Yorumlar: Rapunzel

Yorumlayan: saga Onaylı Yazar
Tarih: 10/09/17 20:45
Bölüm: Rapunzel

Selamlar, hazır vakit bulmuşken özgünlere göz atıyordum buraya da uğradım. Yorumlara ne kadar bakıyorsun bilmem ama işte bir tane geliyor.

Özetinden olaylar ve senaryo oldukça beklendik olsa da yine de akıcı ilerleyişiyle kendini okutturuyor.

Rapunzel neden saçları yerine sarmaşıkları kullandı bilmiyorum ama gerilimi arttıran bir öğre olmuş. Havanın birden değişimi güzeldi ama biraz daha uzatabilirdin diye düşünüyorum.

Eline sağlık diyerek bitireyim.Yazarın Cevabı:

Merhaba Saga :)

Taa kaç yıl önce Cornelia Funke'nin Taştan Et diye bir kitabını okumuştum, Korkusuz serisinin ilk kitabıydı, devamını çevirmediler bildiğim kadarıyla. O kitapta da bildiğimiz masalları daha karanlık bir tarzda anlatıyordu olay akışı içinde. Rapunzel'in kulesi de geçiyordu bir yerde ve tamamen sarmaşıklarla kaplıydı, ana karakter o sarmaşıklara tırmanırken aralarda kalmış cesetler görüyordu. Çok etkilenmişim herhalde ondan zamanında, o yüzden Rapunzel'in kulesi benim aklımda hep sarmaşıklarla sarılı olarak kaldı. :D Yazarken benim de hoşuma gitmişti, senin de beğenmene çok sevindim.

Biraz daha devam ettirirsem gereksiz uzatacakmışım gibi gelmişti bana da. Vakit ayırıp okuduğun ve yorumladığın için çok teşekkür ederim. :)Yorumlayan: semanurybc
Tarih: 01/04/17 15:03
Bölüm: Rapunzel
Beğendim

Merhaba Elif,

Ne zamandır yoktum da eve uğrayıp hikayelere bi bakayım dedim. Tabii hemen soluğu senin odanda aldım. 

Hikaye yorumuma gelirsek, özlemişim diyerek başlamak istiyorum. Zaten hayal gücünü ve bakış açını seviyordum. Bu hikayenle daha da sevdim bak. 

Rapunzel masalını üstünkörü duymuştum, okumamıştım ve izlememiştim ama biliyordum. Masala öyle bir yerden bakmışsın ve ele almışsın ki, mutlu sonlardan hoşlanmayan biri olarak çok sevdim. Ayrıca betimleme ve tasvirlerini okurken gerçekten heyecanlandım. 

Kurgu nasıl aklına geldi bilmiyorum ama ilham perilerinden birini bana gönderirsen gerçekten mutlu olurum.^^

Gerçek masalda Rapunzel saçlarıyla prensi yanına alıyordu diye biliyorum. Prensi saçlarıyla öldürüyor olması tam bir ironiydi. Hikayeni gerçekten sevdim ve kalemini özlediğimi farkettim. Şimdi gidip yeni hikayeleri okumalıyım. ^^ 

Görüşürüz. "-"Yazarın Cevabı:

Merhaba Sema. Seni ve yorumlarını çok özlemişim ben de, ne zamandır göremiyorum seni buralarda *dedi Calypso, aylardır Ev'e adımını dahi atmayan kendisi değilmiş gibi. :D Her neyse umarım iyisindir ve umarım ikimiz de Ev'e daha sık uğrama fırsatı yakalarız.

Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim, severek yazdığım bir hikayeydi bu. Masallara böyle farklı bakış açıları getirilmesi çok hoşuma gidiyor ve farklı bir bakış açısı getiren neden ben olmayayım ki bu sefer, diye düşünmüştüm bunu yazarken. Beğenmene çok çok sevindim.

Orjinal masalda Rapunzel, bir cadı tarafından kuleye hapsediliyordu ve prens de onun saçlarına tutunarak kuleye çıkıyordu. Ama bence böylesi daha güzel oldu hahaha. :D İlham perilerim ne zamandır başı boş bekliyor esasında, yazmak istediğim şeyler var ama okuldan bir türlü sıra gelmiyor maalesef. Yazık, telef oluyor hepsi, yani hepsini memnuniyetle sana gönderebilirim. :D

Çok teşekkür ederim tekrar yorumun için, şimdi ben de gidip diğer yorumunu cevaplamalıyım. Görüşmek üzere ^^Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()