Yorumlayan: globbels Onaylı Yazar
Tarih: 27/08/20 11:01
Bölüm: Luna
Beğendim

Merhabalar aek! Öncelikle tekrardan hoşgeldin. :) 

Bu çifti daha önce hiç okumamıştım ama bundan sonra gördüğüm yerde okuyacağım. O kadar güzeldi ki... Sonlara doğru gözlerim doldu, Regulus'un çığlıkları adeta beynimde yankılandı. Hele ki hamile olduğunu anladıktan sonraki kısım. İçim parçalandı be :( 

Fazla söze gerek yok eline, kalemine, emeğine sağlık. Oldukça duygusal bir bölüm olmuş, çok beğendim. 

Tekrardan görüşmek dileğiyle, kendine iyi bak aek :) 

Yazarın Cevabı:

Merhaba Globbels,

Öncelikle yorumun ve nazik düşüncelerin için teşekkür ederim :)

Hoşbuldum ve kendimi uzun zaman sonra evime dönmüş hissediyorum. Buradaki insanları görmek çok güzel :)

Seni üzebildiysem ne mutlu bana çünkü yazarken okuyan herkesin gözlerini doldurmayı planlamıştım :)

Görüşmek üzere, sende kendine iyi bak.

aek

 

 Yorumlayan: cankutpotter
Tarih: 25/08/20 20:47
Bölüm: Luna
Beğendim

Selam kardeşim.

Öncelikle ellerine sağlık, hüzünlü ama gerçekten güzel bir hikayeydi.

Regulus ve Marlene... Oldukça sıradışı iki karakter üzerinden gitmişsin ve ikisi hakkında pek az bilgi sahibi olduğumuzu da düşünürsek bence gayet başarılı olmuş.

Bir kızlarının olacak olması fakat savaşın aşklarını engellemiş olması güzel bir zıtlık. Sonuçta her şey daha farklı olabilirdi.

Fakat birkaç ufak nokta var eleştireceğim.

İlk önce söylemem gereken şey şu, hikayenin başında Regulus ve Marlene atışıyor, sonra birden bire Marlene astronomi kulesine geliyor ve beraber huzurlu bir gece geçiriyorlar. Bana kalırsa bu kısım biraz fazla hızlı olmuş. Gerçi ben bunu tek bölümlük olmasına bağladım düşününce ama yine de iki karakter arasında romantizm oluştururken biraz daha yavaş gitmek kanısındayım, yoksa şu çok satan gençlik romanlarına dönüyor iş.

İkinci olarak, Regulus'un Marlene'in öldüğünü öğrendiği andaki duygu yoğunluğunu biraz daha arttırabilirsin, Voldemort gelince hızla gittiğini söylemişsin ama çok ani olmuş gibi hissettirdi. Ama mesela Marlene'i evinde bulduğu kısım çok başarılıydı, İnferiuslar kısmı da aynı şekilde.

Sonuç olarak ellerine sağlık, hüzünlü ama hoş bir hikaye olmuş. Hoş dönmüşsün, darısı Bilgeler Konseyi'nin başına diyelim. :) Görüşmek üzere...

Yazarın Cevabı:

Merhaba kardeşim,

İnan bana hikayeyi yazmadan önce karakterleri bende pek tanımıyordum ama tanıdıkça çok sevdim ve onlara elimden geldiğince güzel bir son sunmaya çalıştım. Söylediğin gibi tek bölümlük hikayeler için Hızlı geçişler bir lanet gibi, bende henüz uzun soluklu bir hikayeye hazır değilim. 
Yorumun ve güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.

Kardeşin aek.Yorumlayan: Jafey
Tarih: 25/08/20 00:34
Bölüm: Luna
Beğendim

Merhaba aek,

Düşündüğümden çok daha iyi bir hikaye oldu, kelimelerine sağlık. Uzun zamandır okumak istediğim bu çifti guzel bir kalemden okumamı sağladığın için teşekkürler <3 Başka ellerde rezil olmasından kurtardın onları, sen bir Regulene kahramanısın hagsdfas Şaka bir yana çok güzeldi, uzun zamandır yazmayan birisi için bence hiç de formdan düşmemişsin.

 

Hikaye kısmının yorumuna geçersek;

Ayyy Marlene kalkıp Regulus'u reddetme cesaretini kendisinde nasil bulur cidden nasıl bir Ravenclaw bu kız. Zekayı göremedim reddederken.

Regulus <3 Herşey için üzgünüm, ama senin ölümünü okumak da hep hayalimdi.

Luna'cığıma yazık oldu. Minik bebişim ay tenli olacaktı bence, babası gibi siyah saçlı ve siyah gözlü olacaktı, tam bir Black. Galiba o kısımda Luna ve Regulus için ağlamak üzereydim.

Hikayeleri kucağına bırakıp kaçarsam sana yazdırabilirim demek ki bunu öğrenmiş oldum.

*inş*

Bak bi fikrim daha vaaar *yeni bir serüvenin başlangıcı*

Elbette şimdi değil. Korkma.

P.S. : İki cümlede ben eklemiştim lütfen sadece poster deme dhsavdh o iki cümle ne zordu haberin var mı? Gerçi eklememiş de olabilirm emin değilim. 

Sevgiler, Jafey.

Yazarın Cevabı:

Sevgili Jafey,

Öncelikle yorumun ve güzel düşüncelerin için teşekkür ederim.

Bana güzel bir konu verdin ve bende bu konuyu berbat etmemeye çalıştım sadece. Emeğin bir iki cümleden ve posterden çok çok daha büyük. Bana yıllar sonra ilk solo hikayemi yazdırdın. Her şey için çok teşekkürler.

aek.

 Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()