Yorumlayan: Calypso Onaylı Yazar
Tarih: 25/04/20 17:36
Bölüm: 1 | House of Slytherin - Alice Riddle
Beğendim

Merhabalar :) Slytherin Prensesi'ni okumadım doğrusu, merak da ediyorum aslında bayağıdır. Umarım bir fırsatını bulduğumda başlayacağım okumaya.

 

Hikayenin genel havası çok hoşuma gitti. Slyhterin öğrencileri bir nevi birlik halinde olsalar da içlerindeki çatışmalar ve ast-üst ilişkisi aslında onları tamamlayan şey. Ve hangi binanın üst sınıfları, alt sınıfların üstünde daha çok otorite kuruyordur diye sorsalar; cevabı kesinlikle Slyherin olur.

 

  Walden ve William ise ağızları açık bir şekilde ona bakıyorlardı. Geçen dört sene içinde ona yaptıkları şakaları ve attıkları lafları düşünürken, Lord'un ne kadarını duymuş olabileceğini düşünüyorlardı.

Şu kısımda çok güldüm, Alice'in Riddle olduğunun öğrenilmesinden sonra tam olarak beklediğim tepkilerden biriydi. Karanlık Lord'un kızına şaka yapmışız, ölecek miyiz? :D

 

Kalemine, emeğine sağlık. Görüşmek üzere :)Yorumlayan: cankutpotter
Tarih: 30/09/18 23:39
Bölüm: 1 | House of Slytherin - Alice Riddle
Beğendim

Selam Cemre. :)

Öncelikle Ellerine sağlık, biraz hızlı yazdım demişsin ama gayet güzel olmuş bence. Tek bölümlük, fazla uzun değil ve bir oturuşta bitiyor, üstelik derdini de rahat rahat anlatıyor bana kalırsa.

Alice'in ailesiyle ilgili sırrı neden saklamak istediği ve arkadaşlarının verdiği tepkiler oldukça anlaşılır, hiç kimse dostları arasındayken kırılacak cam muamelesi görmek istemez.

Hem artık açığa çıkmış olmak onu biraz da olsa rahatlatıyordu. Sürekli içindeki gücü bastırmak zorunda olması, konuşmak istediği çataldilini uzaklaştırmak zorunda kalması, gerçek bir Slytherin olduğunu hepsinden gizlemesinden sıkılmış ve yorulmuştu.

Bana kalırsa bu paragraf zaten bütün söyleyeceklerimi açıklıyor aslında.

Ve en sonunda gelen Slytherin Prensesi lakabı gerçekten bir spin of (bak bunu doğru yazabildiğimden emin değilim işte) yakışır şekildeydi, bu bir film sahnesi olsa altta beklentili bir yaylı grubunun olmasını isterdim şahsen, sonra da günümüze bir dönüş! :)

Eh, neyse. :) Şimdilik diyeceklerim bu kadar. Hikâyeyi okurken kafamda bir ışık yandı, bir ara senle paylaşacağım onu. Ellerine sağlık, görüşmek üzere...

Yazarın Cevabı:

Selam Cankut. :)

Teşekkür ediyorum. Seninde yorumuna sağlık. Yine okuyup yorumlamışsın. Senden bildirim gelmesini ayrı seviyorum :)

Kısa kısa one shotlar ile bölümelrde veremediğim veya flashback verip hikayeyi boğmak yerine böyle küçük hikayeler ile ayrı bir yerde durmanın daha güzel olacağını düşündüm. Hem hikayeyle bağlantılı hem bağlantısız. Ve tüm karakterler mevcut. :)

Böylelikle Alice'in de neden görünmez gibi davrandığını ve sebeplerini de öğrenmiş olduk.

Kesinlikle dediklerine katılıyorum. Kimliğinin ortaya çıkması bazı yönlerden onun için gerçekten çok daha iyi oldu. Yükünü paylaşacağı insanlar oldu. Sen o cümleler ile açıkladın tüm bölümü. :)

Spin off. :) tek harfin eksik ama doğru yazdın merak etme. Vooov güzel bir sahne olurdu. Ah keşke izleme imkanımız olsa! :)

O ışığı hala benimle paylaşmadın sanırım. Bekliyorum. Gçrüşmek üzere! :)Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()