında lazım olacak illa ki. :)

Ne demek efenim, güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim kendinize iyi bakınız <3<3

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 18/02/17
Bölüm: Bölüm 11: 11-Kavga

Beğendim

Bohem!  Selam bebeğim ^-^ 

Yaa allahım bölüme gel yaa Edward bebeğim... Kıyamam ama Sam den nefret ediyorum Bella dan da nefret ediyorum :( Alice de Edward da biliyor Bella nın hislerini bence o yüzden böyle davranıyorlar Kıyamam yaa üzüldüm iyice geçiş bölümü olmuş ama Üzgünüm bayıldım ben bu bölüme heyecanı falan yüksekti *-* Jacob ı hala tam olarak anlamış sayılmam yani... ne bileyim onun konumu bende hala belli değil benim için ne iyi ne kötü hani olmasa da olurdu cinsinden bir karakter :') :') öyle işte kalemine sağlık ^-^ yeni bölümde görüşmek üzere tatlım ^-^ Kendine iyi bak:)Yazarın Cevabı:

Selam globbyyy :D

Edward'ı fena hırpaladılar gerçekten :D Biliyorlar mı acabaa hımmm.. bayılmana ben de bayıldım biraz emin değildim bu bölümden. Evet dediğin gibi oldu aslında biraz, hem orijinalinde yeri fazlaydı hem de Jasper'la görüşmedikleri vakitlerde boşluk dolsun diye kullanıyorum azıcık :D arkadaş kontenjanında ama pek etkili bir karakter değil evet. senin de ellerine sağlık böyle güzel bir yorumla neşelendirdin beni görüşmek üzere sen de kendine çok iyi bak canım :* <3

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 02/10/16
Bölüm: Bölüm 1: Geride Kalanlar

Aaahh *-* Bohem! ! Hey hoşgeldin!! ben de nasıl devam edeceğim diyordum *-* iyi ki geldin seni görmek çok güzel ^^ yaa TFF de kaçıncı bölümde kalmıştım hatırlayamadım '-' sanırım baştan başlıcam yine yaa ama çok sevindim gerçekten ^^ tekrardan hoş geldin  ^^Yazarın Cevabı:

Heey sana selam globbels! :)) hoşbuldum efenim, seninle  burada karşılaştığımıza ben de çok sevindim :) Tffde bütün bölümleri okuduysan yeni bölüm diyeceğim bölümden itibaren okumaya başlayabilirsin, ya da hatırlamak adına şöyle bir göz de atabilirsin eskilere. Görüşmek üzere, destekleyicii yorumun için çok teşekkürler! ^o^

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 28/01/17
Bölüm: Bölüm 10: 10-Darmadağın

Allahım bölüme gel hele *-* heeyy selam Bohem! ^-^ Nasılsın bakalım?  :) 

Yaa bu bölüme bayıldım hele jasper ın son sahnede senin gözlerin daha güzel demesi... eridiimm *-* yaa ama Edward a da acayip üzülüyorum çünkü sevdiğim iki karakterden birisi o da diğeri de jasper dı zaten :') ironiye gel... Bella yüzünden bu iki sevdiğim karakter iki kardeş birbirine düşecek :( belladan hala nefret ediyorum -,- tek değişmeyen duygum bu sanırım .-. Bir de Alice var ortada :( kavga etmelerine acayip üzüldüm seviyordum o tatlı kızı bir de jasper la olan ilişkileri acayip hoşuma gidiyordu ama kavga etmeleri. .. cidden üzdü devamını şu anda aşırı merak ediyorum *-* lütfen yeni bölümü çok beklemeyelim *-* eline sağlık Bohem ^-^ Kendine iyi bak :) sonra görüşmek üzere ^-^ Yazarın Cevabı:

Selam globbels!!! Seni gördüğüme sevindim:) Tatil olduğu için hiç olmadığım kadar iyiyim, sen de iyisindir umarım?:) ahah evet ben de ben de! Jasper'ın bu kadar içten bir iltifati beni de bitirdi :') en sevdigin iki karakterse zor bi durum, beni edward jacob dan ziyade emmet, jasper gibi karakterler çekiyor zira bu seride. Bella'nin tek suçu güzel olmak ama lütfen:D:D salak tavirlarina ben de uyuz oluyorum :D 

Alice-jasper ilişkilerine ben de hayranım gerçekten gerci biraz jasperdan kaynaklaniyo da olabilir :D

Bu güzel yorumun için çok sağol globbels :* yeni bölümü düzenleyip 2 hafta icinde eklemeyi düşünüyorum , hazir tatilken ondan sonraki bölümü de yazsam iyi olacak:) görüşürüz:)

 

 

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 10/01/17
Bölüm: Bölüm 9: 9- Aşk Üçgeni

Ayy sonunda yeni bölüm bunları ne kadar çok özlemişim var yaa *-* selam! ^-^

Ayy Edward ın ağzından bir şeyler okumayı o kadar çok istedim ki jasper ın kafasında neler gördü Alice Jasper la neden kavga etti hani Alice gelecekte bir şeyler seçmiş olabilir mi ama öyle bir şey olduysa Bella ya neden bir şey demedi aklımda deli sorular :') :') 

Yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum hani jasper ın gelip Bella nın bileğini sarması falan allahım *-* çok güzeldi yaa umarım bi dahakine bu kadar beklemeyiz:) :) *-* kendine iyi bak sonra görüşmek üzere ^-^Yazarın Cevabı:

Selam globbels, valla ben de yorumlarını özlemişim, bir dahaki bölüm de hazır olduğu için inşallah bu kadar bekletmeyeceğim, sınavlar yüzünden gerçekten çoook uzun bir ara verdim farkındayım :(

Sadece Bella'nın ağzından yazdığım için birden Edward'a geçmem tuhaf olurdu herhalde, ama ileriki diyaloglarında konusu geçebilir bunların, bakalım, muallakta da bırakabilirim, hayal gücünüze kalır? :D Alice Jasper aralarının bozulma sebebi de ilerleyen bölümlerde belli olur, bekleyiniz efenim.

Beğenmene çok sevindim globbels gerçekten, jasper'ın o hareketi beni de bitirdi :D  Sen de kendine çok iyi bak, görüşürüüüz *v*

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 14/12/18
Bölüm: Bölüm 13: Bir Tutam Mutluluk

Beğendim

https://i.hizliresim.com/mMP0VZ.jpg
https://i.hizliresim.com/V9Vj7V.jpg
Tekrardan merhabalar bohem! ehehhe Yaa ben sana minik bir sürpriz yapayım dedim, çok içimden geldi. Akşam akşam nerden esti bilmiyorum, pinterestte dolanırken çok tatlı fotoğraflar buldum. Dedim, ben bohem e neden bir sürpriz yapmayayım, hem kitabımız kapasız mı kalsın? :D Çok kaliteli değiller, kabul ediyorum ama dediğim gibi içimden geldi :D Kullanıp kullanmamak sana kalmış, umarım beğenirsin <3 Kendine iyi baak ^-^

Yazarın Cevabı:

Merhabalar efenim :)

Yaaa inanır mısın nasıl sevindim! Ben de bir süredir düşünüyordum bir kapak yapsam mı diye ama bu işlerde pek yeteneğim bilgim yok, pek vaktim de yok :D Tam üstüne denk geldi, çok beğendim ikisini de, 2.deki bakışlarını özellikle beğendim <3 

Bence gayet hoşlar, hangisini yapsam kararsız kaldım ama bakalım bi düşüneyim. Çok teşekkürler glob'cum, vaktine, emeğine sağlık, öptüm çok :**

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 02/02/19
Bölüm: Bölüm 14: Yüzleşme

Beğendim

Amanıın! Selam bohem! 

Öncelikle, sen daha yayınlar yayınlamaz haberimin olduğu ve siteye girip bölümü görmeme rağmen es geçip bırakmak zorunda olduğum için beni affet. Çünkü proje teslimim vardı ve bölüm okuyup keyiflenme zevkini jüri sonrasına bırakmak istedim. Sonra tahmin et ne oldu, globby bölümü unuttu ahshahaha Ama neyse ki geldim ve buradayım ve ağğğhh bölüm çok güzeldiii! 

Edward'a artık o kadar üzülmüyorum ve Alice'e de birini yamarsak bence oldu bu iş. Gönül rahatlığıyla jaspella shipleyebilirim. Hahahahah yaa Jasper'ın rahatlığı beni ürkütüyor, bu kadar rahat olmamalı sanki ama bu onda büyük gelişme var demek ve bu çok güzel bir şey! Bayıldıım! 

Jacob yine işleri batıracak ama hayırlısı. Bakalım neler olacak. Eline sağlık bohem! Çok güzel bir bölümdü, tatmin etti yani en azından :D beklememe değmiş :D  ve bu arada rica ederim, tekrar vakit bulursam çok daha güzellerini yaparım :D

Ellerine, kalemine sağlık! Tekrardan görüşünceye kadar kendine iyi bak bohem!

Yazarın Cevabı:

Selam Glob!!

Öncelikle bu kadar uzun süre geçip de yorumuna cevap yazamadığım için sen beni affet :( Yaklaşık 10 güne bir sınav olduğum stajlarımı verdim bu süreçte, siteye kafam rahat gireyim cevapları güzelce yazayım derken böyle oldu :((

Ahahah, güzel fikir, ben ikisine de birilerini bulayım bari :D Jaspella baya güzel uyumlu bir ship ismi bu arada sevdim. :D

Bi önceki yorumda yazdığımı tekrarlayım, Jasper bence kendi karar verip yaptığı eylemler hakkında çok da başkalarının ne dediğini takacak birisi değil. Sürekli bir gergin hali vardı, o da kana olan zayıflığından dolayı, e baya da yendi sayılır bunu. Tabii asıl sıkıntı Jasper karakterini tam bilmeden yorumlamamızda, kendi yorumum böyle :D 

Ahah tatmin etmesi güzel, hep eder umarım :D Vakit ayırıp yorum yaptığın için çok teşekkürler Glob, ben de yorumlarını zevkle okuyorum:) görüşmek üzeree :**


Patates Problemi

austenviolet Praetorium

Patates Problemi
austenviolet Praetorium

Fred ve George’un, annelerinin değerini hatırladıkları bir an.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 3 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Fred Weasley, George Weasley
Etiketler: Fluff, Komedi
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 517 Kelime | 57 Kere Okundu
20/07/15 Tarihinde Yayınlandı | 20/07/15 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 23/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 27/04/19
Bölüm: Bölüm 1: Patates Problemi

Beğendim

Selam violet! Gecenin bir vakti yatmadan önce bi şeyler okuyayım dediydim denk geldim buna :D Aylar, yıllar önce yazdığın bir hikayeden tekrardan merhaba ahshahshah gene şaşıracan yorum görünce :D Neyse itiraf ediyorum bu sefer rastgelede bulmadım seni stalklarken buldum hikayeni :'D mutfakta dolanırken gördüm doğum günün yaklaşıyormuş <3 şimdiden kutlu olsun diyeyim veee komik/ironik bir şekilde başkasının doğum günü için yazdığın hikayeciğe geçelim.

Çook tatlıydı <3 Aşşşıırıı fluffy bi şeydi! Hikaye mıncırabiliyor muyuz bilmiyorum ama ben mıncıklamak istiyorum! Fred ve George benim de favorilerimden o yüzden zaten ayrı bir sevdim. Bir de basit bir patates yemeği pişiremeyen halleri daha da hoşuma gitti. Böyle biraz sakar, biraz sabırsız... ahshahah olayı deney gibi gören tatlı bir halleri vardı. Eh eline kalemine sağlık <3 Molly e hediye detayını sevdim bu arada, gerçekten de noel i beklemeye ne gerek var :D molly gibi bir anne her daim hediyeye boğulmalı bence :D 

Galiba hikayeden uzun yorum yazdım bi sn ahahahsgg ayy bugünkü kafa dağınıklığıma iyi geldi ama, malum jüriden çıkınca zaman mekan hepsi koptu bende ahshah o yüzden böyle tatlı bir bölümcüğe denk geldiğim için şansıma teşekkürler :D Tekrardan eline sağlık violet. Doğum günün kutlu olsun! <3 Bir daha görüşünceye kadar kendine iyi bak!

Yazarın Cevabı:

Merhabaa!! Biz böyle şaşırmaların hastasıyız hastasıııı hoşgeldin :D <3

Teşekkür ediyorum öncelikle, yorumu da doğum günümde gördüm ve cevaplıyorum, hediye gibi oldu :D

Fred ve George'lu fluff, Aman Tanrımm, yazmayı da okumayı da ne çok özledim valla... Çok tatlış karakterler, yeterince fic yazmıyoruz bence. Molly rocks zaten, yaşım ilerleyip sorumluluklarım arttıkça ona saygım da artıyor lol :D

Bu fici gün ışığına çıkarttığın için teşekkürlerimi sunuyorum Globcum... Görüşmek üzere! :*


Farklı Bir Son
Ivanka Majalis

Severus Snape, Sirius Black'e kanıp o dolunayda Bağıran Baraka'ya gittiğinde olaylar farklı bir şekilde gelişseydi hikayenin sonu ne olurdu?
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 2 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Albus Dumbledore, James Potter, Peter Pettigrew, Remus Lupin, Severus Snape, Sirius Black
Etiketler: Karakter Ölümü, OC, İntihar, Trajik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 1633 Kelime | 72 Kere Okundu
18/01/16 Tarihinde Yayınlandı | 18/01/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 01/01/19
Bölüm: Bölüm 1: Farklı Bir Son

Beğendim


Siyah

Calypso Onaylı Yazar

Siyah
Calypso Onaylı Yazar

Buğulu, puslu bir siyahtı fısıltısı ve buğulu, puslu geceye karışıp kayboldu. Kadının kendisi dahi duymadı.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 4 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Severus Snape
Etiketler: Dark, Depresyon, Karakter Ölümü, Spoiler, Dram, Trajik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: Mavi ve Siyah
1 Bölüm | 632 Kelime | 62 Kere Okundu
20/01/16 Tarihinde Yayınlandı | 20/01/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 28/02/19
Bölüm: Bölüm 1: Siyah

Beğendim

Ama yaa.. :( Calypso... Hayır, ağlamayacağım, bana ne... 

Tekrardan selamlar, nihayet otobüsteyim, ellerim sıcak ama içim buz kesti. Kitaplıkta dolanıyordum sonra bi hikayeni gördüm güncelde bu seriye eklemişsin. Diyorum, calypso nun mavi ve siyah serisini hatırlıyorum ama nerden, meğerse ölümün gözyaşları ndanmış. Sonra burada buldum kendimi. Zaten Severus'a ve Alan Rickman'a karşı zaafım var, deyim yerindeyse aşığım ona. Ona olan sevgim bambaşka, ister istemez sürükleniyorum adını gördüğüm yerlere. 

Yıkıldım, Narcissa'nın acı dolu feryadını ben de attım. Rowling'e Snape'i öldürdüğü için bir burukluğum vardı zaten, serinin başından beri sevdiğim bir karakterdi çünkü Severus Snape, Harry'i pek sevmiyorum da, bir de o sevdiğim kişiyi kaybedince üstelik bambaşka bir hikayesi olduğunu öğrenip aşkına aşık olunca yıkılmıştım. Yine hatırladım, yine yıkıldım. Böylesi bir acı da zaten anca senin yazdığın gibi tarif edilebilirdi.

Kim cesaret edebilirdi siyaha baş kaldırmaya? Şiir gibi bir söz gerçekten, takılıp kaldım oraya. Siyah, kendine aldı işte onu, bırakmadı. Huzur içinde yatsın...

Eline sağlık calypso, ben biraz daha buralarda takılacağım. Severus'u bir şekilde ölü ya da diri okuma fırsatı bulmuşum, bırakmayayım bari. Tekrardan görüşmek üzere :)

Yazarın Cevabı:

Merhaba Globb :) Ağlama ya, üzülürüm ben de :( *der Calypso, karakterlerini bir dramdan ötekine atan kendisi değilmiş gibi. Alan Rickman çok değerli bir oyuncuydu benim gözümde de ve çocukluğumda Snape olarak fazlasıyla yer etmiş biriydi. Çok üzülmüştüm ölüm haberini alınca. Anısına minik bir şey yazayım demiştim, bu da ister istemez Mavi ve Siyah serisinin bir parçası oluverdi.

Çok teşekkür ederim yorumun için. :) Diğer yorumlarına gidiyorum ben şimdi, görüşmek üzere :D


Full Moon

Valkirycass

Full Moon
Valkirycass

Remus susuzluktan çatlayan dudaklarını diliyle ıslatıp dizleri üzerinde dikleşti, her şey o kadar acı vermiyor olsaydı onu baştan aşağı süzen sarhoş siyah gözler yüzünden utanabilirdi. (Snupin)
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 6 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Remus Lupin, Severus Snape
Etiketler: Dark, Depresyon, Slash, Dram, Fantastik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri: #07 HEP: Müzik Bahçesi
1 Bölüm | 813 Kelime | 127 Kere Okundu
30/04/16 Tarihinde Yayınlandı | 30/04/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 01/11/17
Bölüm: Bölüm 1: Full Moon

Beğendim

selam cass :) 

doğrudan konuya gireceğim, snape'i biriyle shiplemeyi sevmesem de eğer shipleseydim bu kişi kesinlikle lupin olurdu. çapulcularda sevdiğim kişi lupin olunca, rastgelede de görünce bunu dedim bi bakayım. iyi ki de demişim, güzel bir tat bıraktı damağımda. uzun süredir snape okuyamamın üstüne de güzel sürpriz oldu içinde snape'in geçmesi. lupin'in yalnızlığını da gayet güzel anlatmışsın. kısa olmasına rağmen hani beklenti karşılayacak, dozunda bırakacak kıvamdaydı. eline, kalemine sağlık! heart-eyesheart-eyes tek kelimeyle bayıldım. innocent 

sonra görüşmek üzere, kendine iyi bak nerd 

Yazarın Cevabı:

Merhaba Globbels, görmeyyeli nasılsın bakalım:) 

Şahsen ben fictional olsun olmasın herkesi bir şekilde adama yamamayı beceriyorum ama doğru diyorsun, en mantıklı, en canon olabilecek çiftlerden biri Severus/Remus. Bayılmana gerçekten çok sevindim. Favorilerimden biridir bu fic. <3 Başkaları da sevince bi mutlu oluyorum.

Diğer hikayelerimizde, yorumlarımızda buluşmak üzere!


Aşk-ı Avengers: Veda

Valkirycass

Aşk-ı Avengers: Veda
Valkirycass

“Bucky’yi terk edemeyeceğin için beni terk ediyorsun. O ölmesin diye beni öldürüyorsun. Beni. Beni, beni... Tony’ni… "
  
Marvel • G • 6 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: James Buchanan "Bucky" Barnes, James Rupert Rhodes, Phil Coulson, Steven "Steve" Rogers, Tony Stark, Vision, Wanda Maximoff
Etiketler: Karakter Ölümü, Bilim Kurgu, Fantastik, Parodi
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 934 Kelime | 91 Kere Okundu
17/05/16 Tarihinde Yayınlandı | 17/05/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 24/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 08/06/19
Bölüm: Bölüm 1: Aşk-ı Avengers: Veda

Beğendim

Selamm cass! Aradan yıllar yıllar geçmesine rağmen hortlatayım mı hikayeni yorum yaparak? Hep beraber gülelim mi? Keseyim mi topunuzu? Ahahshahahah! :D

Cass... Gülmekten gözlerimden yaş geldi, altıma yapıyordum az daha! Allah iyiliğini versin! :D Sen yazmışsın Civil War'un üstüne, ben okumuşum Endgame'in üstüne. Tony'nin "Beni. Beni, beni. Tony'ni." kısmına çok güldükten sonra kalbim bi çıt etti. Öhöm neyse, o kadar güldükten sonra elbette ki ağlamak olmaz...

Ama bayıldım yaa! Canım Bucky'min ergen davranışları ayrı güldürdü, Steve'in korkması ayrı güldürdü. Ahshahahahah Tony'nin gusül abdesti ayrı güldürdü, Coulson'a yazdıkların ayrı güldürdü. Parodi gibi parodi olmuş helal olsun bee! :D Diziyi izlememiştim ama bilirim o malum beni beni bihterini sahnesini, öyle hayal edince daha da bi komik oldu. ALLAHIM SANA GELİYORUM! :D:D:D GÜLMEKTEN ÇATLADI Bİ YERLERİM! 

Eline sağlık cass yaa, kalemine sağlık. Çok güzel moral, enerji, sinerji, pozitif yüklemesi falan ne varsa oldu! :D Tekrardan görüşünceye kadar kendine iyi bak! :D

Yazarın Cevabı:

Merhabalaaaar! 

Sen yeter ki hortla ben her türlü cevap yazarım sana!!!! 

Bu fici cidden çok uzun süre önce yazmıştım ve hatta hangi kafa ile yazmışım hala anlayamadım. Hala da böyle acayip bir hayal gücüm var, aklımdaki her şeyi yazsam deli dersiniz :D Ama şimdi Tony gerçekten ölü olunca insanın içi bir cız etmiyor değil. Sonuçta adam cidden intihar etti.  :(

 

AMA YANİ, BUCKY BİR NEFESTE SÖNÜP GİDECEK BİR ÇİÇEK, YA TONY :):):):):):):):)

Yorum için teşekkürler! Ellerine sağlık.


Wolf & Cauldron

KaraKedi

Wolf & Cauldron
KaraKedi

Severus Snape yıl dönümlerini unuttuğu Remus Lupin'in istediği bir şeyi yerine getirecekti.
  
The Wizarding World of Harry Potter • PG • 8 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Remus Lupin, Severus Snape
Etiketler: Slash, Komedi, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: Natulcien | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 2231 Kelime | 129 Kere Okundu
21/05/16 Tarihinde Yayınlandı | 21/05/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 14/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 08/06/19
Bölüm: Bölüm 1: Bölüm 1

Beğendim

Selam Kedi! Senden ilk defa okuyorum sanırım emin değilim ama ismine denk gelmişliğim var, o yüzden çok yabancılık hissetmeden daldım direkt. :D Ee nasılsın bakalım? Bugün eski hikayeleri hortlatma günüm, 2016'ya dönüş yaptım. :D Madem hortlatıyorum neden Severus'umu okumayayım, dedim veee geldim. :D 

Severus'um, canımmm... Allah'ım çok minnoş olmuş be! kalpkalpkalp Eskisi gibi kalması tabii ki çok hoşuma gitmekle birlikte sarhoş hali ayrı bi gülümsetti. Ya ben bu adamı çok seviyorum ama yaa, kalbim pıt etti! <3 Dövmesini sevdiğim!

Remus'a gelince... Çapulcularda en sevdiğim yavru Remus olunca tabii *globby approves* düştüm ben hikayeye. Zaten Severus'u iki kişiyle shipleyebiliyorum sadece, onlar da Lily ve Remus. O yüzden musmutlu ayrılıyorum hikayeden. Kaynayan kazanı dövme olarak seçmesi detayı hoşuma gitti. Ahshahaha hele Ejderha'nın kız çıkması ahshahsh tamam kocaman bi erkek de beklemiyordum ama kız olacağını da hiç tahmin etmemiştim ahshahahah Güzeldi yaa, sevdim ben. Tatlış, minnoş bi şey olmuş. Eline sağlık. 

Vakit buldukça gelirim gene odana karıştırırım kitaplığını, sevdim yazım tarzını da :D Tekrardan eline sağlık. Tekrardan görüşünceye kadar kendine iyi bak!

 

 

Yazarın Cevabı:

Selam globbels, 

Yorumun üzerinden bir yıl geçmiş fakat ben şu an gördüğüm için hemencecik cevap yazmaya koyuldum. Bu kadar eski bir hikayeye yorum gelmiş olması, bu denli de uzun olması, beni bir hayli mutlu etti ^.^ İyi ki geldin, hoşgeldin. 

Severus ve Remus benim hayranı olduğum bir çift. Bu yüzden bir türlü uzak kalamıyorum kendilerinden. OOC olmadan Severus'a şekil vermek çok zor oluyor, uygun gördüysen eğer ne mutlu bana :) Çok teşekkür ediyorum, başka hikayelerde görüşmek üzere :)


Who is not killer?

asher

Who is not killer?
asher

Bu polislerin, dedektiflerin ve FBI ajanlarının genel sorusudur ''Katil kim?'' Önce delilleri bulursun sonra kişilerle eşleştirirsin ve kanıtlar sana katilin kim olduğunu söyler. Genel polis ilkesi budur.
Bu hikayede böyle değil. Katil belli, kim mi? SEN! aklından anlamadım nasıl ben diye geçirdiğini duyuyorum. Devamını oku anlayacaksın. Beyaz sayfa sende artık katil sensin. Adı deftere yazmak gibi bir şey ama tek bir hakkın var. Kullanım kulavuzunu okursan anlarsın.
Eğer hala anlamadıysan ya geri zekalısın ya da gerçek katilsin ve anlamamazlıktan geliyorsun. Eğer geri zekalıysan uzak dur, yanlış birini öldürebilirsin. Ama, ama eğer katil olacak kadar soğukkanlıysann kağıda isim yaz.
Bu hikayedeki soru katil kim değil, kim katil değil.
  
Özgün Kurgu • G • 2 Yorum Beğendim

Ana Karakterler:
Etiketler: Dark, Polisiye
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 1082 Kelime | 12 Kere Okundu
07/08/16 Tarihinde Yayınlandı | 07/08/16 Tarihinde Güncellendi
Devam Edecek
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 08/08/16
Bölüm: Bölüm 1: Who is not killer?

Beğendim

Selam :) 

Konusu oldukça dikkat cekiciydi. Hemen atladım üstüne hikâyenin:) ilk bölüm de fena değildi, hosuma gitti. Ve devamını beklememe yetti ;) merakim ayakta okudum bölümü yalnız arada bazı harf hataları vardı okurken dikkatimi dagitiyordu.  Onlara bi tekrardan dönüp bakarsan sevinirim. :) anlatımın sikmiyordu sade ve hostu. Eline sağlık :) şimdilik kendine iyi bak,  diğer bölümde görüşmek üzere * umarım çabuk gelir yeni bölüm:)*,  bol ilhamlar. :)

** bu arada beyaz kagit olayını aklıma az çok bi şeyler geldi ama tam olarak anladigim söylenemez '-'


İlk Teklif

austenviolet Praetorium

İlk Teklif
austenviolet Praetorium

Draco Malfoy'un, Astoria'yla tanışması.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 6 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Astoria Greengrass, Draco Malfoy
Etiketler: OOC, Spoiler, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: Atalente | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 1719 Kelime | 63 Kere Okundu
01/09/16 Tarihinde Yayınlandı | 01/09/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 26/11/17
Bölüm: Bölüm 1: İlk Teklif

Beğendim

Kedinin ne alaka olduğu şimdi ortaya çıktı... Malfoy yaa ben de ne alaka diyordum :'D:'D 

Valla violet baktım ilk okuduğum bunun devam hikayesiymiş, dedim bari bunu da okuyayım :') Bunların atışmalarını sevdim ben ya, az daha yok mu diyesim gelmedi değil. Sanırım bunun da bir önceki hikayesi var ama sanırım onu artık *en azından bugünlük* okuyamayacağım, gözlerim iflas etmek üzere. *tüm ciddiyetimle yemin ederim ki pottermore'daki 100 ışığı bulma oyunu yüzünden değil tongue-out* O da artık başka bir zamana kalsın :) Eline sağlık, bayağı tatlış olmuş :D Aman astoria ya söyleme de biraz daha kedi muhabbeti olsaydı ben dinlerdim zevkle bir kedi sever olarak ama o zaman da sanırım beni sectumsempra yla falan yere sererdi :'D :'D Öyle işte uzun lafın kısası eline kalemine sağlık ve de görüşmek üzere <3

Yazarın Cevabı:

Seriyi sondan başa okuduğun için tebrik ediyorum öncelikle akjhjkkjh

Astoria dedim ki Draco'ya ağzının payını verebilen biri olsun, bence güzel oldu. Kedi referansı da buradandı işte.

Teşekkürler globbels <3


Hamptons

austenviolet Praetorium

Hamptons
austenviolet Praetorium

Max, Caroline'in doğum gününde onu bu kez hiçbir arabayı çalmadan Hamptons'a götürür.
  
2 Broke Girls • PG • 2 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Caroline Channing, Max Black
Etiketler: Femslash, Fluff, Spoiler, Komedi, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 1034 Kelime | 21 Kere Okundu
21/09/16 Tarihinde Yayınlandı | 21/09/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 05/10/16
Bölüm: Bölüm 1: Hamptons

2 broke girls severek izlediğim ama henüz bitiremediğim bir dizi *-* Caroline ve max i çift olarak okumak farklı gelse de sanki bir yandan da doğru gibiydi yani tıpkı max in hissettiği gibi :) gerçi ilk adımı Caroline dan beklemezdim ama :') yine de güzeldi eline sağlık :) bariz bir hata da yoktu biraz kısaydı sadece :) :) keşke daha uzun olsaydı *-* tekrardan eline sağlık ^^Yazarın Cevabı:

Merhabaa :) Ben de bitiremedim daha, 5. sezonun ortalarındayım gerçi... Bilmiyorum bana mı öyle geliyor ama hele bu sezon çok bariz göndermeler yapıyorlar gibi, halbuki ben de şiplemeyi düşünmezdim önceden. Gerçi hala öyle dizide aman aman şipliyor değilim, bff olmaları da şahane ama eh, fic ilhamı geldi bi kere. :D Belli mi olur belki sonra daha uzunlarını da yazarım, ilham bu, sağı solu kestirilemiyor :D

Beğendiğine sevindim globbels, teşekkür ederim yorum için... Hoşçakal. <3


Gabriella'nın Kovuğu

Natulcien Onaylı Yazar

Gabriella'nın Kovuğu
Natulcien Onaylı Yazar

Uzun zamandır kardeşinin rahatsızlığına bir çözüm aramakta olan ağabey için en sonunda tünelin ucunda bir ışık belirir.
  
Özgün Kurgu • G • 1 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: OC: Michael, Azrael, Michael, Gabriella
Etiketler: Bilim Kurgu, Cyberpunk, Fantastik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 4934 Kelime | 34 Kere Okundu
25/09/16 Tarihinde Yayınlandı | 25/09/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 02/10/17
Bölüm: Bölüm 1: Gabriella'nın Kovuğu

Beğendim

Nat! Ya eeefsane bi şeydi buu! Ama harbiden dank diye bitti, Gabriella uyanacak mı onu o kadar merak ettim ki! Üstelik bu dünya o kadar güzel ki! Teknoloji, yapay zeka ilgimi çeken konular zaten, hani robotlar falan, bir de bunu böyle bir şeye uyarlaman cidden tek kelimeyle nefisti! Ağğh yolda zaman nasıl geçti okurken anlamadım bile, oldukça sürükleyiciydi. Valla eline sağlık. Demek istediklerimi resmen kelimele dökemedim ama şunu bil ki salyam aka aka açlıkla okudum. Uzun zamandır aradığım kurgu buymuş demek ki, ne yazık ki en güzel yerinde bitmiş. Olsun, belki ilham gelir devam edersin ha? Ne dersin :D Başmelekleri okumak daha, İlk Katil'e de bayılmıştım zaten. Şimdi diğerini okumaya gidiyorum orada görüşürüz :D O zamana kadar sağlıcakla kal! 


Violet

Valkirycass

Violet
Valkirycass

Bir Noel gecesi Austenviolet ilk defa alkol almayı deneyince Valkiry salonun ortasında battaniyelere dolanmış tatlı bir sarhoş ile uğraşmak zorunda kalır.
  
Özgün Kurgu • G • 7 Yorum Beğendim

Ana Karakterler:
Etiketler: Komedi
Dil: Türkçe
Yarışma: Kış Masalı
Beta: | Artist:
Seri: Hikaye Evi
1 Bölüm | 1150 Kelime | 44 Kere Okundu
25/09/16 Tarihinde Yayınlandı | 25/09/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 26/09/16
Bölüm: Bölüm 1: Violet

Beğendim

dayanamadım ödeve ara verip okudum! :') cass ne yazdın böyle yaa:') :') violet'i alıp mıncıklayasım var şu anda * violet :') var mıdır iznin??:') :')* yaa eline kalemine sağlık bayıldım! gece gece bi sırıtma oluştu suratımda valla tekrardan eline sağlık ve de iyi geceler :') ben şu araştırmama geri döneyim.. *nalet olası villalar ve onların her türlü kullanılabilen çatıları!!*Yazarın Cevabı:

Ay iyi yaptın! Ödev ödev nereye daha ilk haftadan, değil mi? 

Bence herkes Violet'i çok seviyor, tam tatlış, tam güzel. (Hayali yanaklarını sıkıyorum şu an) 

Asıl senin ellerine sağlık üşenmeyip yorumu yazıp. 

 

(Benim de kenarda bekliyor, lanet olası politika ve onun lanet olası kurucusu Aristo :((( )

 


Sonbahar

austenviolet Praetorium

Sonbahar
austenviolet Praetorium

Sonbahara benziyor Hermione Granger, Harry onu bildiğinden beri.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 4 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Harry Potter, Hermione Granger, Ron Weasley
Etiketler: Karakter Ölümü, OC, OOC, Dram, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: Atalente | Artist:
Seri: Harmione
1 Bölüm | 1733 Kelime | 67 Kere Okundu
28/09/16 Tarihinde Yayınlandı | 28/09/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 22/11/20
Bölüm: Bölüm 1: Sonbahar

Beğendim

Enee Herm dönmüş :D Bir tahminin yıkılışına şahit olduk biraz önce, evet, o duyduğun düşen tahminimin sesiydi ahshshsh Tekrardan merhabalar violet! 

Ayy profesör McGonagall diye tahmin ediyorum :( üzdü... Evet oymuş.

Harry niye o kadar hödükçe söyledi ki şimdi mektupları yaktım diye? *yüzünü eline alır* Al işte bi daha yazmayacağım dedi. Yanlış anladı kız. Oh olsun sana Harry... Ben bu çocuğu niye sevemiyorum yaa, sorusunun ayaklı cevabı... 

Ahh ah, vazgeçemeyecekler ben söyleyeyim. Bir yerde bunlar yine beraber olmak isteyecekler. Herm in dönmesine sevindim ama yalan yok 

Bak ben dedim kız yanlış anladı diye, gördün mü Harry? -_-  Hah, olaya gel! İlla cenaze mi olması lazımdı çocuk gibi kaçmaktan vazgeçmeniz için? *uykusuzluk huysuzluk yapıyor bende aldırma bana* 

Ya Ron'a da yazık valla. Hangi Harmione senaryosu olursa olsun en büyük şoku o yaşıyor, günah yaa. Favori karakterim değil ama insan üzülüyor yine de... 

Neyse ki o kadar da kötü karşılamadı. Eh, evli ve çocuklu bir adam da olduğu düşünülürse normal ama yine de ne bilem, sevindim aslında. 

Ayy şükür! Hadi bakalım, HEP hikayende ne olacak aşırı merak ediyorum şu anda. O yüzden burada oyalanmadan oraya uçuyorum! Eline sağlık violet! Birazdan görüşürüz

 

Yazarın cevabı:

Ya, şu an aşırı üzgünüm yorum cevabım silindiği için :( Ne de güzel yazmıştım halbuki, tahminin tutmadı diye dalga geçmiştim falan alkjlşil :D Neyse, tekrardan selamlar :)

Harry'nin ahmak bi asaleti var biliyorsun, Ron ağzına bi tane çaksa iyi olurdu ama işte.. Gene de çok seviyom ben bu çocuğu, hiç kötü niyeti yok ve çok acı çekti. :( Ama netice olarak ayrı kalamadılar, evet. Eee çok sevince vazgeçmek zor. :)

HEP hikayesi minnak bi epilog ya, ama tatlış bence, bu seriye lazım gelen bir son.

Globcum çok teşekkürler yorumun için, bu sefer düzgünce gidecek cevabım inanıyorum, hadi bakalım :D Görüşürüz! (Yani sohbete geliyorumalkjhkl) :*


Yirmi Aralık

Astalder

BirinciYirmi AralıkBir Zamanlar Yıldızı Parlayanlar
Astalder

Oliver Wood, Horace Slughorn'u iyiden iyiye kovalamktadır.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 8 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Horace Slughorn, Luna Lovegood, Oliver Wood
Etiketler: Komedi, Romantik
Dil: Türkçe
Yarışma: Kış Masalı
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 1419 Kelime | 78 Kere Okundu
04/10/16 Tarihinde Yayınlandı | 04/10/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 20/10/16
Bölüm: Bölüm 1: Nice Job

Beğendim

Astalderim bebeğim ♥_♥ ne yazmışsın yine sen kuzum *-* kocaman bir alkış sana valla hak etmişsin oylamalara yetişemedim bari burdan telafi edeyim valla on üzerinden on veriyorum. *-* son kısmı ciddi bi şekilde anlamadım :') :') benden kaynaklıdır çok büyük ihtimalle :') yorumları okuyunca dedim hee bu davetiye için mi bu kadar yağ yaktı :') yalnız snape in geldiği yerde koptum yaa gözümden kalpler fışkırdı görünce :') :') valla eline kalemine sağlık hak etmişsin birinciliği bi tanem benim ♥♥ şu Luna nın eşyalarını kaybettiği oneshot ına da bayılmıştım zaten bu çifti benimsedim iyice :') :') tekrardan eline sağlık ^^ sihirli geceler sana ^^Yazarın Cevabı:

Alminalarin en tatlısı hoş gelmissin hikayemeee «3 Snape'li kısmı yazdıktan bir süre sonra aklıma sen gelmistin zaten skskdjhdjdkd Ya cok teşekkür ederim, hep olumlu yorumlarla geliyosun, benim gözüme gözüme batan hatalarıma rağmen sen sürekli guzel bi yanını buluyosun yazdıklarımın *_* tam olarak bu fandomun girlü (ne demekse artik sbdjdj) olmadığın halde yine bir aşkımlık yapıp okumussun, cok teşekkür ediyorum bitanemm hem zaman ayirmana hem yorumsuz gecmemene hem tebriğine, hepsine ayrı ayri«3 ya yine samimiyet doldurdun her yere ya :D yine icimden bi 'iyi ki tanismisiz' gecti. . . Sihirli günler bebek!


Firework

Valkirycass

Firework
Valkirycass

Sürekli kışı yaşayan bir adam yaza, sıcağa bu kadar hasret olabilir mi?

"Ona bu kadar ihtiyaç duymam beni bile korkutuyor. "

(Snamione)
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 7 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Hermione Granger, Severus Snape
Etiketler: Romantik
Dil: Türkçe
Yarışma: Kış Masalı
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 1196 Kelime | 148 Kere Okundu
07/10/16 Tarihinde Yayınlandı | 07/10/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 23/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 07/09/20
Bölüm: Bölüm 1: Firework

Beğendim

 Oldukça eski bir hikayeden selamlar cass! 

Rastgelede karşıma çıkınca bir bakayım dedim, biraz ilginç bir hikayeydi. Herm in hala öğrenci oluşu biraz eğreti gelse de bana güzeldi. Severus'un iç sesi, ergen aşkı yaşıyorum demesi özellikle güldürdü beni. Yorumsuz geçmek istemedim, eline sağlık. :) Sonra görüşmek üzere!


The Founders
Astalder

Salazar Slytherin'in gittiği o gece, yanlış kararlarla doluydu.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 6 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Godric Gryffindor, Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw, Salazar Slytherin
Etiketler: Genel
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 1347 Kelime | 61 Kere Okundu
18/10/16 Tarihinde Yayınlandı | 18/10/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 16/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 20/10/16
Bölüm: Bölüm 1: Helga knew.

Beğendim

Yine güzel bir bölümle gelmişsin Astalderim senin anlatımına betimlemelerine bayılıyorum yaa *-* yalnız çok ufak minnak bir sorum olacak helga nın iki ismi mi var '-' bazı yerlerde Helena yazmışsın da bu konuda cahil kaldım azıcık aydınlatıver şu kızcağızı bi :') yaa tek kelimeyle işte bayıldım. ^^ hastayım ve yorgunum yorumumu burada bitirmek zorundayım yoksa bilirsin çarşaf gibi upuzun yorumları severim ben :/ :/ bu seferlik affediver ^^ öperim seni kalemine sağlık ^^ haydin iyi geceler, yatmadan önce astalderimden masalımı da dinlemiş oldum ben ufaktan çıkayım odama ;-*Yazarın Cevabı:

Gercekten Helena mi yazmisimm O.O kill meee :( hayir tek ismi var o da Helga, ben yine özensiz :/ Cok saol okuduğun iciin, hakim olmadıgin fandomlari okumayı sevmedigin haldee «3 ama napiyim senin ve persephoneun fikri İhihih bilmek istiyorum napiyim :D Ben de cok öpüyorum seni biricik globbels, sihirli günler :*


İnsan Deneyleri
Erce Praetorium

2050 yılında insanoğlunun soyu artık yeni birey vermemeye başlamıştı. Bir nedenden ötürü kadınlar ve erkekler birbirlerine on santimden daha fazla yaklaşamıyorlardı. Ve bir süre sonra çabalamayı da bırakmışlardı.
Ama iki genç için bu bir engel olmayacaktı. Birbirine dokunamayan bu gençler nedenleri araştırdıkça kendilerini bütün dünyanın dahil olduğu akıl almaz bir komplonun içinde bulacaklardı.
  
Özgün Kurgu • PG • 31 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: OC: Kyle, Loreen Agnes
Etiketler: Angst, Argo, Karakter Ölümü, Distopik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
6 Bölüm | 7684 Kelime | 112 Kere Okundu
25/10/16 Tarihinde Yayınlandı | 31/12/16 Tarihinde Güncellendi
Devam Edecek
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 26/10/16
Bölüm: Bölüm 1: Giriş

Konusu ilgimi çekince açıp baktım giriş iyice çatlattı umarım yeni bölüm çabuk gelir kalemine sağlık :)Yazarın Cevabı:

Globbels hoşgeldin,

Yeni bölüm daha erken gelecekti ama ben birazcık yoğun olduğum için şeyedemedim :) ama geldi, umarım beğenirsin.

teşekkürler

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 30/10/16
Bölüm: Bölüm 2: Birinci Bölüm

Beğendim

Selam erce

Evet bu bölümü de severek ve merakla okudum. Kyle'ı sevdim galiba *emin olamadı* sevdim yaa.. Loreen sen ne ayaksın, demek istiyorum ayrıca. '-' şu dünyanın başına gelenler bayağı merak uyandırıyor. girişteki olayla ilgili sanırım insanlar ne yaptı da böyle oldu çok merak ediyorum. yani amaç neydi? niye böyle bir saçmalık yapıldı, neler olabileceği hesaplanmadı mı? vs vs.. aklımda deli sorular.. Kyle'a sağlıklısın demelerine rağmen Loreen in gördüğü şey ney ve Kyle yedi yaşından sonra yeteneği olduğundan bahsetti onu da bayağı merak ettim '-' sen de diğerleri gibisin diye atılmış yazık bee :/ :/ kalemine sağlık umarım yeni bölüm çabuk gelir bunun aksine :) kendine iyi bak. .Yazarın Cevabı:

Selam globbels,

Sevmene sevindim, çünkü ben de aynı şekilde yazdım. Kyle içten bir tip. Hayatı zorluklarla geçmiş ve pek de hayata tutunmayı seviyor diyemem. Ama içten biri. 

Loreen şimdilik gizemli karakterlerimiz arasında. Vardır bir bildiği kızımızın. Ve dünyanın başına gelenler ise ana konumuz aslında bu yüzden ne nasıl neden kısımlarını hikayede göreceğiz. Şimdi söyleyemem :)

Loreen'in bir şey gördüğü ve bariz bir şekilde görmemesi gerektiği ortada. Onu da ikinci bölümde öğreneceğiz. İkinci bölüm birazcık uzun olacak, şimdiden söyleyeyim. Yetenekten kasıt aslında bu dokunamama durumu. Yani özel bir yetenek yok. 

Çok teşekkür ederim,

görüşmek üzere

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 03/11/16
Bölüm: Bölüm 3: İkinci Bölüm

Beğendim

yahu erce yeni bölümü ne ara yazdın gözünü seveyim. *utanır ve klavyeyle bakışır, benim bölüm ne zaman bitecek acaba iki ay oldu globby kendine gel, diye kendi kendine konuşur* dur maşallah diyim de nazar değmesin bari ;)

hey maşallah 3 helikopter mi '-' kyle, adamım nasıl bir herifsin sen böyle? niye senin peşine düşüyorlar? zaten trailer'ı gördüm, ben coştum. yok böyle bir şey! kyle'da çıkacak bir şeyler ama ne? dokunabiliyor falan kıza :') dırım dırırım diyorum sadece:) bayağı aksiyonlu şeyler olacak gibi, gittikçe daha da bağlanıyorum sanırım bu hikayeye. hey! fan klübü açıldıysa ben de üyelik talep ediyorum :'):') valla eline sağlık erce:') okurken balkabağı desenli ojelerime acımasaydım tırnaklarımı bile yiyebilirdim devamı çabuk gelsin lütfen *-* *dedi aylarca bölüm yazmayan yazar* cidden kıskandım :') sanırım motive kaynağım da oldun erce:') tekrardan eline sağlık :) yeni bölümde görüşmek dileğiyle iyi geceler!Yazarın Cevabı:

Hey Globbels, selam.

hemen yorum yapmayı bırakıp bölümünü bitiriyorsun. Bak ben nasıl trikotaj makinesi gibi çalışıyorum burada. Hadi dostum ;)

Fragmanı beğenmene çok sevindim. Kesip biçmek sekiz saatimi aldı sadece :) Kyle'da bir şeyler var. Evet ama asıl konumuz ne yazık ki o değil. Ki gelecek bölümde Kyle'ın neyi olduğunu da öğreniyoruz.

eheheh Fan Kulip işini Ninfea üstlenmiş gibi duruyor. Başvuruları kendisine yapıyorsunuz :) şaka bir yana böyle sözler duymak çok güzel, çok teşekkürler.

görüşmek üzere,

not: bölüm yaz.

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 05/11/16
Bölüm: Bölüm 4: Üçüncü Bölüm

Beğendim

hey selam!! erce seni dinledim ve şu anda arka planda yeni bölüm var :'):') artık kim onaylar bilmiyorum ama yatmadan önce bu bölüm yüklenecek arkadaş!:') 

öhöm öhöm gelelim yorumaaa!!

tek bir nida: vay canınaa!! bu kadar aksiyonu bir bölüme nasıl sığdırdın erce*O* seni ayakta alkışlıyorum*-*loreen ile evinden kaçtı, brandonla karşılaştı, brandondan kaçtı vuruldu ve geri loreenle bir araya geldi çok ilginçli bir olaylar silsilesi, kısır döngü gibi bir şey :'):') tam olarak adını koyamıyorum :') neyse ama bayıldım ve hey ninfea beni duyuyorsan kulübe beni de al! :):) 

valla erce daha önce herhangi bir yazını okumadım ama şu anda keşke okusaymışım diyorum'-' çok şey kaçırmış gibi hissetmeye başladım, fantastik bilim kurgu aksiyon falan hastasıyım zaten:) okuduğum kalem de güzel olunca valla tadından yenmiyor;) eline kalemine sağlık :) yeni bölümde görüşmek üzere:)

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 09/01/17
Bölüm: Bölüm 6: Beşinci Bölüm

Ah pekala kafam karıştı bu normal mi? Bir an loreen ile bir an Brandon bölüm sonuna kadar hangisi anı hangisi gerçek anlayamadım. Çok tuhaftı :') ve ah şey selam! Ve bölüm kısa farkında mısın acaba 0:) niye bu kadar kısa? Bize kastın mı var yazar bey? Hayır yani o kadar bekledikten sonra bu kadar kısa bölüm :( hiç olmadı bak bu üzdün bizi... neyse yeni bölüm umarım daha çabuk gelir ^-^ eline sağlık görüşürüz :) :)

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 21/11/16
Bölüm: Bölüm 5: Dördüncü Bölüm

Beğendim

of of of! bu ne erce yaa *-* her bölümde iyice bağlanıyorum buna aksiyon bu kadar mı yerinde olur tadı damağında kalır? merak zaten tavan! şimdi kyle kurtulacak mı brandon'a ne olacak jessica yı bulabilecek mi onun ne gibi bir bağlantısı var olanlarla neden Brandon jessica ya anlat her şeyi dedi? loreen nerde? benim kafam nerde?!

ah bir saniye... biraz fazla uçtum sorularla... kusura bakma plan çizmeyi bırakıp bunu okuyunca autocad komutlarıyla kafam çorbaydı zaten burda hepten gitti:'):') ama eline sağlık! yatmadan önce ılık bir bardak süt içmiş gibi oldum :') gönül rahatlığıyla uyuyabilirm artık:'):') sonraki bölümde görüşmek üzere! kendine iyi bak.


Aşık Olursan Fısılda

Mavila

Aşık Olursan Fısılda
Mavila

Birbirinden çatlak iki hatun, çapkınlıkta sınır tanımayan iki erkek ve büyük bir oyun. Aşk oyunu…
  
Özgün Kurgu • PG • 4 Yorum Beğendim

Ana Karakterler:
Etiketler: Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
4 Bölüm | 8078 Kelime | 12 Kere Okundu
21/12/16 Tarihinde Yayınlandı | 02/01/17 Tarihinde Güncellendi
Devam Edecek
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 22/12/16
Bölüm: Bölüm 1: Prolog

Beğendim

öhööm *-* ilk yorumun puanın benden olsun dedim ^-^eve hoşgeldiiin * kocaman sarılır*Yazarın Cevabı:

Teşekkürlerr  hatun :) Hoş buldum :) Kocamann sarılırr :) 


Sevgili Yeşil

polyjuicepotion Praetorium

Sevgili Yeşil
polyjuicepotion Praetorium

Yaşlı adam, tutunacağı son dalıymışçasına tüy kalemini tüm gücüyle kavradı; sanki son nefesiymiş gibi kelimelerine bağlandı. Onları çıkarmadan bir yere gitmeyecekti.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 1 Yorum

Ana Karakterler: Lily Evans Potter, Severus Snape
Etiketler: *Harry Potter, Dram
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
1 Bölüm | 370 Kelime | 32 Kere Okundu
31/12/16 Tarihinde Yayınlandı | 31/12/16 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 24/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 31/12/16
Bölüm: Bölüm 1: Sevgili Yeşil

Biraz önceki yorum faciası için üzgünüm telefon kastığı için yanlış yere basıp göndermişim. 

Şimcik umarım o yorumu görmemişsindir :) biraz daha sakin kafayla yorum yapmak istiyorum çünkü. 

Ölüm... Poly...

Cidden şu anda ne yazsam bilemedim. Yani slash yazsan okurdum inan okur ve keyif alırdım keşke sınırladığımı düşünmeseymişsin. :) şimdi.. Cidden ne desem bilemedim :') birazdan gülme krizine girip ardından ağlarsam şaşırmayacağım. Aşkına aşık olduğum bir adamı böyle okumak... vay canına :') yani.. ne bileyim şoka girdim. Sanırım beklemiyordum böyle bir şey. Ağzım açık gözlerim dolu bakıyordum telefona ama iyiyim. :) şu anda iyiyim. Teşekkür ederim kalemine sağlık düşünüp yazmışsın :) yani sevmediğin bir karaktermiş anlarım :) bu arada çaktırma potter ı ben de günahım kadar sevmem :') :') mutlu yıllar sana da ^-^Yazarın Cevabı:

sınırlamak değil de, yeni yıla girerken istemediğin bi' şeyi yazmak istemedim. uzun zamandır yazmıyorum, yazarken kendimi katmak istediğim için snape'i seçtim ama snupin yazmamam daha ikimizin ortası bi' karar oluyordu.

umarım kötü bi' şoka girme değildir ya, ne bileyim, o kadar uzun zamandır yazmıyorum ki ben de kalemimden emin olamıyorum, konunun içeriğini geç...  potter'ı sevmemene çok sevindim, ne yalan söyleyeyim. bi' gün özgün yazdığımda tekrar sana adarım, okuduğun için teşekkürler. <3

(ve güzel dileğin için de teşekkür ederim!)


İntikam:Küllerinden Doğan.

Arura

İntikam:Küllerinden Doğan.
Arura

-"Ben senin için neyim?"-genc adam uçurum kenarında bağdaş kuran kıza öfkeyle bağırdı.
-"Cevap ver Melody,ben senin için neyim.Bir kardeş mi,bir sevgili mi yoksa elinde çevirdiğin bir oyuncakn mi?"-adam hala öfkeyle bağırıyordu.Genç kızın gözlerinden küçük bir damla döküldü.Kafasını ona çevirmeden söyledi:
-"Sen her şeysin"-Edward yavaş-yavaş ona yaklaştı.
-"Peki neden böyle yapıyorsun?"-sinirli sesi biraz yumuşamıştı.
Genç kız ifadesiz bir şekilde-"Böyle olması gerek"
-"Tanrım, sen..."-sinirle toprağa tekme attı-"Sen kendini yalnız kalmağa mahkum etmişsin."
Kiz ayağa kalktı,erkeğe yaklaşarak ayak uclarına kalktı.Nefesleri bir birine çarparken-"İşte olması gereken bu Khaleed"-sözeri adamın kanını dondurmaya yetmişti.Kız arkasına bakmadan çekip gitti
  
Özgün Kurgu • PG • 2 Yorum Beğendim

Ana Karakterler:
Etiketler: Dark, Trajik
Dil: Türkçe
Beta: globbels | Artist:
Seri:
2 Bölüm | 2254 Kelime | 8 Kere Okundu
07/01/17 Tarihinde Yayınlandı | 27/02/17 Tarihinde Güncellendi
Devam Edecek
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 01/03/17
Bölüm: Bölüm 2: Bölüm 1:Teşekkürler Eddy

Beğendim

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 10/01/17
Bölüm: Bölüm 1: Giriş

Beğendim

Bebeğim ilk yorumun benden olsun dedim ;) sana onaylanacak demiştim biraz sabretmen gerekiyordu sadece ;) bak gördün mü ne güzel oldu :) sadece bir iki uyarım daha olacak :') *betan olduğuma göre hakkım sanırım :') önceden okuyucun olarak söylüyordum şimdi betan olarak söylüyorum, öhöm* şimcik sevgili yazarım, feroom, çılgın azerim :') :') *yağ yakma da tamam :')* başlıkta sonuna nokta koymuşsun ona gerek yok :) ve tanıtımda "şeytana sattın" demişsin onu "şeytana sattım." olarak düzelt :') çok minik detaylar ama düzeltsek güzel olur yani :) bir de nasıl gözümden kaçtı bilmiyorum ama şu doğum gününü anlattığın yerde "gözlerini vurun güneş" demişiz onu "gözlerine vuran" diye değiştirince tamam oluyor :) :) yeni bölümde görüşürüz bebek ;-* öptüm seni


Real Talk | severus snape
mara

Angelina Linder, hayatı boyunca en güzel şeylere sahip olmuştu. En güzel yüze, en güzel övgülere... Her şeyin en güzeli sadece onun için yaratılmış gibiydi.

Severus Snape ise onun tam tersiydi. Dünya tarafından istenmeyince kendini herkese kapatmış, sadece içinde olan duyguları yaşamaya başlamıştı.

Angelina, Severus'ı seviyordu ama Severus hiçbir zaman onu sevemezdi.

Angelina biliyordu, bu bir peri masalı değildi ve o da prenses değildi. Çünkü hiç kimse onun duygularını umursamamıştı.

Severus biliyordu, bu bir peri masalı değildi ve o da prens değildi. Çünkü hiç kimse kötüleri umursamazdı.

Ölüm onlar için geldiğinde, ikisi de sevginin güzelliğini görememişti. Fakat ölüm cömertti. Onlara ikinci bir şansı daha vermişti. Yolları ayrıldığında, Severus geri geleceğine söz vermişti.

Severus sözünü tutmadı, gelmedi.
Angelina'da onu beklemedi.
  
The Wizarding World of Harry Potter • G • 7 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Severus Snape
Etiketler: *Harry Potter, AU, Distopik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist:
Seri:
4 Bölüm | 6754 Kelime | 147 Kere Okundu
11/01/17 Tarihinde Yayınlandı | 20/02/18 Tarihinde Güncellendi
Devam Edecek
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 20/02/18
Bölüm: Bölüm 4: 4 | L

Beğendim

Selam mara! Tam, mara bölüm atmış yehhu, diye evde halay çekerken bir de baktım ki bölüm bitmiş. Çok kısaydı bu mara ya, yaladım yuttum, çabuk bitti, yetmediBu arada şu bölüm başlarındaki harflerden ne çıkacak çok merak ettim. Başta snape sanmıştım ama L harfi geldi, ilginç :'D Ama eline sağlık, Angelina'nın o cool halleri çok hoşuma gidiyor, atarlı giderli değil direkt yapıyor. Narcissa'nın boğazına yapıştığı yerde dedim, işte bu benim kızım, diye. Biraz da kendimle özdeşleştirdim Angelina'yı, onun yerine kendimi koyuyorum bazen, çünkü diyorum, ben de öyle tepki verirdim. Hele bir de o sondaki ağlaması yok muydu, ben de sevdiklerimi kaybetmekten korkarım ki en büyük korkum odur, bayağı sarstı beni. Ama gerçekten yetmedi buu! Yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum, kendine iyi bak mara. Tekrardan görüşünceye kadar, sağlıcakla kal! :D

Yazarın Cevabı:

Hey globbels! 

Öncelikle bölümün kısalığından dolayı küçük bir özür sunabilirim... Aslında aklımda o kadar çok şey vardı ki fakat oldukça uzun bir süredir hikayeyi güncellemediğimden, 1000 kelimeyi bitirdiğim an yayınladım gidiverdi! Başındaki harfler bu hikaye için bir tür kelime oyunu. Real Talk'la bağlantılı olarak 2 hikaye daha paylaşmak istiyorum onlarla bir tür bağlantısı olacak. İşte asıl söylemek istediğim kısıma geldik, Angelina'yı kendinle özdeleştirmene ne kadar mutlu olduğumu anlatamam! Kendi alter egom olarak yarattığım Angelina "Mara" size ne kadar benziyorsa, o kadar benziyoruz demek oluyor. Yetmediğini biliyorum ve kesin olarak daha sağlam bir bölümle geri döneceğim, kendine iyi bak!

-Mara

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 12/01/17
Bölüm: Bölüm 1: 1 | S

Snape i görüp de atlamazsam ayıp olurdu :') eline sağlık valla benim hoşuma gitti *-* acemiliğin böyleydiyse ben okumaya devam etmeye hazırım *-* çok güzeldi yaa hata yok mantıken bir bozukluk yok en güzeli Snape var *-* umarım devam edersin *-* görüşmek üzere :) :)Yazarın Cevabı:

Beğenmene o kadar çok mutlu oldum ki! Evet, devam edeceğim takipte kal. Okuduğun için teşekkürler! :3

-Mara

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 30/08/17
Bölüm: Bölüm 2: 2 | N

Beğendim

Sevgili mara inan ki içinde severus snape olduğu sürece ben daima buralardayım :) yeni bölümü bekleyen kimse yoksa bile ben varım sen hiç merak etme :) sadece bölümü yayınlandığı an görmüş ve işlerim olduğu için ertelemiştim bunun için üzgünüm ama güzel bir yorumla telafi etmeyi düşünüyorum :-` 

Ah bilmez miyim slytherin olmanın zorluğunu herkes en büyük patron benim havasında ve evet üzgün değilim ama ben de öyleyim ve gurur duyarım. Linder'ı bayağı bi sevmeye başladım ben potter ı zerre sevmem zaten güzel takıldılar. Ehehe he :') bölümün tadı ağzımda kaldı ama mara umarım yeni bölüm daha çabuk gelir bu kadar beklemeyiz :) yetmedi bu! :') bir dahaki bölümde iksir çalışan snape görür müyüz bilmem ama merakla bekliyor olacağım kesin, eh görsek de hayır demezdim hani :) 

Haydin görüşürüz yeni bölümde, kendine çok iyi bak. Görüşmek üzere mara :)Yazarın Cevabı:

Hey, globbels!

Kibar yorumun için teşekkür ederim ayrıca karakterim Angelina'yı sevmen beni çok mutlu etti, bilirsin ukala olanlar genellikle sevilmez. Bölüm aralığını çok ama çok uzun tutmamaya çalışacağım elbette fakat şu sıralar yazmak o kadar zor ve ağır geliyor ki... Yine de burada olduğunu görmek ve hikayemden keyif aldığını hissetmek beni ne kadar mutlu ediyor tahmin edemezsin! En kısa zamanda yeni bölümde görüşmek dileğiyle.

-Mara

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 08/01/18
Bölüm: Bölüm 3: 3 | A

Beğendim

Yaa inanmıyorum bu bölüm müthişti mara! Beklediğime gerçekten değmiş! Ellerine, kalemine sağlık!

Öncelikle Severus'u görmek, onu birkaç cümleliğine de olsa dinlemek, onu hissetmek çok iyi geldi bana. Bununla birlikte Angelina'nın da hislerini hissetmek, Severus'a olan hislerini hissetmek ayrı bir zevk verdi. Sanırım bu biraz da kendimi Angelina yerine koymamdan kaynaklanıyor. :) Bayıldım yaa, tek kelimeyle bayıldım. Tekrardan eline sağlık.

Umarım bir sonraki bölüm için bu kadar beklemeyiz. :) Zira favori listemde olan bir hikayeyi uzun süre beklemek sen de takdir edersin ki işkence gibi. Sorun değil tabii ben yine de beklerim, her zaman ve daima beklerim ama dediğim gibi bu durumun beni üzmediğini söyleyemem. :D Kendine iyi bak mara, tekrardan görüşmek dileğiyle.

Yazarın Cevabı:

Hey globbels! Sözlerime başlamadan önce seni ve diğer okurlarımı beklettiğim için bir özür sunmam gerekiyor sanırım. Takdir edersin ki ben biraz inek bir öğrenci olmanın getirdiği çalışkanlık ve bitmeyen depresyon sebepleri yüzünden neredeyse hikaye yazmaktan nefret eder hale gelmiştim ama buradaki ve wattpad'deki bekleyen 1-2 kişi bana yazmak için motivasyon verdi ve işte, buradayım! Angelina ve Severus ne kadar zıt görünseler de birbirlerini tamamlıyorlar, bunu ilerleyen bölümlerde daha net göstermeye çalışacağım. Okuduğun, sevdiğin ve önemlisi sabrın için teşekkür ederim, en kısa zamanda görüşeceğiz!

 

-Mara


Asla Geriye Bakma

Arura

Asla Geriye Bakma
Arura

Sırlar,yalanlar ölümüne oynanan oyunlar.Ya öl ya da öldür başka seçim yok.Masum görünenlere kanma.Hayatta kal ve oyuna devam et.Bu hikaye sizi şaşırtacak.Ha bir de ASLA GERİYE BAKMA.Yoksa ölürsün.Sevgili okurlar.Hikayeni daha eğlenceli kılmak için bir karar verdim.İsteyen okuyucuyu hikayeye dahil edeceğim.Hikayeye dahil olmak isteyen arkadaşlar yorum kısmında bana bildire bilirler.İsminizi,soy isminizi hikaye de kaç yaşınızın olmasını istediğinizi iyi mi yoksa kötü mü bir karakter olmak istediğinizi yani istediğiniz her şeyo bana söyleyin.Ben de sizin isteklerinize uygun karakterler yaratayım.
  
Özgün Kurgu • G • 3 Yorum Beğendim

Ana Karakterler:
Etiketler: Argo, Aksiyon
Dil: Türkçe
Beta: globbels | Artist:
Seri:
2 Bölüm | 4093 Kelime | 26 Kere Okundu
05/04/17 Tarihinde Yayınlandı | 15/04/17 Tarihinde Güncellendi
Devam Edecek
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 26/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 16/04/17
Bölüm: Bölüm 2: Bölüm 1:Baskın

Beğendim


KimliksizBir Zamanlar Yıldızı Parlayanlar
austenviolet Praetorium

Bizler büyük bir hapishanede yaşadık kızım ve gökyüzü sandığımız şey, hapishanemizin tavanından ibaretti.
 (Geçmiş Dönem Kelid Hikayesi)
_IDDIACI
Özgün Kurgu • PG • 11 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: OC: Rylea
Etiketler: Argo, Dark, Hurt/Comfort, Karakter Ölümü, İntihar, Şiddet/İşkence, Aksiyon, Bilim Kurgu, Distopik, Dram, Genel, Macera
Dil: Türkçe
Beta: Atalente | Artist: Erce Yazici
Seri:
4 Bölüm | 2937 Kelime | 53 Kere Okundu
15/07/17 Tarihinde Yayınlandı | 10/08/17 Tarihinde Güncellendi
Devam Edecek
[Okuma Listenden Çıkar] [Bildir]

En son 25/01/21 tarihinde okudun

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 18/07/17
Bölüm: Bölüm 2: Annem Benim Adımı Gökyüzü Koydu

Ya violet beğenmek ne kelime bayıldım meraktan çatlıyorum şu anda *-* kızın ismi çok guzel yalnız her ikisi de :) şimdik babası mahkumdu ama ne yapmıştı da mahkum olmuştu aklımda oluşan ilk soru bu sonra annesine ne oldu da yetimhanede bu kız tamam babası mahkumdu .-. Emmm sonra şey ülkeyi ve sistemini de merak ettim bayağı kimliksiz olmak neden kötü vs ama bunların cevaplarının hepsi büyük ihtimalle spoi o yüzden okuyup öğrenmek zorunda kalacağın gibi geliyor ':) eh o zaman bana da yeni bölümü beklemek kalır :) umarım kısa zamanda gelir yakın zamanda görüşmek üzere violet kendine iyi bak :)Yazarın Cevabı:

Ay yıldırım mısın mübarek bu ne hız :D Hoşgeldin globbels <3

Ya biliyor musun bütün hepsinin cevabı babasının yazdığı mektupta var ama mektubu en son bölümde vereceğim galiba alkjhjklşk *gıcık* :D Evet dediğin gibi, hepssi spoiler, dua edeim de hızlıca yazabileyim... 

Kızın ikinci ismini o kadar çok düşündüm ki, Ciel olacaktı bi ara ama sonra Sora'yı buldum, dedim budur. Senin de beğenmene sevindim.

Teşekkürler yorumun için globbels, görüşmek üzere :*

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 15/07/17
Bölüm: Bölüm 1: Giriş

Beğendim

İnsan, kendisi olmaktan çıkıp bir fikrin, kendisi dışında bir zihnin parçası olunca; yani “ben” daha büyük bir varlıkta anlam bulunca, üzerimize giydiğimiz cismin devamlılığı anlamını yitiriyor.  

Bu cümleye bayıldım! Violet bu ne güzel bir giriş böyle, kızın içindeki umut kırıntıları o kadar etkileyici ki neler olduğunu öğrenmek için sabırsızlanıyorum! Kelid e bir özgün bir hayran kurgu okuyarak başladım valla ikisi de bir harika olacak gibi duruyor. Yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyor olacağım :D *yeni bölüüööğğm, diye bağırıp akan salyalarını elinin tersiyle siler* yeni bölümde görüşmek üzere! Yazarın Cevabı:

Teşekkür ederiim! Tanıyınca seveceksiniz bu kadını diye umuyorum, çok acayip biri, beni çok heyecanlandırıyor. Tabii önce yazabilmem lazım o ayrı :D Görüşmek üzere!

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 24/07/17
Bölüm: Bölüm 3: Uçurumdan Düşen Kuş

Ağğh! Violet hani bunun devamı yaa:( Ama sen de hep heyecanlı yerde kesiyorsun ayıp oluyor hee :( Yeni eklenende görür görmez uçtum zaten, gerçi beklediğime değmiş enfes bir bölümdü. Bayan Estel'i sevdim yaa :) Rylea'nın ketumluğuna ben o kadar sabır gösteremezdim herhalde, iyi dayanıyor kıza. Gerçi Rylea'yı seviyorum da şimdi konumuz bu değil :') 

Ayy, neler anlatacağını acayip merak ettim .-. Rylea'nın kendi hakkında bildiği her şey yalan mıydı yani? '-' Hım hım hııım... Bilemedim, yeni bölümde umarım anlaşılır her şey:) Umarım yeni bölüm bu kadar gecikmez:') *çok geciktiği söylenemez aslında ama Lucid üst üste bölüme alıştırınca beni, kendim hariç herkesden bölüm bekler oldum :') Niyeyse bi kendim o kadar istmeme yazmama rağmen bitirip koyamıyorum şuraya :')* Eline sağlık Violet ^w^Kendine iyi bak:)Yazarın Cevabı:

Uçtu uçtu Globbels uçtu ay yorum yaptığını göremedim bile bu ne hız akjhgjkl hoşgeldin :D

Valla canım şimdi Lucid'e alışmak iyi de, ondaki hızın onda biri bile bizde yok, peşinen söyleyeyim. Bizde sevmek sabırdandırlkjhgjklş (topu edebiyata atıp kaçar)

Rylea kendi hakkında hiçbir şey bilmiyor aslında, olay o. Şİmdi öğrenecek yavaş yavaş. Yeni bölümü de bu hafta yazarım diye umuyorum, bi tane hizmetiçi eğitimim başladı, sıkıldıkça yazarım orda ben artık. :D Ve artık umarım ki asıl olaylar başlayacak, yani bu bölümde de anlaşılan bişey olmadı pek farkındayım. Kısmet. Aslında bunların hepsi ilk bölümün parçası dha biliyor musun :D

Teşekkür ederim yorumun için Globbels, keyifli bi uyku çekeceğim sayende... Görüşürüz! <3

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 10/08/17
Bölüm: Bölüm 4: Yuvarlanan Çığ

Bir dakika, ne? .-. Ee Bayan Estelle yalan mı söyledi şimdi? '-' Şey selam bu arada Violet, gene selam sabah vermeden daldım paldır küldür :') Ayy ama sen de en böyle kafa karıştıran yerde bitiriyorsun be Violet :/ :/ Aklımda bir teori var ama emin değilim .-. Babası sandığı adam amcası veya herhangi biri olabilir, babası da kimliksiz olduğu için ona vermiştir rylea yı hani daha iyi bir geleceği olsun diye ama bu adam da gerçekten maddi sıkıntılarından dolayı veya sadece elden çıkarmak için rylea yı yetimhaneye vermiştir .-. Bana mantıklı geldi yani bu ihtimal :') :') Tabii yazar sensin :') Merakla beklemek düşüyor bize :D Eline sağlık Violet ^-^ Merakla bekliyorum yeni bölümü ^-^ Kendine iyi bak, görüşürüz :*Yazarın Cevabı:

Dal yaa nolcak kapı açık zaten :D Selaam <3

Ya aslında tahmin etmesi çok kolay zaten, asıl meselemiz bu değil bu sadece minnak ilgi uyandırıcı bi karışıklık akjhghj

Bölüm sonlarını öyle kesmeyi çok severim ben, eski ficlerimi görsen hepsi bu şekildi, seneler sonra nüksetti, sadistçe zevk alıyorum bundan :D

Hadi bakalım hızlıca yazabileyim inşallah, Kelid yalan oldu ama olsun... Çok teşekkürler yorumun için benim biricik okurum! :*


Save The DateBir Zamanlar Yıldızı Parlayanlar
Lucid Onaylı Yazar

Hermione Granger'ın hayatı, Pazar sabahı gelen düğün davetiyesiyle değişir.
 (Geçmiş Dönem Kelid Hikayesi)
_IDDIACI_INATCI_KARARLI_KELIDD_EFSANE
The Wizarding World of Harry Potter • G • 93 Yorum Beğendim

Ana Karakterler: Draco Malfoy, Ginny Weasley, Harry Potter, Hermione Granger
Etiketler: *Harry Potter, Argo, AU, Genel, Komedi, Romantik
Dil: Türkçe
Beta: | Artist: Lucid
Seri:
20 Bölüm | 34918 Kelime | 2288 Kere Okundu
15/07/17 Tarihinde Yayınlandı | 31/07/17 Tarihinde Güncellendi
Tamamlandı
[Okuma Listene Ekle] [Bildir]

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 29/07/17
Bölüm: Bölüm 15: 15- Familiar Faces

Beğendim

Evveett, bu bölümde anladık ki herm iyice abayı yakmış draco ya. Victor u bile reddettiğine göre.-. Vay be, Victor tekrardan çıkma teklifi etti. Cidden hayranı kızlar için bir vatan haini o! Ayy, Lu işi iyice çıkmaza sokuyorsun be annem. O kadar çok seçenek çıktı ki şimdi final için tahminde bulunamıyorum artık!  Yither yaa, finali okuyalım da artık kendimize gelelim bi yeter bizi bu kadar süründürdüğün, kıvrandım burda be! 

Ayy bu arada harbiden sadece dört bin kelime kalmış iki bölüme alırsın efsaneyi be, yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin burada bırakamazsın! Zorla ben sana aldırıcam en son o olacak :') :') Ayy eline sağlık Lu, görüşmek üzere kendine iyi bak :* :*Yazarın Cevabı:

Mihihi, okuyucu anladı da bizim kız hala anlamadı :D Viktor'u kullanma niyeti aklımın ucundaydı da nerede devreye soksam derken buraya nasip oldu. İyi oldu sankim, daha önce ya da daha sonra olsa kötü olurdu sanki. Düğün gününü önceki günler gibi tek bölümde geçmek istemedim bir de, asıl olayların olduğu gün son gün olmalı çünkü. FİNAL KÖTÜ SONA DOĞRU İLERLİYOR AMA HADİ HAYIRLISI :D Sonra küfür etme ulan ben bunun için mi okudum diye, ben kalp kırmayı da seviyorum :D

20 bölümde bitireceğim eğer araya oraya buraya bölüm girmezse. Bu gidişle cidden alacağım ben Efsane'yi zorla. :/ İstemeyen tek kişi ben miyim lskjdfsd

Görüşürüz Globb ^^

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 28/07/17
Bölüm: Bölüm 14: 14- Late Night Criminals

Beğendim

Yaahahhagahhahah! Tepiniyorum, saçma sapan sandalyede dönüyorum! Ahahahga çıldırdım! Yaaaahahha! Snape'i gördüğüm anda bende kayışlar koptu zaten gözlerimden kalp çıkarta çıkarta okurken üstüne bir de parti gecesinden bir şeyler okumak efsane oldu yaa! Ahahhah! Aşkım snape im yaa ♥♥ Lu bu bölümü kendi kendime ithaf edebiliyor muyum yaa? :') :') Tapusunu almak istiyorum falan :') :') En güzel ağrı kesici oldu bana gülmekten gözümden yaş geldi inan ki! (Ve evet teşekkür ederim geçmiş olsun dileklerin için,  titremelerim geçti şükür ağrısını çekiyorum şimdi ama iyiyim, ayaktayım bugün :* sıcak çikolatamı aldım içeceğim onu da birazdan ^3^) 

Ayy düğün günü geldi başlıyor artık, hıyyh Lucius a hep uyuzdum daha da uyuz oldum pis gıcık -,- neyse yine de herm gibi son gülenin o olmayacağını temenni ediyorum :-` Ayy şimdi düğün vakti geldiyse finale son adımlarımız bunlar ele mii? Ayy, heyecan yaptım bee! :') :') Bir an önce devaaamm ^-^ Eline sağlık Lu, sonra görüşmek üzere! Kendine iyi bak ^3^Yazarın Cevabı:

Bu bölümü bildiğin senin için yazdım resmen lskjlfds Snape'i seviyorum dedin diye Snape yaptım karakteri, araya da sıkıştırdım o geceye ait bir sahne, fan service'lik yapıyorum :DD Kendine ithaf edebilirsin yani, ağırlıklı olarak sana ithaf edilmiş bir bölüm oldu :P İlaç gibi geldiyse ne mutlu bana, hala haberlerde İstanbul'daki fırtınayı veriyorlar, güneşli yerde oturunca insana daha da korkunç geliyor görmediği manzara tabii...

Yetişsin diye abandım bölümlere, hep geç cevap veriyorum yorumlarına ya :/ Kuzgun'un yeni bölümünü de okuyamadım... Utanıyorum resmen, sen şipşak yorum yazıyorsun ben daha dönüp okuyamadım bile, merak da ediyorum da fırsat buldum mu dur şuna bari şunu ekleyeyim diye başlayıp bölümü yazıyorum :// Kızsan yeridir yani :/ Ben gene devam edeyim, topu topu 3 bölüm kaldı, tez bitsin ki döneyim hikayene + diğer Kelid hikayelerine.

Görüşürüüüz, şimdi diğer yorumuna zıplıyorum :3

Yorum Yapan: globbels
Tarih: 15/07/17
Bölüm: Bölüm 1: 1- Invitation

Beğendim

Obareeyyy!! Lucid naptın?! :') :') :') yani hp dünyasının pek shiplerine karışmam ama genel olarak okuduklarım ya dramione ya da drinny idi. Burda ikisi de olacak gibi :') drinny başlayıp dramione biterse yani şaşırmayacağım. Potter ı sevmem ama üzüldüm be çünkü ginny harbiden çocukluktan beri aşıktı harry e. Valla değişik bir hikayeye açtım kucağımı yeni bölümü bekliyorum.  :) eheheh he yarın sabah gelse hani hiç de fena olmazdı *sırıtır* eline sağlık Lucid :) banner da bir harika olmuş dostum! Yeni bölümde görüşmek üzere :)Yazarın Cevabı:

Heyoo okumuşsun! Telefondan yazıyorum yorumu eve gidince de senin yazdığına damlayacağım. Valla Drinny için violete teşekkür et normalde hic benlik değil ama zaten burada da tam şeedemedim ddgghhk harry hermioneye bile kayabilirdi hikaye de ben kaymamasını sağlayacağım yomsa Dramione diye başladık hayırdır? Demem lazım kendime. Ama planladığım gibi giderse çok eglenecegim*ki huyum kurusun kesin arada değiştiririm bir şeyler* valla itiraf edeyim dün gece yazdım yeni bölümü yani eve gidince senin kelidi okumadan önce yapacağım şey onu atmak olacak. Madalyalardan da 9000 üstünü hedefledigimden hızlı yazsam iyi olacak hdhdjfg umarım seni ilerleyen bölümlerde hayal kırıklığına uğratma.

O zaman hem burada hem de senin hikaye yorumlarında görüşmek üzere! :))