Yorumlayan: Papaver Rhoeas
Tarih: 12/12/18 02:06
Bölüm: Bölüm 1 Tanışma
Beğendim


Yorumlayan: Chrysanthe
Tarih: 25/05/18 01:07
Bölüm: Bölüm 26 -Final
Beğendim

Hiçbir hikayede bu kadar ağladığımı hatırlamıyorum...

Yazarın Cevabı:

uzun süredir buralara uğramıyordum. değerli okuyucum hikayemi içtenlikle okuduğun ve yorum yazdığın için teşekkür ederim. yazar bloğumu kırarsam faruk için bir mini hikaye yazacağım umarım onu da severek okursun.Yorumlayan: poes_raven
Tarih: 26/09/17 20:24
Bölüm: Bölüm 26 -Final
Beğendim

Harika bir son olmuş. Ellerine sağlık:)) 

Bundan sonra Faruk'un neler yaptığını anlatan kısa bir

hikaye yazmayı düşünüyor musun? Gerçekten

harika olabilir. <3

Yazarın Cevabı:

Ayy inanmıyorum. Çok özür dilerim yaptığın yorumu daha yeni görüyorum. Hikayeyi beğenmene çok sevindim. Faruk'un yazdığı pişmanlık mektupları adını verdiğim bir mektup serisinin üstünde uğraşıyorum. Biter bitmez yayınlarım ve müsaaden olursa sana ithaf etmek isterim. Yorumunu geç gördüğüm için bir özür niteliğinde görürsen çok mutlu olurum. 😊Yorumlayan: Valkirycass
Tarih: 10/06/17 13:17
Bölüm: Bölüm 1 Tanışma

Mirabalar!

Ben bu hikayeyi epey bir süredir okuyordum ama utanmazca yorum yapmaya vakit bulamadım, gerçekten özür dilerim.

Hikayede de sözü geçen üniversitenin (ODTÜ), sözü geçen bölümünün (Siyaset Bilimi  ve Kamu Yönetimi) finalleri ile boğuşmakta idim ve sen uzun uzadıya bitmeyen hukuk derslerimin kahramanı oldun. Teşekkür ederim.

Şimcik..

Ya ben ÖMER'LE FARUK'U YERİMĞ! Nasıl utangaç ne tatlış şey bunlar. Ben sizin öpüşmenizi de yirimğ. Çok tatlılar gerçekten de. Hikaye arasında gerçek siyaset tarihi hakkında verdiğin bilgiler çok güzel ve yararlı. Okuyucularına da bellli bir birikim sağlıyorsun. Muhteşem bir şey.

Artı olarak o dönemin konuşma tarzını Zeki Müren-Bülent Ersoy abartısına kaçmadan yazabilmen favkaladenin fevkindesinin de fevkinde. :) Ayrıca tebrik ederim.

Bir şey varki benim gözümü tırmalayan, o da Leyla. Çırpı bacaklarını kırasım geliyor onun. Gudubet bir şey. Sinir oluyorum. Biraz da yapmacık, gerçekçi değil. Fazla yeşilçam geldi bana. Ki aslında böyle insanlar gerçek hayatta da belki vardır, bilmiyorum. Ama yani Leyla bir, Gülce iki.

Onun dışında baş karakterlerimiz gerçekten muhteşemler. Ah Solcu, neden solcusun sen, vazgeç solcu olmaktan, ben ülkücülüğü bırakayım tadında şairane cümleleri bile çok sevdim ben. AYNEN DEVAM KISACASI.

 

Merakla bekliyorum. Yeni bölümlerde görüşürüz!

 

 Yazarın Cevabı:

Merhabalar 😊 öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim. Değindiğin  noktalar hakkında küçük bir açıklamam olacak. Leyla kendi içinde çelişen bir yandan iyi bir yandan kötü bir karakter karakterlerimi siyah beyaz yazmak yerine gri yazmayı tercih ediyorum ki bu kendi kişiliğimin  bir yansımasıdır. Gülce ise ikilisinin arasındaki drama unsurunu arttırmak adına hikayeye eklediğim bir karakter ilk başlarda kendisi iyi kızdı lakin aşk bir bencillik halidir bu sebeple yaptığı şeyleri mazur görünüz. 😊 anlatımımı beğenmene çok sevindim. Günlük hayatta da buna benzer bir dil kullanıyorum o yüzden benim için yazmak çok zor olmadı. Tarih beni  hep çeken bir olgu olmuştur siyaset ise ülkemizde pek herkesin dokunmak istemediği bir konu, klasik bir sağ-sol aşkına bir de bu açıdan bakmak istedim. İkisi arasındaki aşkı kelimelerle size aktarmak beni çok mutlu ediyor. Aşkın pek çok hali var bu hikayede o yüzden hepsini size hissettirebilmek  için çabaladığımı  bilmenizi isterim. Yorumun için tekrardan  teşekkür ederim.  Sevgiyle kal 😘Yorumlayan: ourgodpedro
Tarih: 23/05/17 00:37
Bölüm: Bölüm 1 Tanışma

siyasi dönem hikayesi ALLAHIM TEŞEKKÜR EDERİM SONUNDA YUVAMI BULDUMYazarın Cevabı:

Yuvana hoşgeldin  😊 yorumun için teşekkür  ederim  hikayeyi beğendiysen ne mutlu bana 😊Yorumlayan: austenviolet Praetorium
Tarih: 13/03/17 21:31
Bölüm: Bölüm 1 Tanışma

Merhaba, uzun zamandır onaya bakamadığım için 10. bölüme kadar gelmiş hikaye, maşallah :D Güzel de gidiyorsun ama bir ufacık uyarım olacak, şu son bölümde büyük harfle yazılması gerekirken küçükle yazılmış çok yer vardı, lütfen biraz daha dikkat. Bir de "fahriyenin" gibi bir kelime vardı mesela, hem F büyük, hem de "nin" kesmeyle ayrı olmalı, özel isim çünkü.

Sevgiler, bol ilhamlar <3Yazarın Cevabı:

Uyarılar ve yorum için teşekkür ederim. 😊 bölümü atmadan önce hem ben hem betam kontrol ediyor aslında ama ikimizinde gözünden kaçtı herhalde, daha dikkatli olacağımdan  emin olabilirsin. Yorumlayan: EnlighteNight Praetorium
Tarih: 04/03/17 03:08
Bölüm: Bölüm 1 Tanışma

aksjdha ya ben bu hikayeyi her onaya geldiginde uzun uzun oturup okuyorum, ama onaydayken tabii yorum sekmesi cikmayinca yorum atmayi unutuyorum. devami gelsin pls ltf tsk cok guzel gidiyor. Yazarın Cevabı:

Çok teşekkür ederim 😊 her yorum aldığımda günüm öyle güzel geçiyor  ki beni bu kadar mutlu ettiğiniz için  gerçekten  teşekkür ederim 😚 hikaye bitmiş olduğu için  bölüm sıkıntısı çekmeyeceğinizi  garanti  eder saygılarımı  sunarım 😊Yorumlayan: Geryal
Tarih: 23/02/17 01:18
Bölüm: Bölüm 8 - Eksik Parça

Hikayeyi ilk bölümden bu yana takip ediyorum.Öyle fazla yorum yapmayan sessiz okuyuculardanim ama artık sessizligimi bozsam iyi olacak sanırım. Bu sessizlik boyle muhteşem bir kalemi olan insana büyük haksızlık.

Hikayene ciddi anlamda bayıldım,Ömer e Faruk'a ve onların yaşadıkları toplumda varolma çabalarına.  Günümüzde eşcinsellik daha sık dile getirilebilinen bir olay ama o dönemde bu zamanla kıyasla daha zor olduğu kesin. Sanırım en çok bu yönünü sevdim bu hikayenin.

Ayrıca onların aşkını ilahi bir şekilde anlatman,Ömer'in arada Yaratıcıyla olan konuşmaları ve aşkını ona anlatması,ben hep aşkın cinsiyetin ötesinde bir kavram olduğunu düşünmüşümdür.Tenden daha ötesi ve bu hikayede sende sıkça buna değinmişsin ve ben buna bayıldım.

Aynı zamanda i dönemde yaşanan acı olaylar,onları okurken üzüldüm bende karakterlerle birlikte.Turkiyenin en karanlık dönemlerinde yaşanan muhteşem bir aşk hikayesi.

 

Tebrikler yazarim,yüreğine sağlık.

 

İlham perilerin bol olsunb25;b25;b25;b25;Yazarın Cevabı:

o kadar mutlu oldum ki :) bu hikayeyi yayımlamak konusunda çok fazla tereddüdüm vardı. ilk defa arkadaşlarımdan başka birilerinin hikayelerimi okumalarına izin verdim. başlarda yorum gelmemesine çok üzülmüştüm bunun sebebi beğenilip beğenilmedini çok fazla merak etmemdi. lakin şimdi anlıyorum ki sabır büyük bir erdem, ömer ve faruk benim için çok özel iki karakter ilk defa Türk ve slash bir çift yazdım. size beğendirebildiysem ne mutlu bana, beni yorumunla çok mesut ettin, sevgiyle kal okuyucum :) Yorumlayan: Mia
Tarih: 16/02/17 22:57
Bölüm: Bölüm 1 Tanışma

Merhaba *-*

Aslında bu hikayeyi okuyup okumamak arasında uzun bir süre bocaladığımı itiraf etmeliyim; çocukluğumu her türlü siyasi düşüncenin fazlasıyla koyu savunucularının bir çatı altında toplandığı bir ortamda geçirdiğimden çok fazla hikaye dinlemişimdir ve hiçkimsenin beklemediği bir biçimde, onca deli dolu, utanmasa kanı damarda durmayacak insanların arasından miskin ve soğukkanlı birisi olup çıkıverdim... İçimden genetik bir deli çikmasın diye "siyaset" sözcüğünü duyduğum gibi şakaklarımı ovmaya başlarım yani ben *-*

Yine de okuduğum için en ufak bir pişmanlık duyduğumu söyleyemeyeceğim; çok farklı ve akıcı buldum çünkü *-* Devamını okumak için sabırsızlanıyorum (ama ne yazık ki şu an geometriyle hesaplaşmaya devam etmeliyim... Kitap önümde açıkken hikaye okuyor olmak vicdanıma dokunuyor ._.)

Ellerine sağlık ve bol ilhamlar^^Yazarın Cevabı:

Beni ne kadar mesut  ettiğini bilemezsin. Az önce betamla  hiç yorum almadığım üzerine konuşuyordum  ve bu durumdan çok dertliydim. Beğenmene çok sevindim. İyi çalışmalar  dilerim 😊Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()