Yorumlar: Leman Olmak

Yorumlayan: amievil
Tarih: 25/01/15 00:04
Bölüm: Leman Olmak

Ayşen senin elinden bir şey okumak güzeldi, dilerim devam ettirirsin. Biraz bölümünden kaynaklı, ilginç ve güzel bir hikaye koymuşsun ortaya. Aynı anda iki kişiyi sevmek ile ilgili inanılmaz düşüncelerim var ve bunların hepsini ben de yazıya dökmek istiyorum. Bana Leman kimi hatırlattı diyordum ki, azıcık ucundan Salome diyebildim. Doğru bir yaklaşım mı oldu sence? Biraz da Paulo Coelho'nun son kitabı Aldatmak'tan hisler taşıdım. (yanlış anlama onlardan esinlenmişsin demiyorum, bana hatırlattığı hisleri yazdım. :) ) Tuna ve Leman'ı kavradım ama Gökay'ı pek benimseyemedim. Tuna Gökay'ı, Leman'ın hislerini anlardı ama Gökay Tuna konusunda daha fevri davranırdı gibi geldi bana, bilemedim tabii... Belki de çok kitap okuduğu için böyle anlayışlıdır Gökay.

Hakkında uzunca yorum yaptıran, güzel bir ödev olmuş. :) Ellerine sağlık.Yazarın Cevabı:

Canım teşekkür ederim.

Tabii ki alınacak değilim, herkesin yazılarında esinlenmeler, farklı şeylerden izler olur :) Ama Aldatmak'ı okumadım ve Salome açıkçası bilgim dahilimde değildi, şimdi baktım ve Lemanla olan benzerlikleri konusunda haklısın.

Aslında ben biraz kendime meydan okumak istedim çünkü çok üstüne düşündüğüm ya da okuduğum bir konu değildi bu. Leman'ın gerçekten bu adamlara aşık olmasını istedim ve aşkı nasıl olurdu diye kurgulamaya çalıştım.

Gökay insan hayatının seçimlerle ilerlediğine inanıyor ve Leman'ı seçebilmesi için onu olduğu gibi kabul etmesinden geçtiğini düşünüyor.

Bence sen de yazmalısın, benim için farklıydı polyamore hakkında düşünmek ve senin zaten kafanda olan düşüncelerin varsa yazıya dökmelisin :) 

Tekrar teşekkür ederim güzel ve bilgilendirici yorumun için :)Yorumlayan: Selemetis Onaylı Yazar
Tarih: 24/01/15 18:19
Bölüm: Leman Olmak
Beğendim

Merhabalaaar! :pon:

"Ben belki de en çok O’nu değil, O’nu sevmenin kendisine aşık olmuştum." Ay en çok korktuğum ya. Lakin denedim, güzel oluyor imiş.

"Bu hayat sana ait, kim olursam olayım üzerinde söz hakkım olamaz." Durdum ve dedim ki; #teamGökay.

Ama tabii bence Tuna'nın da çok cool halleri var. Yine de, Gökay'a kıyasla çok zor bir adam. Leman iyi ki kıyaslamamış ikisini.

Birkaç anlatım bozukluğu haricinde eksiği olmayan bir hikaye olduğunu düşünüyorum. Hele ki uzun süre yazmamışsan mükemmel denebilir. Umarım daha çok hikayeni, ficini okuruz.

Ellerine sağlık, Ayşen! Çok beğendim! Görüşürüüüz!

 Yazarın Cevabı:

Heey teşekkür ederim Sel :hug:

Özellikle fark ettiklerini bana söylersen düzeltirim :) Biraz hızlı yazmak durumunda olduğum için dikkat etmemiş olabilirim :)

Ben de yazarken hem Tuna ya hem Gökay a tarafsız kalmak istedim ama Gökay bana daha yakın :D

Beğenmene çok sevindim! Gerçekten bana da çok iyi geldi tekrar yazıp paylaşmak :)Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()