Yorumlar: Müjgân

Yorumlayan: Persesver
Tarih: 18/10/18 18:19
Bölüm: Müjgân
Beğendim

Yaaa bu oykuye neden hic yorum yok ve okuma az. Su an kiziuorum. Bu arada Atilla Ilhan in, ... mujganla bir guzel aglardik dizesi vardir. O siire de bakabilirsin. Cok etkileyicidir. En son senin Bulut Oluyorlar a yazmisim zamaninda. Ne oykuydu... 

Bana, cok sevgili edb. Ogretmenimin elestirisi, guzel diline argo katma yazarken demisti. Diger oykilerine henuz bakamadim, ama bu oykuyu Bulut Oluyorlar la kiyasladigimda guzel bir baska deneme diyorum. 

Sonu ne kadae hos ve ne kadar anlamli bu oyku. Okumayanlara kizmali gercekten :) devrik cumleler guzel denge tutturmus anlatimda. Boyle benzetmeler etkileyici, bazen cok uzadi mi dedim ama hemen toparlaniverdi ve baska bir kesitle baglandi anlattiklarin, anlamlandirabildim mesela birinci paragraf ve sonlardaki bir paragrafla.

Bu arada okumusken yazmak istedim ve yorumlari yaparken sevk kirmadan bir seyler eklemeye calisiyorum. 

Bu baglamayi kiskanarak uzaklasiyorum. :)

Yazarın Cevabı:

Merhaba Persesver, uzun zaman oldu seni buralarda görmeyeli. Nerelerdesin, özlettin kendini :) Çok geç dönebildim yorumuna, utanmasam iki aya tamamlayacakmışım, çok özür diliyorum gerçekten.

O mahur beste çalar Müjgan’la ben ağlaşırız, biliyorum bu şiirini Atilla İlhan'ın. Çok şiir okuyan bir insan değilim, bildiğim sayılı şiirlerden biridir :)

Ben de çok mu uzattım acaba cümleleri diye düşünmüştüm yazarken. Ayrıca sonradan biri bana dedi ki, tüm cümleleri bilerek mi devrik yazdın? Bir baktım, gerçekten hepsini devrik yazmışım farkında olmadan, okumayı biraz zorlaştıracağından korkmuştum, dengeli bulmana çok sevindim bu yüzden.

Hikayelerime argo katmaktan ben de çok hoşlanmıyorum aslında ama bazen yazdığım karakterlerin hissettiklerini tam olarak ifade edebilmek için kullanmak durumunda kalıyorum. Anlatımı bozuyor gibi geliyor biraz bana da, ortada kabak gibi sırıtıyor böyle. Fakat olmadan da eksik kalıyormuş gibi hissettiriyor bazen, gözü kör olsun şu argonun.

Çok teşekkür ederim güzel ve değerli yorumun için. Görüşmek üzere :)Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()