Yorumlar: Süreç

Yorumlayan: Persesver
Tarih: 18/10/18 18:02
Bölüm: Gün
Beğendim

Merhaba. Okumusken aklimda belirdigi kadariula birkac sey yazmak istedim. Cok guzel basladi ve ilerledi bir yerde telefonun ekranina baktigi yanlislari degistirme kisminda o guzel baslangic kisminin uzadigini hissettim. Sonra birden pedala basiverdin. Hikaye yukselince okudum. Oykuyu bitirememissin gibi geldi. Kopamamissin, soruyla kapanivermis :) dilini ne kadar yedirebildiginden bahsetmiycem ya da her cumleyi devrik yapma hatasina dusmediginden ;) Cok Turk edebiyati okur musun? Bazi yerlerde ceviri yapmissin gibi hissettim. Bir ya da iki cumle. Senin sevkini kirarsa soylediklerim ya ben yanlis anlattim ya da yanlis anladin, sadece bir seyler katmak istedim. Kesinlikle devam etmelisin. Burda boyle oykuler bulmak guzel.

Yazarın Cevabı:

Merhabalar, tekrardan okuduğumda uzayan kısımlar olduğunu ben de gördüm evet, bence gayet haklısın :) 

 

Bitmemek olarak adlandırmıyorum ben kendi adıma, yarıda bitirdim diyorum eh biraz da yarıda olduğu doğrudur.

 

Türk edebiyatından ziyade bu hikayeyi Şahane Hatalar isimli kitabın dilinden epeyce etkilendikten sonra yazdığımı söyleyebilirim. Zannımca hikaye bol bol Şahane Hatalar kokuyor, bu yüzden çeviri gibi gelmiş olabilir. :)

 

Yorumunu gördüğüme çok mutlu oldum, geri dönütler her zaman beni mutlu etmiştir. Güzel yorumun için sana teşekkür ederim, tekrar karşılaşmak dileğiyle. :)Yorumlayan: Natulcien Onaylı Yazar
Tarih: 01/09/18 22:55
Bölüm: Gün
Beğendim

 Merhba!

 

Sık kullanılmayan bir dil tercih etmişsin anlatım için. Reader x Karakter ficlerindeki gibi ama değil de, aslında bahsi geçen şahsın aslında okuyucuya değil de kendisine seslendiği bariz. Hikayenin tamamı boyunca tutarlı bir şekilde bu anlatım biçiminin altından kalkmayı başarmışsın.

 

Ayrıca kişisel deneyimlerinden ve/veya hislerinden faydalanarak mı yazdın blmiyorum ama hikayeyi kişisel hissettirmeyibaşarıyor. Bu da bir artı.

 

Tek anlamadığım nokta "sevni seviyorumcan abisi" oldu. Can abisi mi demek istedin, orda bir yazım hatası mı oldu, pek bir anlam veremedim ama olur o kadar gözden kaçma.

 

Bir de eğer böyleblok metinlerde en azından paragraflar arasında sitede tek bir satır boşluk bırakılmasını sağlarsan okuyucunun gözüne daha kolay gelir, yormaz. ^^

 

Ellerine, emeğine sağlık. ^^

Yazarın Cevabı:

Merhabalar. :)

Teşekkür ederim, dili kullanabildiğimi duymak beni çok mutlu etti. ^^

Aslına bakarsan tamamen kişisel deneyimlerimden oluşan bir hikaye ve diğer insanlara da ulaşması için kişisel-genel arası bir çizgide tutmaya çalıştım desem doğru olur. Bir artı oluşturabildiysem ne mutlu bana. :) 

"seni seviyorumcan abisi" kısmını iki kişi arasındaki sesleniş tarzı olarak koydum. Koymasam da olabilirmiş, olsun. :)

Önerilerini dikkate alacağım. Güzel yorumun için tekrardan teşekkürler. ^^Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()