Yorumlayan: Inaequalis7
Tarih: 20/09/18 23:09
Bölüm: Mart 2018 güncesi
Beğendim

Merhaba Mia;

Buralara uğramayalı çok oldu.Bazen hayatın akışına kapıldığında durmak imkansız oluyor.Biraz geç olsada kelimelerin yine gideceği yeri buldu.O yüzden sakın durdurmaya kalkma kalemini.Senin söyleyecek kelimelerin olduğu sürece bir yerlerde seni daima dinleyecek birilerinin olduğunu bilmeni isterim.

Ve son olarak seni tanımayı bende gerçekten isterdim.Kettle sesinin eşliğinde anlatmayı,anlatmanı belki de biraz susmayı...Yorumlayan: Inaequalis7
Tarih: 20/09/18 21:52
Bölüm: Aralık 2017 güncesi
Beğendim

Gerçekten sorun değil Mia.

Sadece cümlelerine o kadar yakın hissettim ki düşüncelerimi paylaşmasam kötü hissederdim.Ne mutlu ki bana içinde ufakta olsa umudu uyandırabilmişim.Bilmelisin ki kelimeler sandığımızdan daha büyülüler ve kalplere dokunabilirler.Bu yüzden daima yazmaya devam etmelisin Mia.Benim ve senin gibiler için..Yorumlayan: Inaequalis7
Tarih: 14/02/18 10:13
Bölüm: Aralık 2017 güncesi
Beğendim
Merhaba Mia,
Öncelikle bu tür konulardan bahsedebileceğin tartışabileceğin bir arkadaşın olması gerçekten güzel.Cümleler denizinden çıkan tüm anlamlar tanıdık bir tat bıraktı bende.Normalde sadece okumakla yetinmek zorunda kalsam da- çünkü pek zamanım olmuyor- parmaklarım benden habersiz yazmaya başladılar. Muhabbetlerinizin çoğalması ve daha fazlasını paylaşman dileğiyle..
Yazarın Cevabı:

Merhaba,

Öncelikle ben de cevap vermekte bu kadar geciktiğim için özür dilerim. Yorumun gözümden kaçtığı için değil nasıl cevap vereceğimi ve hatta cevap verip vermemek gerektiğini bilememiş oluşumdan kaynaklanıyor bu.

Bilmeni isterim ki, yazdıklarımda tanıdık bir tat bulmuş oluşun bana umut verdi. Belki de yazmanın amacı bu olmalı. Belli bir yerde hepimizin çok küçük bir parça da olsa birbirimize benzediğimize, o kadar da yalnız olmadığımıza inandırılması gerekiyor insanların. (Ya da hatırlatılması, tamamen bakış açına göre değişiyor uygun kelimelerin seçimi.)

Hem sessiz kalmamayı tercih ettiğin hem de iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.Yorumlayan: Wa Mi Hikoeru
Tarih: 20/01/18 20:20
Bölüm: Aralık 2017 güncesi
Beğendim

Selamlar efenim.

Cümlelerin beni biraz yordu. Eminim ki defalarca okumuş ve düzenlemişsindir. Bu yüzden de aşinasın ama ben senin yazım şekline yabancıyım. Dışarıdan bakan biri daha ilk cümlede pes edebilir. Belki daha fazla virgül ya da kısa cümleler kullanman, akıcılığı ve elbette anlaşılırlığı arttırabilir. Sıralı cümlelerde birazcık da noktalı virgüle ne dersin?

Eline sağlık. Zevkle okudum.

Kolaylıklar.

Yazarın Cevabı:

Merhaba,

Yazış stilimin biraz yorucu olduğunu biliyorum ama sanırim kelimeleri art arda dizerken en rahat ettiğim yol bu. Bunu değiştirebilir miyim ya da değiştirmek ister miyim bilmiyorum. Sanırım zamanla kendi içinde dönemlere ayrilan ve istemsizce farklılaşan, benimle birlikte yaşlanan bir şey bu. Yalnızca birkaç ay önce kelimelerimin birlikte yarattiği tat bu değildi ve yine belki birkaç ay sonra kelimelerimin birlikte yarattığı tat bu olmayacak. Şimdilik sadece, hâlâ bu özgürlüğüm varken, nasıl yazmak istediğimi değilde ne yazmak istediğimi düşunmek istiyorum.

Vaktini ayırarak yaptığın bu yorum için teşekkür ederim. Yapıcı eleştiriye daima açığım. Okurken zevk alman bana bir parça da olsa moral verdi.

Ben de kolayliklar dilerimSonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()