Yorumlayan: Hikayesever
Tarih: 26/07/16 13:18
Bölüm: Kimse Düşlerimize Dokunamaz
Beğendim

Son 5 bölümü dün gece bitirdim. Sabah da ilk işim yorumları yazmaya başlamak oldu. Finale diyebilecek çok bir şeyim yok sanırım. Elimde kalan kırık kalp ve parçalanmış hayaller dışında. Önce hikayeye yorumumu yapayım sonra bu final olduğu için biraz duygusal bir yorum gelebilir:) Başından sonuna ilk kelimeden son kelimeye kadar kendimi hızlı okuyup bitirmemek için çok zorlamam gerekti. Sözde bu son 5 bölümü de günlere bölecektim ama yapamadım. Bir anda sonda buldum kendimi. Güzel mi bitti? Yazım anlamında evet, ama kimse oyunları kazanamaz,öyle değil mi? Kazanamadı da Haymitch. Arenadan atan bir kalple ayrıldı sadece. Hayatı altüst oldu. Hiçbir haraç hak etmedi tüm Oyunlar boyunca gördükleri zulümleri. Ya da mıntıkalar. Ama Capitol'e baş kaldırmanın cezasını en ağır ödeyenlerden biri oldu Haymitch. O kadar gerçekçi yazmıştın ki ağladığım yerler de oldu sevinçten içimin kıpır kıpır olduğu yerler de. İyi ki yazmışsınız. Muhteşem bir yolculuktu. Hikayeyi olumaya başladığımdan beri tüm kalbimle yanınızdaydım. Yazmanıza müteşekkir olarak. Sizin için güzel bir macera olduğuna inanıyorum bu hikayeyi yazmanın. Emin olun okumak da benim için harika bir deneyimdi. İyi ki yazdınız. Şans sonsuza dek sizinle olsunYazarın Cevabı:

Merhabalaar, öncelikle geç cevap için ikimiz de özür diliyoruz hikayesever <3 Yorumların çok güzeldi, ikimiz de çok mutlu olduk görünce, hikayemizi birilerinin okuyup beğendiğini bilmek gurur vericiydi. :)

Çok doğru söylüyorsun, Haymitch bunların hiçbirini hak etmedi... Ama o düzende yaşayan hiç kimse başına gelenleri hak etmemişti zaten. Gerçekçi bulmana çok sevindim, yani ağlaman hoş bişey değil tabii ama, açıkçası yazarken benim de boğazımın düğümlendiği yerler oldu... Haymitch'in hikayesi çok, çok acı. :( Zaten en başta bize bunu yazma kararını vediren de buydu; Haymitch'in hikayesinin anlatılması gerektiğini düşündük. İkimizin de favori karakterlerinden kendisi. :)

Bizim için gerçekten güzel bir maceraydı ve bu maceramıza konuk olduğun için ne kadar teşekkür etsek az... Umarım yine görüşürüz hikayesever, hoşçakal, ssevgilerle... <3

-Violet.Yorumlayan: Hikayesever
Tarih: 26/07/16 13:08
Bölüm: İnat
Beğendim

Keola'nın güçlü durmaya çalışan o dümdüz sesi benim kalbimi parçaladı.  Yüzüğü verdiği anlarda gözümden akan yaşları durduramadım. Sanki gerçek bir hikayeyi dinler gibi okudum bölümleri.  Sanki ben Katniss'in yanında oturuyorum ve Haymtich bana hayatını anlatıyor gibi içindeydim. Açlık Oyunları serisini daha önceden bitirdiğim için olacakları biliyordum az çok. Senin hayal gücünü tahmin edemem tabi ama en azından mutlu dönmeyeceğini biliyordum Haymitch'in arenadan. Yine de ben de ümit ettim Keola ile birlikte. Haymitch'in döneceğine ve mutlu bir hayat süreceklerine inanmak isteyerek okudum bölümü. Tüm hilaye içerisinde benim favori bölümüm İnat'tı. Hayal gücünüze ve kalbinizden kopan kelimelere minnettarım Finnick ve Austenviolet. Yazmayı asla bırakmayın...Yazarın Cevabı:

Öncelikle bu kadar cevap yazdığım için senden çok özür diliyorum, evde olmadığım için ve bilgisayarda yanımda olmadığı için siteyle çok ilgilenemedim ama cidden özür diliyorum:(

 

Evet Keola'nın o hali bizm de içimizi burktu, aslında ne zaman yazsam her zaman kendimi onlar gibi hisettim. Yazarken biz de hikayeyi gerçekmiş gibi yaşadık. Anlaşılıyor ki tüm duyguları size yaşatabilmişiz ve bu mutlu ediyor. Evet ne yazık ki mutlu bir sonu yoktu biz de güzel bitmesini isterdik ancak Haymitch'in hikayesi hiç de mutlu bir sonla bitemiyor, zaten kitabından bunu öğrenmiştik:( Biz de sana kocaman teşekkür ediyoruz Hikayesever, tüm kalbine duygularınla bizle düşüncelerini paylaştığın için, mutlu eden yorumların için <3<3 Umarım seni yine görebilirim yorumlarınla:) Görüşmek üzere

-FinnickYorumlayan: Hikayesever
Tarih: 24/07/16 12:06
Bölüm: Bebek
Beğendim

Haymitch'in hayatını anlattığını gördüğüm an daha okumadan aşık oldum diyebilirim hikayene. Henüz son bölümüne gelmedim ama şu ana kadar her şeyi o kadar mükemmel işlemişsin ki hem kendi kafamda hayal ettiğim Haymitch'e hem de kitaptaki kurguya ters giden hiçbir yer yok. Bir yandan sonuna gelmeyi deli gibi istiyorum ama bir yandan da hiç bitmesin hep okuyayım istiyorum. Emeğine,kalemine sağlık. Bu kadar hoş bir hikaye yazdığın için teşekkür ederim. Ama özellikle Haymitch'i anlattığın için teşekkür ederim. Ben gidip birkai bölümünü daha okuyacağım ama maalesef sona yaklaşıyorum. Her güzel şeyin bir sonu vardır öyle değil mi? Umarım yorumumu okursun. Tekrar teşekkür ederim bu muhteşem hikayen için...Yazarın Cevabı:

Öncelikle kocaman bir hoş geldin diyerek seni mutlulukla kucaklıyoruz hikayesever:) bizi şu an şu yorumunla nasıl mutlu ettiğini anlatmak zor ama uçuyoruz desek yalan olmaz. Çok uzun bir süredir hikayemiz sessiz ve yorumsuz kaldı maalesef :( ancak yorumunla bize ilaç gibi geldin, görür görmez yüzümüzde tebessüm oluştu. Bu güzel yorumun için çok çok teşekkür ediyoruz ve lütfen ama lütfen geri kalan bölümleri de yorumla :D

Hikaye için baya bir kafa patlattık, beyin fırtınası yaptık... Hem karakterlerin yapısından kişiliklerinden uzaklasmamak için, hem de kitaptan uzaklaşmamak için, her şeyi mantık ve kitaptaki hikayesiyle kesiştirebilmek için çok düşünüp oluşturduk ve bunu başarabildiğimizi senden duymak bizi ayrı bir mutlu etti:)şahsen benim şu ana kadarki yazdığım ve zevk aldığım aldığım hikayelerden biri oldu. Bitmesi bizim için de zor oldu ama zaten anlatılacakları anlattık. Hayalimizdeki ve okuduğumuz haymitch'i bizzat yansıtmaya çalıştık.

Bu arada en uygun zamanda hikayenin son hallerini yazacağım, eklemeleri yapacağım. Kalan kıSımlarda yorumlarını lütfen yap olur muuuu :) çok tişkür ediyoruz yorumladığın için

-Finnick-

 Yorumlayan: belatrus
Tarih: 29/06/15 09:48
Bölüm: Bebek

Kesinlikle bekledigim guzellikte bi hikaye :) bi ara bende dusunmustum acaba haymitch temali bi hikaye yazsam nolur diye tabi kurgulayamadiktan sonra ki kitapta durmadan boyle bosluklar imalar sezmistim ben argghh cok guzel bi bolumdu merakla bekliyorum o duygusal bir o kadar asabi genc haymitchi ellerinize saglik :)Yazarın Cevabı:

Oleyyy okuyucu gelmiş, hoş geldin belatrus:) Yorumunu görünce nasıl sevindiğimizi anlatamam:) İyi ki geldin

Beğenmiş olmana çok çok sevindik, teşekkür ederiz. Biz de nasıl bir açlık oyunları hikayesi yazalım diye düşünüyorduk en sonunda ise Haymitch'in hayatında karar kıldık. Bir o kadar ilgi çekici, bir o kadar karanlık ve hüzünlüydü. Kitaba en iyi şekilde sadık kalmaya çalıştık, hikayede her şeyi uygun bir biçimde kitaba göre ilerledik ve üstününe kendi hayal gücümüzü ekledik:) Haymitch'in kitapta nasıl bu hale geldiğini, neden böyle davrandığını, ne hissettiğini kendi fikirlerimle sunduk. Umarım her bölüm hoşuna gider:) Eğer açlık oyunlarıyla ilgili bir şey yazmak istiyorsan bence peşini bırakma, inan yazmak istediğin bir şeyi yazıya dökünce insanın içini rahatlatıyor.

Evet kitapta Haymitch ile ilgili çok geniş bir bilgi yok, açık kapı çok. Eheh imaları süper Haymitch'in:D öyle güzel espri anlayışı ve göndermeleri var ki hayran kalmamak elde değil:) Baştan söyleyelim okuyanları mutlu mesut bir hikaye beklemiyor:) oldukça hüzünleneceksiniz. Eğer geri kalan 18 bölümü de okumadıysan hemen devam et:) Bizi yorumsuz bırakma, seve seve yorumlarını okur cevaplarız, her türlü fikre, düşünceye açığız:) Yorumun için sana çok teşekkür ediyoruz, bir sonraki bölümlerde görüşmek üzere:)

-Finnick-

 Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()