Yorumlar: Journalist

Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 22/06/17 02:16
Bölüm: Bölüm 10 (Final)
Beğendim

Eh, öncelikle şunu söylemem gerekiyor Ninfea, uzun zamandır buralara gelmiyordum, birkaç arkadaşımla birlikte tekrar dönmeye karar verdiğimizde hikâyeni okuma liseme almıştım çoktan, çünkü açıkçası buralarda böyle göze çarpan hikâyeler bulmak zor. Ve tabii bir şeyler okuyup yorum yapmayı çok özlemişim cidden, bu işin apayrı bir tadı var yahu! Hikâyeye gelirsek muhteşem bir finaldi, her açıdan, hem mutlu hem hüzünlüydü. Ama son sahnenin biraz daha uzun olması güzel olurdu, Liz ve Jack arasında geçen bir sahne süper olurdu kanımca. Ha bir de hikâye bitmiş olarak görünmüyor, bundan devam etme planların olduğunu çıkarabilir miyim? ;) Bu arada, eğer sen de müsade edersen hikâyeyi arşivime almak isterim, gerçekten muhteşem bir çalışma olmuş çünkü. Ellerine sağlık, görüşmek üzere...Yazarın Cevabı:

Öncelikle bir gecede okuyup yorumladığın için ne kadar teşekkür etsem azdır. Çok ama çok sağ ol :)

Yorum yapmak şahane ama yorum almak apayrı bir his. Ve tüm akşam bana bunu defalarca yaşattın, teşekkürler!

 

Hikayenin daha uzun olmasını ben de isterdim fakat bazı şeylerin tadında kalması gerektiğine inanıyorum. Ve ben çoğunlukla hikayenin final kısımlarını açık bırakırım. Okuyucunun hayal gücüne göre şekillensin isterim.

Yani Jack ve Liz'in nasıl bir hayat sürdüklerini düşünmek tamamen senin elinde :)

Ben başka hikayeler yazıyorum ve fırsat bulursan Medium'a ve Lost Child'a uğramanı da tavsiye ediyorum. Medium da çok sağlam diye umut ediyorum :) Ve Lost Child ise gerçekten yaşanmış bir olaya dayanıyor.

 

Tabii ki arşivine kaydedebilirsin.

Sana yeni maceralar da sunmak isterim, umarım görüşürüz.

Tekrar çok teşekkür ederim :) Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 22/06/17 02:03
Bölüm: Bölüm 9
Beğendim

Offfffffff... Bölüm başındaki uyarıyı görünce biraz korktum, aslında bakarsan evet sert bir bölümdü ama nedense detayların daha korkutucu verildiği, birden bire çığlıklarla sandalyemden fırladığım bir sahne geldi gözümün önüne bölümü okumadan önce. :D Eh, bu saçmasapan paranoyamı geçersek, bölümdeki detaylar fazla açık verilmemiş, bir +18'lik durum olduğu kesin ama bölümü bitirdiğimde hâlâ kendimdeydim. :) Açıkçası dehşet ortada ama bunu biraz üstü kapalı vermişsin gibi geldi bana, niyetin oysa eğer şiddet ve olumsuz örnek oluştrabilecek davranışlar kısmını güzel dengelemişsin, ne kadar dengelenebilirse o ayrı. Tamam, şimdi düşündükçe ufaktan ürperiyorum yalan yok. Neyse, diğer bölüme uçuyorum ben.Yazarın Cevabı:

Bu bölümü yazarken kullandığım cümleler daha ağır ve olay daha açık seçikti. Ama Adminimiz Erce'ye o kısımları yolladım ve bana biraz törpülemem gerektiğini söyledi. Ben de o kısımları silip dengeli yazmaya, üstü kapalı anlatmaya çalıştım. Ve uyarı da Erce'nin fikriydi bu yüzden bölüm başına +18 koydum. Hassas bir konu malum. Küçük bir kız söz konusuydu ve memleket olarak bundan epey bir çekiyoruz. Bu yüzden sadeleştirebildiğim kadar sadekeştirdim. 

 

Fakat yine de verilmek istenen mesajı verebildiğime inanıyoru. Ve yorumun için de çok teşekkür ediyorum. Amacımız ürpertmek :DYorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 22/06/17 01:48
Bölüm: Bölüm 8
Beğendim

Offfff, işte bu! Şu an meraktan ölüyorum arkadaş, böyle bir şey yok yahu! İşin artık iyice sonuna geldik, bundan sonrası için bir şey söylemek zor, hadi bakalım, uç genç adam!Yazarın Cevabı:

Evet sona yaklaştıkça düğümler bir bir çözülüyor. Umarım final için de aynı duyguları hissedersin. Ben epey etkikendim yazarken :)Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 22/06/17 01:41
Bölüm: Bölüm 7
Beğendim

Ovvvv. Oy oy oy! Gece gece kanım dondu arkadaş! İşin özünü anladım sanırım ama dahası var galiba, bu iş epey ilginç ve korkunç olacak sanırım. Ama kimlerin neden öldüğünü çözdüm. Allahım, berbat... Ama öte yandan konuyu işleyiş biçimin muhteşem, yani bir hikâye okuyucusuna gerçekten karakterlerin içinde bulundukları duygu durumunu yaşatabiliyorsa oldukça başarılıdır bence. Az kaldı, bakalım bu işin sonu nereye bağlanacak?Yazarın Cevabı:

Yazarken benim de kanım dondu. Neden yazıyorum diye sorguladım da kendimi ama geri de duramadım.

Kesinlikle berbat çok haklısın. Allah kimsenin başına vermesin.

Ve yorumun için çok teşekkür ederim çok güzel övgüler bunlar.

Hissedebildiklerimi hissettirdiysem ne mutlu bana :)Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 22/06/17 01:23
Bölüm: Bölüm 6
Beğendim

Öncelikle bölüm sonuna değinmek istiyorum, sanırım ne olduğunu ufak ufak çözüyorum ve bu pek de hoş bir şeye işaret etmiyor. Liz'e gelirsek vay arkadaş, babaya bak sen yahu, adam tık dedi buluverdi bilgileri! :D Eveeeet, işte olaylar şenlikli bir hal almaya başladı, bakalım neler olacak?Yazarın Cevabı:

Evet, maalesef acı bir tablo var önümüzde. Durum spontane geliştiği için sonuç beni de şaşırttı inanki :)

Ne şenlik ne şenlik :D

Olaylar işin içinden çıkılmaz bir hal aldı resmen.Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 22/06/17 01:13
Bölüm: Bölüm 5
Beğendim

Evet, Liz'in röportajı ona bazı ayrıntılar sundu ama yeterli değil. Ama güçlü bağlantılar onu doğru ize götürecektir sanırım. Ancak son paragraf kafamda bazı şeylerin oturmasını sağladı, bakalım tahminlerim doğru çıkacak mı ve Liz'in bunları fark etmesi ne kadar sürecek?Yazarın Cevabı:

Liz'in sınavı büyük. Olayların içine düştü ve bu aslen pek de istemediği bir durumdu.

Bakalım neler olacak :)Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 22/06/17 01:03
Bölüm: Bölüm 4
Beğendim

İnsanların doğaüstü ya da mantıkdışı şeylere deli saçması gözüyle bakmaları artık fazla ilginç ve komik gelmeye başladı gözüme, hele hele çocukları dinliyormuş gibi yapıp dinlememek zaten en büyük samimiyetsizlik bence. Dünyadaki her şeyi biliyoruz sanıyoruz ama kim bilir daha sırrını çözemediğimiz neler var şu koca alemde... Neyse ya, yorum yapacağım yerde felsefe yapıyorum arkadaş, kafayı yediysem demek ki... Liz'in çocuğa olan tavırları psikologtan çok daha sıcak, ikisinin bir sahnesini pek görmesek de psikoloğun küçük çocuğu hiç takmadığı ortada. Allahım, daha neler göreceğiz? Ve bölüm sonu... Aman tanrım, işte asıl merak konusu orada başlıyor, bu küçük kız o mu yoksa başka şeyler mi oluyor? Okuyup görelim!Yazarın Cevabı:

Eh 70 bin alemden hangisini öğrenebileceğiz ki! İnsanın ömrü yetmez galiba :)

Aslında ben bu bölümde psikoloğu biraz gömmüş olabilirim. Yani elimden geldiğince antipatik ve otoriter göstermeye çalıştım ama sebebini hiç bilmiyorum :))

Bölüm sonu içinse gelecek bölümlerde hepsinin bir cevabı var demekten başka elimden bir şey gelmiyor. :)Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 22/06/17 00:53
Bölüm: Bölüm 3
Beğendim

Ben bu Liz'i çok sevdim ya, sondaki kararlılığıyla kalbimi kazandı abla benim. :) Ama rakip editöre tüm kartlarını açık etmesi biraz tedbirsizce olmuş bence. Eh, âşıkların kavuşma sahnesi zaten beklenen bir şeydi. :) Ama cidden, Liz kararlılığıyla bayağı gözüme girdi, bakalım neler olacak?Yazarın Cevabı:

Liz'i ben de seviyorum iyi kız :))

Ama editörü rakip olarak değil, patron olarsk görüyor. Liz bir gazeteci ve Linda bir editör. İş vereni değil ama kadının bir ağırlığı var müdür yardımcısı konumunda gibi kendisi :)

Bu yüzden her şeyi anlatıyor ona saklamıyor. Kendini ispatlamaya çalışıyor ama ödün de vermiyor.

Yorumun için teşekkürler.Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 21/06/17 21:28
Bölüm: Bölüm 2
Beğendim

Tekrar selamlar. Tam olarak merakımı cezbeden soru bu bölümde geldi, daha doğurusu Liz kaydı izlerken. O gölge o kayda nasıl girdi? Benim için en büyük soru işareti bu şu an. Eh, o zaman diğer bölüme uçalım. :)Yazarın Cevabı:

O gölge görünmek istediği için kayda girmiş olabilir :)

Ama başka olayların da ipucu niteliğindedir kendisi. Sen okudukça düğümler çözülecek zaten.

Gelecek bölümde görüşürüz :)Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 21/06/17 21:20
Bölüm: Bölüm 1
Beğendim

Selamlar. :) Güzel mi güzel bir bölümdü. Nedense içimde Liz'in çocuğu evlat edineceği gibi bir his var. :D Neden böyle düşündüm acaba? Hmmmm, o olarak bahsedilenin korkutucu bir hayalet olduğunu düşünüyordum ama gelecek bölümlerde neler olacak bakalım? Psikolog haklı olsa da biraz fazla sert davrandı sanki. Gerçi durum da bayağı hassas, ne denebilir bilmiyorum ki? Ellerine sağlık, ben hemen yeni bölüme uçuyorum. Dipçik: Bu arada zaten bahsettiğim nokta oydu, yani insanlar sadece bunlar üzerinden yürüyerek türk fantastik ve korku sinemasının önünü kesiyorlar. Oysa Türk edebiyatı ve sinemasında çok büyük zenginlikler gizli, Pekala türkiye'de geçen bir paranormal öykü de yazılabilir görüşündeyim. Tek yapmamız gereken bizde öyle olmaz, bizde böyle şey gerçekçi durmaz demeyi kesmek. Hikâye yazmanın amacı da biraz buradan gelir değil mi ama? :)Yazarın Cevabı:

Selam :)

 

Teşekkür ederim beğenmene sevindim. Hafalar sonra burada okuyucu görmek güzel :)

Liz hakkında doğru tahminler yürütüyorsun. Acaba final bölümünü görmüş olabilir misin? :D

Ve Türk Ebediyatının çok zengin olduğu konusunda hem fikiriz, fakat ben beceremem diye düşünüyorum. Yazabilen, uydurabilen varsa hiç durmasın şu dakika yazmaya başlasın :)

 

Görüşürüz :)Yorumlayan: Ayın Sakini cankutpotter
Tarih: 21/06/17 20:40
Bölüm: Giriş
Beğendim

Selamlar öncelikle. :) Ellerine sağlık, güzel ve ilgi çekici bir giriş olmuş. Buralara çok sık uğramasam da geçen gün gözüme çarptıydı hikâyen, şimdi yorgun argın eve gelmişken bir bakayım dedim. Bakalım Liz neler bulacak ve hikâyenin gidişatı nasıl vuku bulacak? Bir de, sana benden naçizhane bir tavsiye, elbette insanlar istedikleri şekilde yazmakta özgür olmalı ama olayların geçtiği yerin Türkiye, isimlerin türkçe olması hikâyelere apayrı bir soluk katıyor. Biliyorum, çoğu insan ülkemizde böyle şeyler yazılır mı diyor ama bence bu klişeyi kırmak bize düşüyor. Bu sadece benden gelen bir tavisyecitir, uyup uymamak sana kalmıştır elbette. :) Ama okumaya devam edeceğim tabii ki, durmak yok. :)Yazarın Cevabı:

Merhaba Cankut, hikayeye hoş geldin :)

Öncelikle beğenmene sevindim. Devam etme sözü vermiş olmana da ayrıca sevindim.

Benim hiç Türkiye'de geçen bir hikayem yok, çünkü ben çoğunlukla fantastik yazıyorum. Aşk, macera, entrika vb. yazsam bunun yeri kesinlikle Türkiye olurdu :) Fakat fantastik dünya Türk karakterlerle biraz bozabilir. Çünkü inandırıcılığı kalmıyor. Dabbe gibi, Musallat gibi ya da Siccin gibi bir şey olur :D Bizim inancımıza göre hayalet yok cin var malum. Ve ben asla öyle bir şey yazamam. Elin inancına göre bir şeyler yazmak daha kolay, daha inandırıcı. Tavsiyen için teşekkürler yine de :)

 

Ve sana iyi okumalar diliyorum, umarım devamını da beğenirsin. Yorum için teşekkürler :)Yorumlayan: victoria
Tarih: 11/05/17 10:06
Bölüm: Bölüm 10 (Final)
Beğendim

ya ne desem bilemedim, gerçekten çok çok çok güzeldi. Yazarın Cevabı:

Teşekkür ederim :)Yorumlayan: Arura
Tarih: 11/05/17 09:57
Bölüm: Bölüm 10 (Final)
Beğendim
Çok güzel bir bölümdü.çok iyidi.jack için mutlu oldum.Ellerine sağlık.emeyine sağlık.

Yazarın Cevabı:

Beğenmene sevindim, yorumun için teşekkür ederim.

Başka hikayelerde görüşmek üzere :)Yorumlayan: Arura
Tarih: 20/04/17 09:50
Bölüm: Bölüm 8
Beğendim
Çok güzel bir bölümdü ellerine sağlık.Bayıldım.Hangi akla hizmet tek başına o eve gidersin ki.Kötü kız..Şimdi hayalet bir kızla nasıl başa çıkacaksın.

Yazarın Cevabı:

Merhaba Arura :)

Liz biraz meraklandı haklı olarak. Deli cesareti diyelim.

Yorum için teşekkür ederim :)Yorumlayan: Arura
Tarih: 06/04/17 10:09
Bölüm: Bölüm 6
Beğendim
Merhaba.Kusura bakma lütfen zaman bulamadım ve yorumu geç yazdım.
Daniel in yaşaması beni mutlu etti.Galiba olaylar çözülecek.Liz in babası iyi araştırmış.Bakalım adam ne anlatacak.

Yazarın Cevabı:

Merhaba Arura :)

Yorum için teşekkür ederim, Daniel yaşıyor ve 7. Bölümü okursan neler anlattığını da görmüş olursun. Diğer okuyucum Mia ya da sen, 7. Bölümü okuyup yorum yaptığınızda 8. Bölümü ekleyeceğim :)Yorumlayan: Mia
Tarih: 25/03/17 12:15
Bölüm: Bölüm 6
Beğendim

Tekrardan merhaba^^

Bölüm sonlarındaki şu paragraflar beni geriyor. Cidden. Ve her ne kadar istemesem de kafamda yeni senaryolar dolanmasına neden oluyor... Ve gerilim gittikçe artarken ilk olayımızın (ya da gizemimizin, ne desem bilemedim bi an o.o) çözülmeye başladığını hissediyorum *'*

Son bölümleri üst üste okudum ve Taylor ile Liz'in ilişkilerinin artık kısmen de olsa resmileştiğini, birbirlerine açıldıklarını görmek beni mutlu etti; yaptıkları iş psikolojik açıdan çok zor, birbirlerine verdikleri güven ve sevgi insanı kıskandırıyor :) Ayrıca Emily'nin bu tavırlarında bana da şupheli bir şey varmış gibi geliyor -Liz'in iç güdülerine güveniyorum hem de :)

Hikâye çok akıcı bir biçimde ilerliyor ve gerilimle heyecan hiç abartılmadan, çok doğal bir biçimde hissettiriliyor; umarım böyle birçok bölüm daha okuyabiliriz, neler olacağını öğrenmeyi çok istiyorum *-* Bol ilhamlar, kendine iyi bak^^  Yazarın Cevabı:

Merhaba Mia, yeniden hoş geldin :)

Bölüm sonuna eklediğim paragraflar sonradan düşünülmüş olduğu için, ilk bölümde başlayamadım, ama hikaye bitene dek orada olacaklar.

Gerilim gittikçe artarken, açıkcası hikayenin sonuna geliyorum. Çok uzun soluklu olmasını istemedim. Uzun sezonlu diziler gibi, sırf devam etsin diye saçmalamadan bitirmeyi uygun gördüm. Ve eğer extra bir durum olmazsa -acayip bir fikir aklıma gelmezse- 10. Bölümde final yapacağım ve ben şu anda 9. Bölümü yazıyorum :)

 

Taylor, kafamdaki haliyle müthiş bir erkek, harika bir karakter. Bunu okurken hissettiremiyor olabilirim, fakat yeri bir başka içimde ^^

İlişkileri de iyi gidiyor, bir aksilik yaşanmayacak diyebilirim :)

 

Editör için de ufak planlarım var fakat umarım buna da finalde değinebilirim. Uzun bir final yazacağım olmadı :D

 

Çok olağan ve sıradan yazmaya çalışıyorum. Çok extrem değilmiş gibi anlatmaya çalışıyorum, bunu hissettirebildiysem ne mutlu bana :)

Birkaç bölüm sonra vedamız var, ama başka hikayelerde görüşürüz umarım.

Yorumun için ve vakit ayırıp okuduğun için, çok teşekkür ederim <3Yorumlayan: Arura
Tarih: 15/03/17 09:57
Bölüm: Bölüm 5
Beğendim
Yine guzel bir bolumdu.Bayildim.
GG cok tatliymis.Galiba her sey yavas yavas ortaya cikiyor.Bu sonda yazdigin kisim kime ait acaba?
Bence olen kiza ait.Sarah Lauren?
Ve okuduklarima bakarsak bu kiza kotu seyler yapmislar benim geldigim sonuc bu.
Her neyse ilerleyen bolumlerde gorusmek dilegiyle.
En kisa zamanda yeni bolum beklerim

Yazarın Cevabı:

Merhaba Arura :)

Her bölümde yorum yapıyor olduğun için öncelikle teşekkür ederim.

Evet, tahminin de haklısın, her şey ortaya çıkıyor hikayeyi çok uzun tutmayacağım, 10 bölümlük bir şey düşünüyordum bakalım :D

Evet, son kısımlar Sara'ya ait. Onun bakış açısından yazıyorum kısa kısa.

Yine haklısın, Sara'nın başına iyi şeyler gelmedi :(

Yorum için bir kez daha teşekkür ederim, bölüm en kısa zamanda gelecek.

Görüşmek üzere! :)Yorumlayan: Arura
Tarih: 04/03/17 19:45
Bölüm: Bölüm 4
Beğendim
Ellerine saglik.Tanrim cok guzeldi.Ama onlarrin yerine ben korkuyorum ya.
Ama Liz'de kadina iyi dedi.Helal olsun Liz.
Gelecek bolumu sabirsizlikla bekliyorum.

Yazarın Cevabı:

Teşekkür ederim Arura, ben de yazarken korkuyorum ama yazmadan da duramıyorum :)

Liz'in artık o kadına atak yapması gerekiyordu.

Beğenmene sevindim, tekrar teşekkürler.

Gelecek bölümde görüşmek üzere! :)Yorumlayan: Arura
Tarih: 24/02/17 15:31
Bölüm: Bölüm 3
Beğendim
Guzel bir bolumdu.Bayildim.Ellerine ve emegine saglik.Yeni bolumu beklerim.

Yazarın Cevabı:

Yorumun için teşekkür ederim Arura, diğer okuyucum da geldiği zaman yeni bölümü eklerim :)

 Yorumlayan: Mia
Tarih: 16/02/17 23:19
Bölüm: Bölüm 2

Tekrardan merhaba!

Aslında şu an bu hikayeyi okuduğum için gerçekten suçlu hissediyorum çünkü önümde açık bir geometri kitabı var ve benim ufak tefek uyku problemlerim yüzünden gözlerim yanıyor... Ama üst üste iki bölüm okudiuum için pişman değilim *-*

Paragraflar çok akıcı ve olay örgüsü ne çok yavaş ne de çok hızlı gelişiyor, ayrıca karakterlerin kişilik yapılarında kendimizden bir şeyler bulup empati kurabiliyoruz çünkü bir başkasının kafasının içinden fırlamamış da zaten hep varmışlar, bir gün sokakta karşılaşabilirmişiz gibi hissettiriyorlar *-*

Ayrıca içten içe, Liz ve Taylor ile beraber, videodaki şeyin sadece aralarından birinin gölgesi olduğunu ummuştum *-* Bu kadar çok korku filmi izlememe rağmen bir hayaletin fikrinin bile kaskatı kesilmeme yetmesi tuhaf... Yine de bu hissi seviyorum; hikayeyi okurken odanın ne kadar sessiz olduğunu fark etmeyi ve orada hiçbir şey olmadığını bilmene rağmen hikayenin beynine saldığı şüphe tohumlarından kurtulana kadar arkanı dönememeyi...

Harikaydı, kalemine sağlık... Ayrıca merak ettiğim bir şey daha var: Bizim gazeteci ikiliden başka ana karakterler de var mı? Nedense hep üçün ikiden daha şanslı bir rakkam olduğuna inandırmıştır bizi şu filmler *-*

Bir sonraki bölümü merakla bekliyorum, bol ilhamlar^^Yazarın Cevabı:

Tekrar merhaba Mia!

Uykulu ve ödevli olmana rağmen hikayeyi okuduğun için ne kadar teşekkür etsem az. Böyle okuyucu her zaman bulunmuyor, sanırım bu konuda şanslıyım.

Bu tarz hikayelerde iyi olduğumu düşünüyorum, ben de çok fazla korku filmi izlemiş biriyim, halen izliyorum en sevdiğim 2. tarz.

Sanırım yılların birikimi :)

Olay örgüsü sanırım gitmesi gerektiği gibi gidiyor. Çok uzun soluklu olmayacak, sakız gibi uzatmayı düşünmüyorum. Tadında bitecek gibi, ama bakalım.

Odada bir gölge olmasaydı, ikili konuya inanmakta, bir çıkış yolu bulmakta zorlanabilirdi. Ellerine gözle görülür ama ispatlanamaz bir delil verdim. Oradan yola çıkıp yaşayacakları her ne varsa yaşayacaklar.

Aslında 3. kişi tam anlamıyla yok. Olay Liz ve Taylor arasında dönüyor çoğunlukla, fakat bir Editör dahil olacak. Yine de başrol iki kişilik :)

Çok karakter, çok sorumluluk ve düşünülecek daha çok şey demek, bu yüzden kısıtlı karakter ve çok olay örgüsü üzerinden gidiyorum.

Beğenmene çok seviniyorum, gerçekten! Daha önce söyledim mi bilmiyorum ama hikayeyi (okuyucu olmadığından) kaldırmayı düşünüyordum ve sen, bunun üzerine geldin.

Bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Umarım uykunu alır, ödevini tamamlarsın. <3

Gelecek bölümde görüşmek üzere!Yorumlayan: Arura
Tarih: 14/02/17 17:34
Bölüm: Bölüm 1
Beğendim
Cok guzeldi umarim yeni bolum cabuk gelir

Yazarın Cevabı:

Teşekkür ederim yeni bölümü gün içinde yüklerim, onay geldiğinde okursun :)Yorumlayan: Mia
Tarih: 11/02/17 12:41
Bölüm: Giriş

Merhaba *-*

Gizem ya da gerilim dendi mi hikayenin dibinde bitmekten alıkoyamıyorum kendimi *-* Üstelik hayaletleri konu olan olay örgülerini hep cezbedici bulmuşumdur; yazması da zordur bence, günümüzün film piyasasında onlar üzerinden tonla korku filmi dönerken kendi senaryonu farklı ve özel kılmak işkence gibidir kanımca .-. Sırf bu yüzden bile okuyabilirdim ama ana karakterin bir gazeteci olması fikri daha da hoşuma gitti, bütün dünyaya bu olanları (ya da olacakları) nasıl duyurabilirdi ki? "Sayın seyirciler, bu açıklanamaz ölümlerin ardında dünyada kalmış bir ruhun sorumlu olduğunu düşunüyoruz ve..." Bunu hayal etmek bile çok tuhaf *-*

Henüz giriş bölümünü okuduğumdan değinilebilecek çok fazla şey bulamadım ama bir nokta dikkatimi çekti, bölüm biraz tanıtım tadında olduğundan sanırım, art arda gelen cümlelerin hepsi fazla akıcı *-* Nasıl anlatsam bilemedim, insanları en çok germesi gereken ayrıntılar üzerinde pek duygu olmadan verilmiş, bir cinayetti kavramak için otopsi raporunu okuyormuşum gibi .-.

Devamını okumak için sabırsızlanıyorum, kalemine sağlık ^^Yazarın Cevabı:

Öncelikle hikayeye hoş geldin Mia :)

Gizem hikayelerini ben de çok seviyorum. Bu, "burada yayımladığım" ikinci gizemli hikayem. 

Bu henüz girş bölümü olduğu için, her şeyin kısaca özetini ve olayın aslen ne olduğunu açıklamak için yazdım. Tanıtım bölümü resmen :)

Ve Liz 6 yıllık bir gazeteci. Çok olay görüp geçirdiğine değindim burada. Ve artık taşlaşmış. Olayları okurken tüyleri ürperse bile, artık yoğun hisler beslemiyor bir yerde. O yüzden o kısımları sığ yazmaya çalıştım. Ama bu demek değildir ki gerisi de bu şekilde.

Hikaye şekillendikçe aslında Liz'in de duygu değişimlerine tanık olacağız. Şu an 5. Bölümü yazıyorum ve epey ilerledim, kalıcı olursan -ki öyle umut ediyorum- ne demek istediğimi de anlarsın :)

 

Yorumun için çok teşekkür ederim. "Okuyucu gelmeyecek galiba kaldırayım hikayeyi" diye düşünürken geldin :) iyiki de geldin.

Gelecek bölümlerde görüşeceğimizi düşünüyorum :)Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()