Yorumlar: Kül ve Toz

Yorumlayan: Jess
Tarih: 14/10/15 17:33
Bölüm: Prologue
Beğendim

Selamlar Cesear!

İlk yorumun benden gelecek olmasına çok sevindim öncelikle - uzun zamandır hiç ilk olmamıştım da- :D

Ben hikayenin ismine bayıldım doğrusu, önce böyle aşırı romantik tarzı bir şey bekliyordum ama bölümü okuyunca dedim cuk oturmuş. Başlığa buradan kalpler. Dünyanın 57 yıl sonraki halini okumak çok tuhaf hissettirdi, zira 57 değil de en fazla 100 yıl içinde aynen yazdığın şekilde bir son bekliyor bizi gibime geliyor. Neyse konuya dmnüyorum, çevre sevgimi anlatmak için uygun yer değil burası :)

Geniş çaplı bir özet imajı veriyor bölüm bana. Detaylı, böyle sonraki bölümün bizi neyle karşı karşıya getireceğini aşağı yukarı belli eden bir bölüm gibi. Bu durumda ve Amerika'da kirlilik sırasında üçüncüylen Ricky'nin sevdiği kızın Amerika'ya giderek ne içtiğini düşünmeme neden oldu. Ve şu çeteler... Biraz Gta ve Batman: Arkham City havası uyandırdı bende. İnsanlar tarafından mahvedilmiş dünya dışında karakterler hakkında pek bir şey yoktu, ama ben sevdim nedense. Hoşuma gidiyor böyle geleceğe dönük olmasına rağmen biraz karanlık havası uyandıran hikayeler okumak. ^^

Eksik bulduğum şey biraz kısaydı bence, daha uzun olabilirdi ya da en azından karakterler hakkında birkaç ön bilgi alabilirdik (şimdi her şeyi tahmin etmemiz gerek ve ben iyi bir tahminci değilim) hani ne oldu da kız gitti falan gibisinden, tek niyetim kızın neden Amerika'ya gitmeyi seçtiği asdfgjlş

Yeni bölümü beklediğimi söyleyerek ve bol ilham dileklerinde bulunarak giderim, hoşça kal! ^^Yazarın Cevabı:

Jess, öncelikle yorumun için çok teşekkürler. Hikayenin adı aklıma İmagine Dragons' ın Radioactive şarkısından geldi 

I'm waking up, to ash and dust.

Karakterler hakkında bilgi vermedim çünkü bu ilk bölümde o zamanda Dünya'nın nasıl olduğunu ve Rick'in nasıl bir ortamda yaşadığını açıklamak istedim. Rick'in aşık olduğu kıza gelince.... Şu koskoca hikayede herhalde en nefret ettiğim karakter o olmalı. 

Kısalık konusunda haklısın. Yazarken bana beş sayfa yazmışım gibi gelmişti ama azıcık yazmışım meğerse. Bu Prologue olduğu için kısa ve hikayedeki tek kısa bölüm bu olacak. 

Yorumun için tekrar çok teşekkürler! Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()