Yorumlar: shadowless

Yorumlayan: mrsbeifong
Tarih: 03/05/18 22:26
Bölüm: be careful what you wish for
Beğendim

Ne yazdığına dikkat et çünkü bir gün en iyi hikaye seçilebilir

Yazarın Cevabı:

Ne yorum yaptığına dikkat et, çünkü bir gün minik kalbimi hoplatabilir <3Yorumlayan: Erce Praetorium
Tarih: 30/04/18 08:21
Bölüm: be careful what you wish for
Beğendim

Selam uzayli,

Fantastik hikayeleri çok sevmeme rağmen (son dönemlerde okuyuculuk hayatıma bir ara vermiş olmamdan ötürü olabilir) senin hikayen pek çok değişkeni bir arada toplamış gibi duruyor. Bunun iyi ya da kötü olduğunu başlangıç bölümünden söylemem imkansız olmakla birlikte, birden çok efsaneyi bir araya getirip işlemek yazar için zorlayıcı olduğu kadar okur için de karmaşık olabiliyor. Tabii bu, senin hikayeni nasıl yazacağına, kelimelerini nasıl seçeceğine ve konunu nasıl işleyeceğine göre değişkenlik gösterebilir. 

Bölümün bana nedense Talihsiz Serüvenler Dizisi'ni anımsattı. Birinci ağızdan anlatılan hikayelere alışık olsam da, karakterin aynı zamanda anlatıcı olduğu hikayeler bana her zaman farklı  gelmişlerdir. Farklı demek kötü demek değil bu arada, yanlış anlaşılmasın.

Dört karakter var ve anlatıcı dışında hepsinin adlarını öğrendik ilk bölümde. Aklımda bir soru vardı, karakter bir yarasa mı yoksa insan mı? İnsansa nasıl yarasaya döndü? Vampir mi demek istedin? Vampirse, vampirlerin yarasaya dönüşme gibi güçleri mi var? Yoksa anlatıcı kendine yarasa derken sadece yaşlılığından mı bahsediyordu? Aynen, eğer fantastik bir hikaye yazıyorsan karakteri tam olarak tanıtmadan önce karakter kendine başka bir fantastik ögeye bağlantılı bir şekilde seslenirse, okuyucunun böyle beyni kanayabiliyor. 

Karakterler ilgi çekici duruyor. Aralarında nasıl bir bağ olacaklarını merak ettiriyor girişin. Ve elbette dileklerinin ne olduğunu da. Vivian'ın peri tarzı bir şey olduğunu düşünüyorum, ama bakalım ne nedir, ne olacak sanırım yeni bölümde falan göreceğiz.

Unutmadan, hikayenin kapağına ba yıl dım!!!!

Ellerine sağlık,

Elimden geldiğince kontrol etmeye çalışacağım hikayeni (yine de söz vermeyeyim eğer benden ses duymazsan hevesin kaçmasın, o benim uyuşukluğumdan),

Görüşmek üzere,

Erce

Yazarın Cevabı:

Öncelikle upuzun yorumun için çok teşekkür ederim Erce! Yanıtım kimsenin okumayacağını düşündüğümden biraz geç geldi, kusuruma bakma lütfen. Fantastik hikayeleri bende çok severim ancak bahsettiğin ve benim çok merak ettiğim Talihsiz Serüvenler Dizisi'ni okumak bir türlü nasip olmadı. Okumadan izlemeye de şiddetle karşı çıktığımdan, filmi de diziyi de izleyemiyorum maalesef :/

Ne demek istediğini anladığımdan emin olabilirsin; ilerleyen bölümleri yazarken kelimelerimi daha dikkatli seçmeye çalışacağım, ayrıca hikayeyi anlaşılabilir kılmak için anlatımı elimden geldiğince yalın tutmayı amaçlıyorum, olaylar zaten birbiriyle iç içe olacağı için okuyucunun aklını bir de anlatımla karıştırmak istemiyorum. Hikayede seçtiğim isimlerin hiçbiri rastgele değil, her biri o karakterden bir şeyler yansıtıyor. Vivian konusundaki tahmininin bir miktar doğru olduğunu söyleyebilirim.

İlk bölümden neler olacağını merak etmen ve hikayeyi farklı olarak nitelendirmen beni çok mutlu etti. Farklı şeyleri severim. Kapağı kendim yaptım, beğenmene sevindim. 

Kendimi geliştimeme yardımcı olduğun için teşekkürler, sizleri hikayemde görmekten gerçekten büyük onur duyuyorum. Umarım büyü bozulmaz ve ilerleyen bölümlerde de görebilirim sizleri.Yorumlayan: austenviolet Praetorium
Tarih: 29/04/18 20:53
Bölüm: be careful what you wish for
Beğendim

Merhaba, hikayen hayırlı uğurlu olsun. Güzel bir başlangıç olmuş; hani bir YA romanının ilk kısmı olabilir rahatlıkla. Başarılı bir tarzın var, cümlelerin de gayet hoş duruyor. Ben şahsen beğendim, umarım böyle devam ettirebilirsin hikayeni....:)

İlk bölüm olduğu için pek yorumlanacak olay yok tabii, asıl olaylar ileride başlayacak sanırım. Okurun ve yorumun gani gani olsun inşallah. Benim tarzım değil ama onaylarken okuyunca yorumsuz geçmek istemedim. Ellerine sağlık. :)

Not: Bir de biraz etiketlerden seçersen hoş olur; hikayenin türü vs. görmek lazım. 

Yazarın Cevabı:

Ev'e girip yorumunu görünce o kadar çok heyecanlandım ki! Onaya yolladıktan sonraki ilk saat boyunca beş dakikada bir girip hikayeyi kontrol ettim, tam umudumu kaybettiğim anda gördüm yorumunu. Es geçmediğin için çok teşekkür ederim, tabi tavsiyelerin için de. Senelerdir fan-ficlerini okuduğum birinden böyle şeyler duymak beni havalara uçurdu. Uçarak yazıyorum yanıtını *ağzındanburnundanuçankalplerçıkanemoji*Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()