Yorumlar: Snowman

Yorumlayan: globbels Onaylı Yazar
Tarih: 30/12/17 23:46
Bölüm: One-Shot
Beğendim

Selam Carmenta :) 

En ufak bir fikrim yok bu fic hakkında ama madem yarışmada es geçmeyeyim, haksızlık olmasın dedim. Biraz özgünmüş gibi kabul edip okuduğum için umarım alınmazsın. :) Yani yorumumu da ona göre yapacağım birazcık.

Öncelikle eline sağlık, güzel bir hikayeydi. Şarkı seçimin de bir harikaydı. Birkaç kez başa sarıp dinledim, insan kaptırıyor kendini. İsimleri şu anda fena karıştırdığım için sürpizi yapan diyeceğim, sürprizi gerçekten çok tatlıydı. Ama süründürmese direkt sürpriz yapsa çocuğun dans ettiği yerde o da güzel olurmuş. Olsun, böyle de güzel oldu. Sonunda kavuştular sonuçta, ayrıca kardan adam olayı sevimliydi. Büyük ihtimalle ben fark etmezdim bile sevgilimin atkısı olduğunu. Güzel yakaladı orda. Valla kurguya pek eleştiri yapamayacağım ama tebrik ediyorum, hiç emin olamadım falan deme bence gayet güzeldi. :D 

Bu arada yazım ile ilgili bir iki ufak eleştirim ve önerim olacaktı beni mazur görürsen. Gözüme yazım hatası olan üç yer takıldı, malum fandomum olmayınca heyecandan gözümden kaçması gibi bir durum olmuyor ne yazık ki. O cümleleri buraya bırakayım ben haber vermek için :) 

Dışarı çıktığında kapıyı kilitlemek için dönmüştü ki ayağı karton bir kutuya ayağını çarptı.

Yoongi, fala ve onu çağrıştıran her şeye “saçmalık” gözüyle baksa da eğlendiğini eğlencesini gizlemiyordu. 

Tarçınlı ve marshmallow sıcak çikolata içtiğinde hissettiği gibi.

 Ek eksiği ve kelime tekrarları vardı, yanlış anlama sadece haber vermek istedim. :) 

Önerim ise şuydu, italik olan kısımlarla düz olan kısımları yer değiştirsen sanki daha anlaşılır olurdu hikaye. Çünkü italik genelde geçmiş zaman anlatılırken kullanılır gibi bir algımız var ve şimdiki zamanı okuduğumuzu bölüm notunda okumasam anlamazdım. Minik bir tavsiye sadece :)

Tekrardan eline sağlık, benim diyeceklerim bunlardı. Yine görüşebilmek dileğiyle, kendine iyi bak :)

Yazarın Cevabı:

Merhaba Globbels,

Yani zaten au olduğu için özgün olarak rahat okunabiliyor bu alınacağım bir şey değil :) 

Sürpriz için fic dünyası yapacak bir şey yok diyorum; şarkıyı ilk dinlediğimde evdeki sahne, akşamına dans etmeleri vs teker teker gözümün önüne düştüğü için biraz da özenle hazırlanmış bir sürpriz olmalıydı.

Hepimiz kelime hatası yapıyoruz, bir ara düzelteceğim. Teşekkür ederim :)

Ve italik kısmına gelirsek, bu şekilde yapılan biçim değiştirme(?) -yani italik, bold, altı çizgili biçimde yazma- geçmişten ziyade vurgulama yaptığın yeri belli eder. Mesela senin benim cümlelerimi ayırmanda olduğu gibi. İlla geçmiş olacak diye bir şey yok; bir yazıyı, dediğin gibi bir flashbacki, altını çizmek istediğin bir kelimeyi ya da karakterlerden birinin aklından geçen düşünceleri vurgulamak isteyebilirsin ve o zaman böyle bir yönteme başvurursun. Ben o günün akşamını vurguladım sadece.

Sen de kendine iyi bak ve okuduğun için teşekkür ederim. :)Yorumlayan: silver Onaylı Yazar
Tarih: 30/12/17 18:16
Bölüm: One-Shot
Beğendim

AYYYY ne kadar da askimin hikayesi operim ♥

Yazarın Cevabı:

Senden tatlı olmasın ama yaptık bir şeyler ;) <3Yorumlayan: austenviolet Praetorium
Tarih: 30/12/17 16:45
Bölüm: One-Shot
Beğendim

Bana da sanki italikler bir yıl önceki yılbaşı gibi gelmişti, bölüm notuna geri döndüm o yüzden hatta. Garip...

Çok tatlış bi fluff olmuş, özgün niyetine okudum, ellerine sağlık Carmen <3 Yarışmada başarılar! :*

Yazarın Cevabı:

Merhaba ^.^

Onun biraz sorun olacağını düşünmüştüm ama aklıma en çok yatan bu olunca da vazgecemedim. Yorumun için teşekkür ederim <3Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()