Yorumlayan: Rosella
Tarih: 23/12/18 19:01
Bölüm: C01 - 'No one to cry to. No place to call home.'
Beğendim

Merhaba Mia! Cevapladığını görünce çok sevindim çünkü ümidi kesmiştim... Gerçekten okurken tüylerim diken diken olmuştu, sen gelene kadar unutmam tabii ki. Zaten buralarda vakit çok çabuk geçiyor, bir bakarız yaz gelmiş olur, o yüzden beklemek konusunda üzülmüyorum ben :)

Üniversite sınavına ben de hazırlanıyorum ama bu sene ikinci kez gireceğim o yüzden tek motivasyon kaynağım olan hikayeleri bırakmıyorum bu sene. Geçen sene bırakmıştım ve sonucunda patlama olmuştu o yüzden ölçüsünü tutturarak devam etmeye çalışıyorum. Diyeceğim o ki, eğer konuşmak istersen (pek bir işe yaramayacak olsam da) bana yazabilirsin :') Bu aralar duygusalım dediğin için diyorum, umarım sadece giriş sınavını dert ediyorsundur ve başka bir sıkıntın yoktur...

Her neyse devam etmemekte haklısın yine de çünkü bunları yazabilmenin ne kadar emek isteyeceğini düşünemiyorum. Umarım tekrar görüştüğümüzde ikimiz için de işler yoluna girmiş olur :')

Lütfen kendine iyi bak <3Yorumlayan: Rosella
Tarih: 25/11/18 15:21
Bölüm: C01 - 'No one to cry to. No place to call home.'
Beğendim

Bu arada Carmenta'nın  beta olduğunu şimdi fark ettim ve hemen ona sormaya gidiyorum :DD Yorumlayan: Rosella
Tarih: 25/11/18 15:20
Bölüm: C01 - 'No one to cry to. No place to call home.'
Beğendim

Öncelikle merhaba Mia! 

Nereden başlamam gerek bilmiyorum çünkü şu an biraz şaşkınım çünkü az önce harika bir şey okudum... Gerçekten... 

Vay canına, o kadar güzel yazıyorsun ki ağzım açık okudum. Olayların dramatikliğinin dışında böyle bir hikaye keşfetmenin heyecanıyla duygulandım :D 

Çünkü çok güzeldii!!! 

Bir kere yazım tarzın, şimdiki zaman kullanman, çok değişik ve apayrı bir hava katmış.

Aradaki tespitler mükemmel, geçişler mükemmel, tüm detaylar...ah ve en mükemmel kısmı da bunun bir yoonmin fici olması!! 

*Yine de midesinin bu kadar dolu oluşu göz kapaklarını ağırlaştırıyor. Tuhaf. Bu kadar yorulmasına neden olacak bir şey yaptığını hatırlamıyor. İlk şaşkınlığım burayı okurken oldu. Gerçekten güzel bir metin okuyacağımın ipuçlarını buradan aldım ama nasıl olduğunu bilmiyorum sebepsizce hoşuma gitti. 

*Üzerindeki desenler şüpheli bir biçimde pikselleştirilmiş ren geyikleri ve kar tanelerini anımsatıyor ama yeni yıl arifesinde oldukları falan yok. Yani anlatış tarzın o kadar orijinal ki ilk defa karşılaştığım için aşırı heyecanlıyım. 

*İçinde daha fazla soru sormak için bir istek yok. Ya delireceğim gerçekten iç dünyalarını nasıl böyle net ifade ediyorsun? "Böyle anlarda bir şey söylemek ister gibi çocuğa dönse de Yoongi'nin bakışları asla onunkilerle kesişecek kadar yukarı kalmıyor. " Burada da mesela... öyle basit ama hiç söylenilmeyen bir tespit ki yani nasıl yorumlayacağımı şaşırdım. YAZIM ŞEKLİN AŞIRI ÖZGÜN VE ETKİLEYİCİ. 

*Eğer yağmurdan kaçmaya çalışarak arabaya binmeye çalıştıkları an bu kadar geride kalmış olmasaydı, aynı ışıkların kirpiklerinin ucunda birikmiş su almalarında dans ettiklerini görebilirdi. KENDİMİ BU SATIRLARA GÖMMEK İSTİYORUM ŞU AN.

*Gökyüzü bulutlarla kaplı. Sakinleşmek için onları saymaya yeltendiğiniz durumlarda olduğu durumlardakinden çok daha fazla gri demek bu. Yoldaki su birikintileri aynaları taklit etmeye uğraşıyor. Yağmur da çok kısa bir zaman önce durdu zaten. Mesela çok merak ediyorum bu paragrafı tamamen kendin mi yazdın? Çünkü bana okuduğum diğer ficleri unutturmak üzeresin ve aslında ne kadar boş şeyler okuduğumu da farketmem iyi oldu... Cidden şu paragrafı alnıma asmak istiyorum. 

*Bir yerlerde insanların kalbinin yumruklarıyla aynı boyutta olduğunu okumuştu. Eğer bunca soğuk kendini Yoongi'nin elleri kadar küçük bir kabuğa sığdırmaya çalışmazsa çocuk içinde başka hiçbir şey olmayışını anlayışla karşılaması gerektiğini hayal ediyor. PEKİ YA BURASI?? BURAYI OKUDUKTAN SONRA EKRANA YAPIŞTIM.

Ya ben cidden her bir cümleyi ayrı ayrı alıntılayıp beğenilerimi serpmek istiyorum ama zaten uzun ve beğendiğim bir 'kısım' yok, hikayenin her bir satırı özel.

Neden devam etmedin? Diğer bölümleri ekleyecek misin? Nasıl böyle yazabiliyorsun? 

Hikayenin tanıtım kısmıyla aşk yaşamıştım zaten ve keşke daha önce keşfetseydim.

Lütfen lütfen lütfen yazdıysan devamını da yayımla. Senin kaleminden yoonmin okumak mükemmel olacak. 

Daha bir sürü şey yazabilirim ama hala buralarda mısın bilmiyorum :( 

En içten sevgilerle... Umarım görüşürüz~

Yazarın Cevabı:

Um, ben- ben cidden ne diyeceğimi bilmiyorum. Bu aralar aşırı hassas olduğumdan olsa gerek ki yorumun beni neredeyse ağlattı. Yazdığım bir şeyin okurken sende duygusal bir cevap uyandırmasının benim için ne demek olduğunu anlatabilecek kadar yetenekli değilim açıkçası.

 

Ve evet, cümleler ve betimlemeler de dahil olmak üzere yazdığım her şey bana ait. Onlarda seni bu yorum yapmaya itecek bir şeyler bulabilmiş olman onları yazmamin amacı olsa gerek sanırım.

Hikâyeye devam etmeyi ve bitirmeyi planlıyorum (betama gerek motivasyon gerek de ana kurgudaki resmi detaylar üzerindeki araştırmaları konusunda çok şey borçluyum, yarım kalmasına izin vermek onun desteğine saygısızlik olurdu) ama yalnızca ilk bölümü yükleyip bıraktığımdan sana bir açiklama borçlu olduğumu hissediyorum, yakın bir zamanda değil maalesef -bu yıl üniversite sınavı öğrencisiyim, bu da yaz gelene kadar klavye başında uzun saatler geçirme imkanını bulamadığim anlamına geliyor. Eğer o zamana kadar bu hikâyeyei tamamen unutmamış olursan hazirandan itibaren düzenli olarak bölüm yükleyemeyi planladığımı söylemek isterim.

Okuduğun ve hislerini benimle paylaştığin için çok teşekkür ederim :')Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()