Merhaba! 1080 numaralı odaya hoşgeldiniz.

Hüviyet
Oda Sakini: globbels Onaylı Yazar [İletişim]
Gerçek İsmi: Almina
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Günü: Ocak 16
Odaya Taşındığı Tarih: 20/07/16
Website:
Ask.fm:
Twitter:
Facebook:
Wattpad: globbels
Betalık Yapıyor Mu?: Evet
Ortalıklarda Göründüğü Son Tarih: 25/01/21

Yazar Performansı
Bu Ay
: 2230 kelime
Toplam: 118730 kelime

Okur Performansı (globbels Okuma Listesi)
Bu Ay
: 10 yorum
Toplam: 221 yorum

Duvar


İletişim:  almina.ozuren@gmail.com 


 


22 yaşında olmasına rağmen içindeki küçük çocukla hala oyun oynayan bir kız, taze mezun bir İç Mimar, maymun iştahlı bir yazar, kitaplara doymayan bir okur. Yeşil aşığı, el emeği sever, geveze ve çizer. Çılgınlık yapmaya sebep aramayan bir deli. 


 


Kitaplarla olan münasebetim Mavisel Yener'in Mavi Zamanlar isimli romanıyla başlamış olsa da Twilight serisi ile sağlam bir temel edinmiş oldu. Vampir Günlükleri serisi, Çan, Ay'ın Kardeşleri serisi ve daha niceleri ile devam eden fantastik kurgu yolculuğum efsaneler, vampirler, cadılar ve kurtadamlarla dolu bir ergenlik geçirmemi sağladı. Vampirlerden ve diğerlerinden uzak olsa da fantastik yaratıkları barındırması bakımından Narnia Günlükleri serisi de çok daha güzel dünyalar hayal etmemi sağladı. Açıkça söylemem gerekir ki bu durumdan pişman değilim hatta gurur duyduğumu bile söyleyebilirim. Böylece okuduğum diğer kitapların arasında kendimi bulduğum türü keşfetmemi sağlamışlardır. Tarihi ve biyografi türlerini de okumayı sevmeme rağmen fantastik kurguların yeri bende bu sebeple ayrıdır.


Lise dönemimde bilim kurgu ile yolumun kesişmesini sağlayan Lux serisi farklı evrenlere gözlerimi açtı. Devamında uzayı ve uzaylıları okuma merakım arttı ve yakın zamanda okuduğum Ray Bradbury'nin Ateş ve Buz'una kadar devam etti. Bilim kurgu hala da ilgimi çeken ve okumayı sevdiğim türler arasında olmakla birlikte steampunk ve cyberpunk alt türleri ziyadesiyle hoşuma gitmektedir. 


Çocukluğumdan beri fantastiğe ve tarihe duyduğum ilgi mitoloji evreni ile de tanışmama vesile oldu. Yunan mitolojisi açık ara favorim olmakla birlikte İskandinav ve Mısır mitolojileri de okumayı sevdiklerim arasında. Percy Jackson ve Olimposlular ile de bu mitoloji merakım sonrasında tanıştım. 


Hakkında çok şey bildiğim ama bazı sebeplerden dolayı çocukluğumdan beri ön yargıyla yaklaştığım Harry Potter evreniyle aramdaki buzlar ise üniversite dönemimde kırıldı. Çocukluğumu o evrende geçirememiş olsam da içimdeki çocuğu Hogwarts içerisinde büyüttüğümü gururla söyleyebilirim. Her şeyin olduğu gibi kitapları okumanın da bir zamanı vardır, benim bu evrene girme zamanım da demek ki yetişkinliğe girmek üzere olduğum zamanlarmış. Bunun için de pişman değilim çünkü daha erken tanışsaydım anlayamayacağım ve kaçıracağım çok şey olacakmış gibi hissediyorum. Bunu da belirtmek isterim. 


Yazı hayatımdan bahsedecek olursam ortaokulun ilk yıllarında yazmaya başlamış bulunmaktayım. 11 yıllık yazma deneyimim olmasına rağmen hala en iyi halime ulaşmama zaman olduğunu düşünmekte ve bunun için yazmaya devam etmekteyim. İki üç sene önceye kadar yalnızca özgün kurgu yazmaktaydım,  hayran kurgu için ise cesaretimi daha yeni yeni toparladım ve ilk hayran kurgularımı Harry Potter evreni içerisinde yazdım. Burada yayınladığım hali hazırda 23 uzun soluklu/oneshot hikaye olmasına rağmen yayınlamadığım onlarca hikayem de vardır. (Burada tembel göründüğüme bakmayın :))


Film ve dizi izlemeyi de çok sevmeme rağmen favorilerim filmlerdir. Marvel evrenine hakim olduğumu gururla söyleyebilmekle birlikte Disney, Pixar, MGM ve WarnerBros çizgi-film ve animasyonlarına bayılıyorum. Ayrıca çocukluğumun Barbie müzikalleriyle geçtiğini de inkar etmeyeceğim :) 


Dizi takip etmeye yeni başladığımı söylesem yalan olmaz. Supernatural, How I Met Your Mother, Teen Wolf, He Is Psychometric, Brooklyn Nine Nine severek takip ettiğim ve bitirdiğim dizilerden bazıları. 


 


Benden şimdilik bu kadar. Buraya kadar okuduysan eğer beni, teşekkür ederim, gevezeliğimin kronik olduğunu artık fark etmişsindir. Selamlar, saygılar, sevgiler! :D


 


Son güncelleme: 07.07.20


 
[Bildir]


globbels Hikayeleri [30]
globbels Serileri [1]
globbels Yorumları [221]
globbels Favorileri [15]
Sonuç yok.