Merhaba! 31 numaralı odaya hoşgeldiniz.

Hüviyet

Evin Vücut Bulmuş Hali
Oda Sakini: Hikaye Evi Evin Vücut Bulmuş Hali [İletişim]
Gerçek İsmi: The Group
Cinsiyeti: Belirtilmedi
Doğum Günü:
Odaya Taşındığı Tarih: 08/12/14
Website:
Ask.fm: hikayeevi
Twitter: hikayeevi
Facebook:
Wattpad:
Betalık Yapıyor Mu?:
Ortalıklarda Göründüğü Son Tarih: 19/01/20

Duvar

Kendi halinde ufak kırmızı bir evim. Büyüyorum.


[Bildir]


Hikaye Evi Hikayeleri [1]
Hikaye Evi Serileri [31]
Hikaye Evi Yorumları [0]
Hikaye Evi Favorileri [0]
Hikaye Evi Yarışma Hazırlayan

Yaza Yazı Yaz

Hikaye Evi

Yaza Yazı Yaz
Hikaye Evi

Yaza yazı yaz!

Evet adından da anlaşılabileceği gibi yaz temalı bir eser yarışması başlatıyoruz. Kurallarımızı şöyle sıralayalım:

-Yaz Dönümü yarışması "yaz" temalı eserler içindir.Yani mevsimi yaz yapmak yaz temalı hikaye değil, tema vurgusuna önem veriyoruz. Hikayelerinizde parmak arası terliklere dolan kumları, tuz kokan saçları, sapsarı başakları, olgunlaşmış erikleri, güneş yanığını, akşamın serinini, kıvrak melodileri, hüzünlü yaz aşklarını duymak, hissetmek istiyoruz.

-Yarışmamız 4 kategoride açılıyor: Düz yazı, özgün hikaye, hayran hikayeleri ve şiir. Her kategorinin değerlendirilmesi ayrı yapılacak. Hikaye niteliği taşımayan serbest yazılarınız, denemeleriniz düz yazı altında değerlendirilecek.

-Birden fazla eserle, birden fazla kategoride yarışabilirsiniz, kategori veya eser sınırımız yok.

-Yarışmaya katılım 15 Nisan'da başlayıp, 15 Haziran 2015'te sona erecektir. Bu tarihler arasında çok veya tek bölümlü eserlerinizi evde paylaşabilirsiniz. Katılım için yapmanız gereken, yarışma sayfasına gidip eserinizi eklemek.

-15-21 Haziran 2015 tarihleri arasında yarışmaya katılan eserler arasında sitede oylama yapılacak. Dört kategorinin dört birincisi arasından kazanan 21 Haziran akşamı belli olacak.

-Yarışmamızın kelime sınırı yok, ancak tek bir şartımız var, eserlerinizin 15 Haziran tarihinden önce bitmiş olması.

Her türlü sorunuz için The Group'tan biriyle iletişime geçebilir, info@hikayeevi.com'a mail atabilir veya http://ask.fm/hikayeevi adresinden sorularınızı iletebilirsiniz. Hadi hep beraber, yaza yazı yazalım!


Özgün Kurgu, Düzyazı, Şiir

Katılan Hikaye Sayısı: 11

Yılbaşı Büyüsü

Hikaye Evi

Yılbaşı Büyüsü
Hikaye Evi

 

Üçüncü yaşımıza girerken yeni yaşımızı yeni bir yarışma ile kutlamaya karar verdik; ve bir partiden daha iyi bir şey varsa, o da iki partidir diye düşündük.

Bu yılki temalarımız (evet birden fazlalar) büyümek  ve yeni yıl. Bu temalarımızdan istediğiniz birini seçebilir, ya da ikisini birden kullanabilirsiniz. Neden mi iki temamız var? Çünkü, neden olmasın?

2015'te evin kapılarını açtığımızdan bu yana hepimiz büyüdük. Ev bile büyüdü. Bu yüzden bu seneki temalarımızdan birini bizlere, tüm ev sakinlerine adamaya karar verdik. Eh, yeni yıl da kapımızı çalmışken onu da temalara eklemezsek olmazdı, değil mi?

Lafı fazla uzatmadan kurallarımızı şöyle sıralayalım:

 • -Yarışmamız sadece Hayran Kurgu ve Özgün kategorileri için geçerlidir.
 • -Yarışmanın ismi ne kadar 'Büyü' olsa da hikayelerinizin büyü/büyücü içermesi gibi bir şartımız bulunmamaktadır.
 • -Birden fazla eserle, birden fazla kategoride yarışabilirsiniz, kategori veya eser sınırımız yok.
 • -Yarışmaya katılım 15 Kasım'da başlayıp, 27 Aralık 2017'de sona erecektir. Bu tarihler arasında çok veya tek bölümlü eserlerinizi evde paylaşabilirsiniz. Katılım için yapmanız gereken, yarışma sayfasına gidip eserinizi eklemek.
 • -27 Aralık'a kadar yarışmaya katılan eserler arasında sitede oylama yapılacak. İki kategorinin  de kendi alanında birer birincisi olacak.
 • Yarışmamızın kelime sınırı yok, ancak tek bir şartımız var, eserlerinizin 27 Aralık tarihinden önce bitmiş olması.
 • -Oylamalar iki adımdan oluşacak:
  • 28-29 Aralık: Özgün Kurgu eserlerinin oylaması
  • 30-31 Aralık: Hayran Kurgu eserlerinin oylaması
 • -Oylamalar ilgili günlerin son dakikasına kadar (23:59) devam edecek olup, saat gece yarısını bulduğunda sonlanacaktır. Bu yüzden beğendiğiniz hikayeye oy verme işini aksatmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.
 • -31 Aralık gecesi saatlerimiz yeni yılı vurduğunda birincilerin ödülleri açıklanacak. Tıpkı önceki yarışmalarımız gibi bu ödüllerimiz de evde bir ilk olacak.

Her türlü sorunuz için Praetorium'dan biriyle iletişime geçebilir, iletisim@hikayeevi.com'a mail atabilir veya Twitter/Ask.fm üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz. Hadi hep beraber yılbaşı büyüsüne kapılalım.


Özgün Kurgu

Katılan Hikaye Sayısı: 8

Kış Masalı

Hikaye Evi

Kış Masalı
Hikaye Evi

Kış Masalı!

Evet adından da anlaşılabileceği gibi kışın içimizi ısıtacak bir eser yarışması başlatıyoruz. Kurallarımızı şöyle sıralayalım:

-Yarışmamız sadece Hayran Kurgu ve Özgün kategorileri için geçerlidir.

-Yarışmanın ismi ne kadar 'Masal' olsa da hikayelerinizin masal formatında yazılması gibi bir şartımız bulunmamaktadır.

-Birden fazla eserle, birden fazla kategoride yarışabilirsiniz, kategori veya eser sınırımız yok.

-Yarışmaya katılım 05 Eylül'de başlayıp, 07 Ekim 2016'da sona erecektir. Bu tarihler arasında çok veya tek bölümlü eserlerinizi evde paylaşabilirsiniz. Katılım için yapmanız gereken, yarışma sayfasına gidip eserinizi eklemek.

-07 Ekim'e kadar yarışmaya katılan eserler arasında sitede oylama yapılacak. İki kategorinin  de kendi alanında birer birincisi olacak.

-Yarışmamızın kelime sınırı yok, ancak tek bir şartımız var, eserlerinizin 07 Ekim tarihinden önce bitmiş olması.

Her türlü sorunuz için The Group'tan biriyle iletişime geçebilir, iletisim@hikayeevi.com'a mail atabilir veya Twitter/Ask.fm üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz. Hadi hep beraber, kendi masallarımızı yaşayalım.
Katılan Hikaye Sayısı: 10

Sıcak Çikolata

Hikaye Evi

Sıcak Çikolata
Hikaye Evi

Evet adından da anlaşılabileceği gibi kışın içimizi ısıtacak bir kısa hikaye yarışması başlatıyoruz. Kurallarımızı şöyle sıralayalım:

-Yarışmaya katılım 03 Aralık'ta başlayıp, 27 Aralık 2018 23:59'da sona erecektir. Bu tarihler arasında çok veya tek bölümlü eserlerinizi evde paylaşabilirsiniz. Katılım için yapmanız gerekenler, yarışma sayfasına gidip eserinizi eklemek ve yarışma bitiminden önce hikayenizi tamamlamak.

-Yarışmamız sadece Hayran Kurgu ve Özgün kategorileri için geçerlidir.

-Birden fazla eserle, birden fazla kategoride yarışabilirsiniz, kategori veya eser sınırımız yok.

-Yarışmanın ismi ne kadar 'Sıcak Çikolata' olsa da hikayelerinizin içinde sıcak çikolata bulunması gibi bir şartımız bulunmamaktadır.

-Yayımladığınız hikayelerinizin evdeki kelime sayacı limiti 2500'dür (Word dosyası olarak yaklaşık 2100 kelimeye denk gelmektedir). Hikayenizin toplam kelime sayısı bu limiti geçmemelidir.

-Hikayeniz yolları bir şekilde kesişen (örn. arkadaş, düşman, sevgili, iş arkadaşı, yabancı vb.) 4 ana karakterin çevresinde geçmelidir.

-27 Aralık'a kadar yarışmaya katılan eserler arasında sitede oylama yapılacak. İki kategorinin de kendi alanında birer birincisi olacak.

-Oylamalar iki adımdan oluşacak:

 • 28-29 Aralık: Özgün Kurgu eserlerinin oylaması
 • 30-31 Aralık: Hayran Kurgu eserlerinin oylaması

-Oylamalar ilgili günlerin son dakikasına kadar (23:59) devam edecek olup, saat gece yarısını bulduğunda sonlanacaktır. Bu yüzden beğendiğiniz hikayeye oy verme işini aksatmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

-31 Aralık gecesi saatlerimiz yeni yılı vurduğunda birincilerin ödülleri açıklanacak.

Her türlü sorunuz için Praetorium'dan biriyle iletişime geçebilir, iletisim@hikayeevi.com'a mail atabilir, Oturma Odası'nda ev arkadaşlarınıza danışabilir veya Twitter/Ask.fm üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz. Hadi hep beraber yılbaşı büyüsüne kapılalım.


Hayran Kurgu, Özgün Kurgu

Katılan Hikaye Sayısı: 3

5. Yıl Hikaye Yarışması

Hikaye Evi

5. Yıl Hikaye Yarışması
Hikaye Evi

Hikaye Evi 5. Yıl Hikaye Yarışması

Tema: Ev

 

Beşinci yılımızı kutlamak için bize katılın! Bunun iki yolu var:

1- "Ev" temalı hikayenizi HikayeEvi.com'da yayınlayın!

2- "Ev" temalı hikayenizi 280 karakter veya daha azında bize tweetleyin!

 

Sürpriz ödüllerimiz kazananları bekliyor!

Katılım için son gün 20 Aralık!


Hayran Kurgu, Özgün Kurgu, Düzyazı, Şiir

Katılan Hikaye Sayısı: 2