Yorumlar: Bulut Oluyorlar

Yorumlayan: semanurybc
Tarih: 01/04/17 15:26
Bölüm: Bulut Oluyorlar
Beğendim

Yaa, Elif... Bunu bize neden yapıyorsun?

Şaka maka gerçekten hüzünlü bir hikayeydi ve biraz geç olsa da birinciliğin için tebrik ederim. Birinciliğin hakkını veren bir hikaye...

Karı, bulutu, yağmuru, verdiği o hüznü seven bir insanım ve kardan adamı ele alman beni mutlu etti. Onun gözünden yazman zor olsa gerek ama başardığını söyleyebilirim. 

Hikayenin kurgusunu çok beğendim. Tasvir ve betimlemeler diğer hikayelerin kadar yoğun değildi ama toy bir kardan adamın ağzından bu kadar yalın ve güzel anlatılabilirdi. 

Beğendigimi söyleyerek yorumumu bitirmek istiyorum. 

Görüşürüz. ^^Yazarın Cevabı:

Tekrar merhaba Sema. :)

Ben de aksine karı, yağmuru hiç sevmem ama kardan adamları çok severim. :D İnsan olmayan bir varlığın gözünden dünyayı yazmak zordu gerçekten ve tam da bu yüzden tasvir açısından zayıf kaldı. Bir çocuğun gözünden yazıyormuşum gibi düşündüm, biraz masum olsun istedim ve tasvir onu öldürüyordu, bu yüzden yalın bir hikaye oldu. Bu şekilde beğenilmesi, üstüne birinciliğe layık görülmesine çok çok sevindim.

Çok teşekkür ediyorum güzel yorumun için. Tekrardan, görüşmek üzere. ^^Yorumlayan: austenviolet Praetorium
Tarih: 15/10/16 17:40
Bölüm: Bulut Oluyorlar
Beğendim

SEN BENİ AĞLATTIIIIIN :((

Yarışma hikayeleri arasında beni ağlatan tek buydu, ağlattığı için de oyumu aldı zaten ajhgfhlkj :D Yani öyle hüngür hüngür ağlamadım ama o son cümle bayağı gözleirmi doldurdu, birkaç damla kaçtı... Kardanadamın âşık oluşunu okumak, hele o umutları, eriyip gideceğini de biliyoruz üstelik... En çok da o dokundu sanırım. Ah kardanadam ah... Yüreğimi yaktın.

Ben buna 9.5/10 diye not almışım okurken, niye bilmiyorum, yazım yanlışın falan varmıştır belki-ama 10luk hikaye, hakkınla buyur... Ellerine yüreğine sağlık. <3Yazarın Cevabı:

Merhabalar Violet, inan ki öyle bir amacım yoktu kesinlikle. Ama söz konusu ben olunca hikaye de ister istemez depresif bir yön alıyor sanırım. Kendime engel olamıyorum. :D 

Gerçekten en çok da eriyeceğini bilmek üzüyor sanırım. Umutlarının boşa gideceğini ve kaçınılmaz sonu bilmek. 

Oy verdiğin için, güzel yorumun için çok çok teşekkür ederim. 0.5 puan da nazar boncuğu olsun, ne önemi var. :D Görüşmek üzere ^^Yorumlayan: Persesver
Tarih: 15/10/16 10:44
Bölüm: Bulut Oluyorlar
Beğendim

Bir kardan adamın erimesi beni bu kadar üzer miydi? 

Anlatımın çok akıcıydı tabii ki. 

Ha bu arada birinciliğini tebrik ederim, az kalsın unutuyordum :)Yazarın Cevabı:

Kardan adamlar da üzebiliyormuş ve üzülebiliyormuş demek ki :)

Çok teşekkür ederim yorumun ve tebriğin için ^^Yorumlayan: Sunshine_bunnygirl_17
Tarih: 12/10/16 20:23
Bölüm: Bulut Oluyorlar

Merhaba Calypso ^^

 

Sonunda şu yarışmanın birincisini bi okuyayım dedim ve waow... Gerçekten çok güzel bir hikayeydi. Anlatımındaki duruluk ve duygulardaki yoğunluk birlikte gerçekten çok güzel bir ikili olmuş, ortaya çok hoş bir şey çıkarmış.

 

Kardan adamın masumiyetini çok iyi yansıtmışsın. Dramda en etkili silahlardan birisi masumiyettir bence. Masumane duygularına karşılık bulamayan karakterler bizi en çok can evimizden vuranlardır genelde. Sen de kardan adamının masum duyguları ve sönmeyen -ancak bir sonuca ulaşamayan- umuduyla tetiği çekerek bizi vurmayı başardın diyelim öyleyse.

 

Henüz diğer hikayeleri okumamış olsam da bu hikaye birinciliği fazlasıyla hak etmiş zaten. Üstelik temaya en uygun, temayı en doğrudan yansıtan hikaye de bu olmuş sanırım.

 

Ancaaaak (Evet ufak bir eleştiri de geliyor djdlskd)

 

Gerçekten çok ufak bir mantık hatası gözüme çarptı hikaye boyunca (Bunu çorak toprakların olduğu bir bölgedeki dağın zirvesinin bulutların tepesinde olduğunu söyleyerek betimlemiş biri olarak söylüyorum, arada bu tür şeyler tamamen insanın dikkatinden kaçıyor.). Kutup Yıldızı hakkında minik bir detay. Kardan adam etrafında bu kadar fazla ışık varken (evlerin ışıkları, sokak ışıkları ve tabii ki dolunay) yıldızları göremez ki. Görse bile çok sönük görür. Onu geçtim, hikayede anlatıldığı gibi, yani Dolunay'da Kutup Yıldızı'nı Yeniay evresine yakınken olduğundan daha parlak görmesi imkansız.

 

Yine de dediğim gibi bu ufak bir ayrıntı ve senin hikayenin zaten önemli olan noktası bize yansıttığı duygulardı. O yüzden bence yoksayılabilir :P

 

Her şeyden önce bu güzel hikayen için, sonra da yarışmadaki birinciliğin için seni tebrik ediyorum, gerçekten ellerine sağlık.Yazarın Cevabı:

Merhaba Sunshine :)

 

Bence de dramlarda en etkilu silah masumiyettir ve tüm içtenlikle duyulan o saf duygulardır. Ve bence bu masumiyet ancak çocukların gözünden anlatılabilir ya da hikayede kullandığım gibi dünyayı çok az bilen bir varlığın gözünden. Kardan adam olması, tamamen temaya uyması için seçtiğim bir şeydi. Temayı yansıtmış olmasına sevindim. :) 

 

Eleştirin için, aslında bile bile yaptım o mantık hatasını ve daha birçoklarını. Kardan adamın yıldıza duyduğu aşkı anlatırken onun gözünden insanları ve yaşamlarını da vermek istiyordum. Bu yüzden belki de sokak ışıklarının çok sayıda olmadığı bir sokakta geçiyordur diye düşünerek yazdım.

Dolunay da hiçbir yıldız görünmez aslında, haklısın ama o da aynı şekilde, ayın tüm hallerini onun gözünden anlatmak istediğim için yaptığım bir hataydı. Ayrıca bir taneyi de ben söyleyeyin, Küçük Ayı'da esasında yedi yıldız olmasına rağmen iki yıldız birbirine çok yakın durduğu için uzaktan tek bir yildiz gibi görünür yani biz baktığımızda altı yıldız sayabiliriz ancak.

Dediğim gibi bunlar bilerek görmezden geldiğim hatalardı ve hepsini hikayede kullanmak istediğim için böyle oldu. :D 

 

Çok teşekkür ederim güzel yorumun ve övgülerin için. Görüşmek üzere :)Yorumlayan: saga Onaylı Yazar
Tarih: 10/10/16 20:07
Bölüm: Bulut Oluyorlar

Hikayeye tıklarken hikayeden ne beklemem gerektiğini düşünmemiştim aslında. Yine de kafamda oluşan bir şeyler vardı. "Kardan adama canlı muamelesi yapmak" Başka ne olabilirdi ki?

Şunu söylemem gerek ki yüksek beklentilerle girsem dahi aşabilecek bir hikaye olmuş bence. Kardan adam her konuştuğunda duygularını hissediyorsun. Bazı yerlerde kardan adamın koyduğu isimlerin basitliğinden gelen bir çekicilik var.

Eline sağlık beğendim.Yazarın Cevabı:

Merhaba Saga :)

Açıkçası hikayeyi yazmaya başlarken ben de ne beklemem gerektiğini düşünmemiştim. Çok da zorlanmıştım aslında, silip silip yeniden yazdım. Bu yüzden ben de beklentimi düşük tutarak koymuştum buraya. Ama bu yorumları gördükçe o kadar sevindim ki anlatamam. Zorlama olmasından korkuyordum, sanırım olmamış. :D 

Dünyayı hiç bilmeyen, bizim algıladığımız gibi algılamayan bir varlığın gözünden anlatmak istedim. Bu yüzden nesneleri görünüşlerine, renklerine göre en basit halleriyle anlatmaya çalıştım. Becerebildiğime mutlu oldum. :) 

Çok teşekkür ederim okuduğun ve yorum yaptığın için. Görüşmek üzere :)Yorumlayan: TheaLyn
Tarih: 08/10/16 22:56
Bölüm: Bulut Oluyorlar
Beğendim

Ay, yaptigim ve eriyen tum kardan adamlarima uzuldum su an gercekten... Sokak hayvanlarina, bitkilere, agaclara uzulmek surda dursun bir kardan adamlara uzulmek kalmisti :D Bunu basardigin icin tebrik ederim. Bana kalirsa bu hikayenin okuyucu gayet etkiledigini gosterir.

 

Sonu icin ne umdun, ne olmadi bilemem ama bana kalirsa harika bir hikaye olmus. Farkli bir bakis acisi ve cok guzel. Hatta 'tatli' bir hikaye bile dyebilirim. Kardan adami yanaklarindan isirasim geldi :D

 

Cok guzel anlatmissin, kalemin cok guzel ve bunlar birlesince tabii harika bir hikaye olmus. Ellerine saglik. Zevkle okudum.

 

Yarismada bol sans, secmek cok zor gercekten herkes dokturmus yahu. Yine de emeginin karsiligini alacagindan eminim, bu hikaye goz ardi edilecek gibi degil :)

 

 Yazarın Cevabı:

Merhaba TheaLyn :) Eriyen kardan adamlarıma hep üzülmüşümdür ben ve sizde de bu etkiyi yaratabildiysem ne mutlu bana. :D 

 

Daha yoğun anlatabilmeyi diliyordum ben, son kısmı pek tatmin etmemişti beni ama sanırım düşündüğüm kadar da kötü olmamış. Kış Masalı denince hep insanlara ve onların aşklarına dair hikayeler yazıyoruz, ben de bir farklılık yapmak istedim ve insaları dışarıdan gözlemleyip anlayacağım bir hikaye yazmak istedim. Ortaya bu çıktı ve beğenildiğini görmek çok mutlu etti beni. :) 

 

Kardan adamımızı ben de çok sevmiştim yazarken, biraz şımarık olmasına gayret ettim özellikle. İnsanlara ait belirli duyguları ona da yüklemek istedim. Kardan adamın gözünden bunları okumak daha değişik olmuştur umuyorum. :)

 

Çok teşekkür ederim güzel ve değerli yorumun için. Gerçekten bu sene maşallahı var herkesin, çok güzel hikayeler geldi. Kimin kazandığı bir yana, kitaplık birbirinden güzel hikayeler kazanmış oldu. :) Tekrar teşekkür ederim, görüşmek üzere :)Yorumlayan: Ninfea Onaylı Yazar
Tarih: 08/10/16 21:50
Bölüm: Bulut Oluyorlar
Beğendim

Merhaba Elif! <3

Kardan Adamları çok severim, yapması da çok zevkli bana göre.

Sen dillendirmişsin bizim beyaz dostumuzu. İyi de etmişsin.

Ben çok beğendim, ama keşke Kate ertesi sabah gelebilseydi de Kardam adam ondan sonraki gece ölseydi.

O anları okumak isterdim, ama olsun :)

Hikaye çok güzeldi, çok orjinaldi. Tebrik ederim.

Akıcı bir dil kullanmışsın, bu yönden de beğendim.

İlk kez kardan adamlı bir hikaye okudum :D

Eğlenceli bir deneyimdi :D

Ellerine sağlık canım, ilhamın bol olsun. Görüşmek üzere <3Yazarın Cevabı:

Merhaba Nil <3 Senin yorumunu görmek çok güzel. 

Kardan adamı dillendirme meselesi, hikayenin başlarında beni inanılmaz zorladı aslında, tıkanıp kalmasından korkuyordum. Sabah Kate'i getirip hikayeyi biraz daha devam ettirseydim tıkanır kalırdı bir noktadan sonra bu yüzden ben de orada kesmeyi tercih ettim. 

Benim için de eğlenceli bir deneyim oldu aynı zamanda güzel bir deneyim oldu, ilk defa böyle bir şey yazdım ben de. Çok teşekkür ederim değerli yorumun için. Görüşmek üzere :)Yorumlayan: Astalder
Tarih: 07/10/16 16:46
Bölüm: Bulut Oluyorlar

Ya benim buna yorum yapabilmek için önce bi üzerimdeki etkisi kalkmaliydi ama oyle bi şey olamicagini anladım. Nutkum tutuldu, gülümseyerek başladım ve bitirdigimde kalbime ağırlık cokmustu, halbu ki burnu üzerine yemin etmesi ve gözlerini kaçırması neşeli neşeli guldurmustu, üzülme kar çocuk beni yıktı resmen . . . Ama neyseki bulut oluyorlar :) Ellerine sağlık benim bunu favorilere eklemem lazimYazarın Cevabı:

Merhaba Astalder, yorumunu 7 saatlik pratik dersimin çıkışında, sinirlerim bir miktar harap olmuşken gördüm ve nasıl moral verdin bana anlatamam. Çok teşekkür ederim gerçekten. 

Sonunu biraz hüzünlü bitirmek (biraz mı) en başından beri vardı aklımda ama o duyguyu verip veremediğimden emin değildim. Çok mutlu oldum beğenmene. Vakit ayırıp okuduğun ve yorum yaptığın için ayrıca teşekkür ederim. Görüşmek üzere :)                                                           Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()