Yorumlar: Barking Dog

Yorumlayan: MarisolGuzman Onaylı Yazar
Tarih: 14/07/17 16:08
Bölüm: Reconnect With The Man

Sohbette de belirttiğim gibi, bölümü 'ya sonraki bir yıl sonra gelirse' korkusuyla geciktirerek okusam da, MUHTEŞEMDİ!

ay bi ben mi çok seviyorum bilmiyorum, ama bu kötü olduğu iddia edilen insanların içinden yumuş yumuş şeyler çıkınca -burada henüz tam öyle olmasa da- çok mutlu oluyorum. Dracoyu da hep sevdim zaten, ki sen KESİNLİKLE MUHTEŞEM BİR DRAMİONE YAZARISIN, bu bölüm de keza öyle olmuş, ellerine sağlık, umarım bir sonrakini de bir an önce okuyabiliriz ^^

not: bence okul üzerinden bir bölüm daha hoş olabilir ^^Yazarın Cevabı:

Yok ya yazarım gibime geliyor. Aniden gene hayatın abuk angaryaları ve prosedürlerine boğulmazsam tabii slfkjslfsdf keyif alıyorum çünkü yazmaktan.

O dediğini ben de seviyorum ya, kötü gözüken karakterlerin içinden çıkan başka bir kimlik. Şeyi de seviyorum, kötü karaktere aslında o özünde iyi diye yaklaşıp kötü olduğunu görme meselesini lkfksjflsfjdsf bunu seviyorsan benim yazdıklarımı seversin, hepsinin özünde bu var. "Ben kötüyüm" deyip anlaşılamayan karakterler...

Bir de şey yapmayı çok seviyorum, aslında iyi bir şey yapıyor mesela kötü bellenen karakter ama bunu gizliyor, yaptığı şey de kötü yorumlanıyor halbuki çok erdemli bir davranışta bulunmuş falan fişman <3

Bir sonraki bölüme dalacağım, aslında neler yapacağımı bile planladım o bölümde de, aradan birazcık zaman geçsin, okunsun yorum alsın sonra atlayayım yoksa çerez gibi bitiririz diye bekliyorum. (Bir de Kelid'e gazlandım şimdi :P) Tabii bu sefer 1 sene beklemece yok.

Sonda da bölüm sonu notuma cevap verdiğin için teşekkürler! Çok muallakta kalmıştım çünkü, güzeeel ben bu tercih üzerinden yürürüm şimdi, güzel oldu.

Teşekkürler yorum için! Umarım bir an önce okuyabilirsin, ben de istiyorum çünkü ^^Yorumlayan: Elsie W
Tarih: 07/12/16 16:23
Bölüm: Meet the Man
Beğendim

Tüm bölümleri okuduktan sonra yorum yazmadan duramadım tekrar. Draco klasik evrende benim bebeğim gibidir. İlk senelerdeki sıradan şımarık çocuktan evrildiği karaktere kadar okumak çok hoşuma gitmişti. Rowling'in arka plan hikayelerini severim zaten. Voldemort bile sebepsiz kötü değildir mesela. Draco eğer farklı bir ailede yetişse çok daha farklı bir çocuk olacağını hepimiz biliyoruz zaten. 6. kitapta tuvalette ağladığını okurken cidden üzülmüştüm onun için. Bu hikayeyi okurken de gerçekten empati kurabiliyorum onunla. Ve tekrar söylemem lazım dil kullanımların, betimlemelerin efsane. Gerçek hayatta kitabın olsa da alıp okusam :) Draco'nun klasik küfürler savurduğunu duymak rahatsız ediyor ama. Yaratıcı laf sokmaları çok daha karakterine uygun ve okuması çok daha keyifli geliyor. Gerçekliği fazla ağır gelen insanların sarcasma başvurmaları, her şeyi tiye almaları gerçek hayatta da gördüğümüz bir şeyken karaktere de cuk oturmuş. Eksikliklere gelirsek nedense şu kulüp olayına tam ısınamadım. Bir de Draco dıındaki karakterlere biraz daha derinlik verebilirsin diye düşünüyorum. Bir de ben Hermione'den çok Ron seven tayfadayım ve onun böyle gömülmesi biraz üzüyor beni ne yalan söyleyeyim :D Kitapta fa ara ara ruhsuz bir öküz olmakla suçlansa da Ron'un düz bir karakter olmadığını düşünüyorum.

Büyük patron sanırım Voldemort çıkacak ama bir an önce Bellatrixle de karşılaşma bekliyorum. O da favori karakterlerimdendir. Umarım devamı için çok bekletmezsin.  Yazarın Cevabı:

HAH, ŞİMDİ ASIL ÖZÜRÜMÜ BURAYA YAZAYIM:

Yoruma neredeyse 1 sene sonra cevap verdiğim için üzgünüm, bir anda bastıran okul dertleri ile (yükseklisanstayım da) siteye dönüp devam edebilme fırsatı bulamadım. Yorumlara bile cevap atamamışım, o kadar emek verip yazdığınız değerlendirmeye ayıp etmişim, affola. 

 

Ama yorum attığın için çok sevindim ^^

 

Evet, Rowling karakter altyapısını kurmadan sonuca ilerlemeyen bir yazar. Draco'nun üzserinden yazmayı sevme sebebim de, Draco'nun  aslında kötü değil, seçmek zorunda kaldığı yolun kötü olmasının bana yazım açısından çok tercih edilebilesi gelmesi. Bully, orası doğru, ama ben konuya Zootopia'daki o tavşanın çocukluk arkadaşı olan tilkiymiş gibi bakıyorum (zootopia örneği verdim de izlemiş miydin bilmem) Malfoy'lar ZAY olsa bu adam köküne kadar ZAY olurdu mesela, ailesinin ve soyunun belirlediği yönde ilerleyen/ilerlemek zorunda olan bir tip. Fictionlarda da kurulumu böyle belirleyip üzerine karakter gelişimini kurmak ve rayına oturtmak çok keyifli benim için.  Romantik ilişik için de Hermione'yi koymak da denge açısından çok güzel oluyor.

 

Diğer, başka yazdığım AU hikayelerinde de, Draco'nun profilini biraz daha orijine yakın tuttum. (Dark Night diye bişi vardı yazdığım, orada da Draco'yu kiralık katil yapmıştım slfksdfl) ı Velev ki bu hikayeye başlama amacım aslında biraz "hmm demek bu kadar uyarı var, peki ben bunlardan kaçını birden aynı hikayede kullanırım?" ı test etmek + devamlı tekerrüre düşerek yazdığım Draco profilini de biraz orasından burasından yontmaktı. [Yoksa ben de sıkılıyorum devamlı aynı adamı yazmaktan] Yani aslında havaya saçılıp duran küfürler ve bu küfürlere olan mesafeli duruşumuz tam istediğim şey. Diğer yazdıklarımın aksine, burada biraz daha, nasıl desem, "bozmuş" bir tip var karşımızda slfksdf Zaten daha boşlukları doldurulmamış bir Malfoy ailesinin kötü yola düşmüş veliahtı hikayesi var karşımızda, arada yazdığım gibi "değişim karşısında değişmemeyi başaramamış bir adam"ın hikayesi.

 

Diğer eksiklikte de doğru, Draco harici diğer karakterlere değinemiyorum bu defa. En çok Ginny ile ilerleyebildim dış çeperde (ki ironik ama Ginny karakterinden hoşlanmam normalde) Draco'nun orijinine gene bağlamaya çalışıyorum bina faşizanlığını klüp faşizanlığına çekmeye çalışarak da, aslında orijinalde dostluk kuramayan Hermione ve Draco'nun dostluğuna musallat olacak engeller kurabilmek adına da klüp işini ilerlettim buraya kadar. Yoksa benim de amacım onu geri planda tutmaktı (spontane yazmanın da böyle zararları oluyor)

 

Ron ile ilgili de başka bir ficitonımın yorumunda yazmıştım: Kalbim kırılıyor Ron'u bu kadar gömerken. Sevmiyor değilim çocukçağızı ama Ron/Hermione ikilisini baltalamam lazım ki araya Draco'yu sokup var olmayan Dramione ikilisini yaratabileyim. Çocuğa o kadar çektirdim ki tüm hikayelerde :D :D Ron'u sevmiyor değilim yoksa ama size çok sevdirirsem bu kadar Hermione "vay kevaşeee" olmaya başlayacak (Everybody Hurts diye bir fictionım vardı, ilk yazdığım, onda ben bile bir süreden sonra Ron'u tuttuğum için Hermione'yi yazarken ayar oluyordum :D)

 

Güzel tahmin, bölümleri spontane yazsam da Bellatrix'i sokacağım yeri biliyorum :D Barty bile geldi, Bella'sız parti olur mu hehe.

 

Umarım devamı için çok bekletmezsin demişsin KALBİM KIRILDI, O KADAR ÇOK BEKLETTİM Kİ! Yapıcı yorumun için çok çok teşekkür ederim, umarım bu denli bekleterek soğutmamışımdır. Bu yoruma cevap verirken yazdım yeni bölümü de, okuyabilecek misin hikayeden caydın mı bilmiyorum, umarım caymamışsındır işte :/

 

Tekrardan teşekkürler, görüşürüz!Yorumlayan: Elsie W
Tarih: 07/12/16 00:49
Bölüm: Hate the Man
Beğendim

İlk bölümde de dilini sevmiştim ama bu bölüm kesinlikle kendini geliştirmişsin. Devamının da böyle olacağından eminim. Şuan hem tanıdık hem bambaşka bir hikaye okuyorum ve cidden devamını okumak için heyecanlandım. Tebrikler Yazarın Cevabı:

Giriş bölümü yazarken bir de uzun bir aradan sonra dönmeye çalışıyorsam motoru çalıştırırken bocalıyorum baya sldkfdjf

Yorum için teşekkürler, son bölümün ardından yazdığın yoruma atlamak için hevesliyim epey ben de, teşekkürler tekrardan :3Yorumlayan: Elsie W
Tarih: 07/12/16 00:40
Bölüm: Meet the Man
Beğendim

Vay canına oldukça ilginç başladı hikaye. Karakterleri işleyişin ve dilin çok güzel. Ama bizim dünyamızda görmeye alışabilir miyim şuan bilmiyorum. Hemen diğer bölümlere geçiyorum merakla :)Yazarın Cevabı:

Özür içerikli mesajımı son yorumuna bırakacağım, çok oldu çünkü sana cevap atmayalı :(

Diğer yorumlarını okumadım henüz, umarım AU'e yedirebilmişimdir :D

 Yorumlayan: bohemian Onaylı Yazar
Tarih: 05/11/16 23:12
Bölüm: Punch the Man

Granger'ın geniş kalçaları diye okumam :D hermione'nin gülümsemesi falan da çok hoştu arada neler yaşandıysa artık merhametli hermionemiz affecek gibi yavaş yavaş :) 

Sayko barty miz de geldi, Draco'nun insanlık fiyaskosu deyimine bayıldım:D küfürbaz da olsa yaratıcı kelimeler buluyor :D ayrıcaaa klişe aşk hikayelerine bayılan romantik tarafım draco hermione'yi barty'e karşı sahiplendiğinde ekrana böyle gözlerinden kalpler fışkırarak baktı :D kendine dediği gibi kötü birisi olsaydı kelepceden kurtulup uyuştucuya gidebilecekse gözü hermione falan görmezdi zaten. 

Normalde öyle çok yazım yanlışları falan batmaz gözüme ama itiraz yerine itiraf yazan bir cümle var, bir de draco sevgilimin abisi yerine sevgilim abisi demiş. 

O düğünde görme olayı feci halde meraklandırdı beni hermione de hatırlamıyor draco da geçiştirdi:D ve hermione'nin kızının hikayeye gelmesi hoş olmaz mıydı draco evde babacık rolüne bürünürdü ister istemez. Gerçi ron'un kızı olduğu için ters de tepebilir emin olamadım:D ellerine sağlık lucid, çok keyifli bir bölümdü.:)Yazarın Cevabı:

Şimdi, öncelikle telesekreter gibi her yoruma attığım cevap ile giriş yapayım:

Yoruma neredeyse 1 sene sonra cevap verdiğim için üzgünüm, bir anda bastıran okul dertleri ile (yükseklisanstayım da) siteye dönüp devam edebilme fırsatı bulamadım. Yorumlara bile cevap atamamışım, o kadar emek verip yazdığınız değerlendirmeye ayıp etmişim, affola. 

İçten özürlerimi sunduğuma göre devam edebilirim :D

Hermione ile Draco'nun problemleri kısmını özellikle çeke çeke uzatıyorum ve çok eğleniyorum. Biraz da belirlenen çizgi üzerinde spontane ilerliyor bölümler, açıkçası ben de ne zaman ifşa edeceğimi bilmiyorum :) Barty mesela, tamamen spontane fırladı hikayede ama kullanabildiğime sevindim. Draco'yu birinci ağızdan yazında küfür kısımlarında biraz utanıyorum da, bütün amaç dark ve doğal bir şey yazmak, o yüzden şimdiden yeniden özür dilerim küfürler için skljfhdf + dediğin kısımda çok haklısın, gözü Hermione falan görmezdi. (İleride o yoksunluk zamanlarını yazmak çok eğlenceli olacak hehe)

Ben direk aniden gelişen romantizm metinlerini sevemiyorum, oluşum, devinim süreci hoşuma gidiyor. Söylenmemiş sözlerin etkileri, sonuçları falan. İşleri hızlıca toparlamak bana göre değil :D

BÖYLE DÜZELTMELER YAPMANIZI ÇOK SEVİYORUM çünkü imla hatası kraliçesiyim. Ayrıca yazdığımı okuyamıyorum geri dönüp, nasıl nasıl hatalar çıkıyor anlatamam. Yani, lütfen gördükçe düzeltin ^^ (dediğini düzelteyim mesela hemen) 

Hadi bir spoiler vereyim, Hermione'nin kızını eve getirme planım zaten var mihehe :D Ama ne tam babacık olacak ne de-- Neyse, spoiler bu kadar olsun :D

Umarım cevapsız bırakarak soğutmamışımdır seni bohemian. Yorumun çok mekbule geçti, teşekkürler tekrardan! :)Yorumlayan: Natulcien Onaylı Yazar
Tarih: 31/10/16 07:12
Bölüm: Meet the Man
Beğendim

Şimdi itiraf ediyorum ki, sabah okula gideceğim ve düzenimin içine sıçtığım için (Draco argo konuşuyorsa ben de konuşabilir miyim? ^^ ) uyumamaya karar verdiğim bu saatlerde, 2-3 bölümde bir yorum yazarım diye başladım, ardından 5. bölümde yazarım zaten 10 bölüm çıkmış iki tane olur hem diye devam ettim ve malesef o Devam Edecek. yazısını gördüğümde çok geç olduğunu ancak fark edebildim. Bu sebeple toplu yorum yapıyorum yapıyorum, özür dilerim. ~ Kısaca ve toplu olarak beğendiğim ve şüphelendiğim noktaları sıralayacağım!

 

+ Bölüm isimleri!

+ Klasik bir hikaye izlemesine rağmen (henüz), gerek anlatım tarzı, gerekse bölümlerin bir bölüm geçmiş, bir bölüm gelecek ritminde ilerlemesi suretiyle ne Draco'nun nasıl bu duruma geldiği sorusu, ne de acaba bu rehabilitasyon sırasında neler olacak merakından yoksun bırakmaması.

+ Draco'nun, Ron'u sürekli eziklemesi. Ron karakterini normalde de sevmem (üzgünüm) Draco yerin dibine gömdükçe içimin yağları eriyor resmen. Kaleye koymuşlar dediğinde Ron hakkında net sesli kahkaha attım. Örümcekten korkan adamı Gryffindor'a koyuyorlar, kesin şike var.

+ Ginny. ve Pansy. 

+ Gerek Hogswater olarak üniversitenin adı olsun, gerek Domuz Kafası striptiz klubü, gerek sadece ucundan gözükseler bile hikayede Lupin, Snape, Lavender Brown gibi karakterlerin de tattırılarak güzel bir uyarlama yumağına dönüşmesi.

- Kulüpler? Daha doğrusu kulüp seçimlerinin yöntemi. Kuruculara dayanan hikaye ve kulüplerin tarihi mantıklı gelmesine (ve beğenmeme) rağmen lisede meslek seçimi kağıtlarını hatırlattı bana. 

- Jakuzisi olan okulda sadece futbol ve su topu takımları mı var yoksa Draco orada kafa mı buluyordu anlamadım. Bir de Harry de babası gibi Rugby oynamıyor muydu yoksa ben mi yanlış anladım?

- Harry, hikayede ismi çok geçmesine rağmen henüz bariz bir karakteristik özellik ve farklılık hissedemedim ondan. Elektrik alamadım gibi bir şey oldu bu ama nasıl açıklayacağımı bilemedim.

~ Şimdilik aklıma gelenler bu kadar! Artık başladığıma göre, zamanım olursa umarım ki bölüm bölüm takip etmeyi planlıyorum. ^^ Ellerine, kalemine sağlık, gelecek bölümde görüşmez üzere dileklerimle. (amma resmi oldu, saygı duruşu istiklal marşı kapanış)Yazarın Cevabı:

Niye bu kadar yabancıl girdin bilmiyorum gören de tanışmıyoruz sanacak slkfjslfkdjf

Baya ilkeli başlamışsın ama toplu yorumu da ayrı yorumu da yerim sldkfjsdf gecenin köründe okuman da ayrı cesaret, tebrik ettim :D Gerçi tüm bölümleri okuyabildin mi o kısmı anlamadım yorumunda, olsun :D

Artılara eksilere gireyim şimdi:

Bölüm isimlerini sevdiniz mi ya :D ben de acaba böyle yapmasaydım da bölümle alakalı bir cümle mi yapsaydım dedim çünkü sonlara doğru. Şüphelerimi aldı bu.
Merak unsuru olmazsa yazmanın hiç tadı tuzu yok. O yüzden One-Shotlarda baya kötüyüm. Hikayeyi oldu bittiye getiremiyorum, aslında kötü bir özellik. Yalın olmuyor bu sefer de.
YA, BEN RON'U SEVİYORUM ASLINDA, kötü davranmak beni üzüyor. Ama s evmeyenler için şölen çünkü daha ilerde neler neler diyeceğim slfksjdf *sori ron*
Ginny'i yazarken öyle eğlendim ki Dramione diye başlamasam Draco Ginny fictionına çevirirdim. Karakterine uyacak olsa hala döndürürüm osapağa da Ginny'e uymaz.Bu arada Ginny karakterini aslında sevmiyorum ama iyi bir güçlü kadın portresi olduğundan, yazmak keyifli.

Geleyim eksilere:
Kulüp işi cidden biraz öyle. The Dark Night'ta da binaları kulüp gibi kullanmıştım, aynı şekilde kullanmak istemeyince böyle alternatif çıktı ortaya. Bu arada cidden bize öyle bir kağıt doldurtmuşlardı :D Sonuca göre avukat falan olmam lazımmış. Fiyaskoydu yani.
Evet bu dediğin gözümden baya kaçtı. Sanırım işi alakasız yerlere sürüklememek için diğer detaylardan kaçıyorum. Ama Draco dalga geçiyor, tabiiki koca okulun sadece su topu takımı ve futbol takımı yok. Harry için de şey gibi düşündüm, süper adam, her şeyi yapabilen tipler olur ya... Muhtemelen tenis de oynuyordur, basket de, eskrim de yapıyordur, satranç turnuvasına da katılıyordur...Keşke furbol değil rugby üzerinden gitseymişim ama. İngilterede futbol da mühim ya, oradanyürürken unuttum ben rugbyi :D
Harry ile ilgili dediğini anladım, ben de yazarken belirteç bir şey katmadım ona. Draco'nun gözünden yazdığımdan, bilakis birinci ağızdan Draco yazdığımdan, değinemiyorum. Harry'i övecek olsa karakterden çıkacak gibi geliyor. Birebir zaman geçirdikleri bir anları olsa (ki katmaya çalışayım onu iyi oldu bunu dediğin) belki Harry'nin karakteri de daha güzel ön plana çıkar.

SENİN DE KALEMİNE SAĞLIK, böyle yapıcı yorumlara bayılıyorum.

Görüşürüz :3Yorumlayan: Astalder
Tarih: 30/10/16 08:14
Bölüm: Punch the Man

Barty Crouch Jr aşkımdır ama yaa, yazdığım ama yayimlamadigim asıl-göz bebeği Hikayemin ana karakterlerindendir hatta. Yiktin beni Lucid skmişsin belasını, oyle dandik boyle yavsak :D :D Ya ben de bi süre bekleyip ust uste mi okusam, bi şeyleri ogrenebilicem diye okudukça meraki artıran bölümler geliyo hep, ya bu cok basarili. Hani game of thronesun dizisi gibi, mümkün degil bi bölümde de huzura kavusamazsin hep merak hep merak :D ohom neyse :)

Barty bu kadar gommen yıkmışta olsa (umarım diger bölümler cok cool biri oldugu ortaya çıkar, içim rahat eder hdjsksdhdj) cok güzeldi bölüm, beklemeye degiyo hep. Draco'nun harmanligini betimleyisin ayrı hoşuma gitti :D Hermione hep silik kaliyo, niye gariban gibi birakiyosun kızı hep sggshsdj ellerine sağlık, keyifle okudum, acı çekerek bekliyorum :D Sihirli günler!Yazarın Cevabı:

Barty Crouch Jr'lı hikayen mi var, anaa! Atsana okuyalım d84; Tabii ki belasını sktim sldfkjslfd burada bu rol için daha uygun bir isim geldi mi aklına? (Peter'ı düşündüm ilk de o sünepe Draco'ya yumruk atsa, Draco da buna yumruk atar, biraz daha sindirecek biri lazımdı. Peter çıkar ama ileride) Yani, yavşak, baskıcı, sinir bozucu bir şey oldu Barty burada evet skfjsdlfs sori. Ama Barty'li hikayeni atsan okurum çünkü ben de seviyorum aslında karakteri, bakma buradaki kullanış tarzıma. David Tennant bir kere, öhöm, neyse.

Bekleyip okumayın ya, yoksa merak yaratıp açıklayana kadar çatlamanızı izleyemiyorum :D :D Şaka bir yana, birilerinin okuması bende motivasyon gazı oluyor, yeni bölümleri daha şevkle yazıyorum. İlla okunsun diye yazmıyorum, ahaha biraz keyfimin kahyalığına yazıyorum ama yine de birilerinin okuduğunu/yorumladığını görmek beni memnun ediyor, hadi kalvyenin başına geç etkisi yaratıyor. Maşallah GoT kadar olamasam da... Asıl, bazen açıklayacağım şeyi unutuveriyorum :D Ne olduğunu değil de, açıklamayı unutuyorum. Aslında bu bölümde Pansy'nin niye striptizci olduğunu açıklayacaktım mesela, gene sonraya kaldı. Meh :D

Senin için Barty'e daha kıyak bir yer ayarlayacağım ileride, sözüm olsun :D İşleri dilediğim bir noktaya çekebilirsem kafamda bir yer var onun için. O bölümden sonra mutlaka yorumunu at ama yapabilmiş miyim bakayım, Barty çok kullandığım bir karakter değil, malum sen üzerine hikaye yazmışsın, olumlu/olumsuz eleştirilerinin faydası olur. :3

Hermione cidden HEP SİLİK KALIYOR. Draco ile daha özdeşleşiyorum çünkü yazarken. Hermione'nin güçlü kadın imajı hoşuma gidiyor, bu yüzden Draco bağırdı mı genelde ezilip büzülmektense sinirlenip sivreliyor. Gene de hasta bakıcı mantalitesindeki anlayışlı, empat yapısı yüzünden galiba... Bir de Draco'nun ağzından yazdığımdan da olabilir. Benim Hermione ile özdeşleşme sorumlarım var lskfjsldf bunu dediğin de iyi oldu,biraz sahne ışığını ona çevireyim.

Ben de yorumunu keyifle cevapladım, bana fikren çok katkısı oldu dediklerinin. Bakalım ileride becerebilecek miyim ben bunları şöyle yapayım dediğim şeyleri :D Teşekkürler yeniden, görüşürüz ;)Yorumlayan: Necessitas
Tarih: 30/10/16 02:33
Bölüm: Punch the Man

Yorum yapmakta iyi olmayarak, güzel emeğin için yorum yapacağım. Aslında wattpadte felan bölüm arası yorumlar var ya oralara okurken okurken yapıyorum ama burada bölüm sonuna gelene kadar yapacağım yorumu unutuyorum...

 

Geçmişten çok şimdiki zaman dilimini seviyorum. Geçmiş bölümleri okurken hızlı hızlı okuyorum, şimdi ki zamanı okurken bitmesin bu bölüm oluyorum. Neden bilmiyorum? Belki Draco'nun küçük gözle görülmeyecek davranışlarda Hermione'yi önemsediğini hissetmemden olabilir... Bilmiyorum, dramione hikayelerinde Draco'nun Hermi önemsemesi, düşünmesi çok hoşuma gidiyor. Çünkü Draco normalde bunu yapabilecek biri değil, ve öyle olunca evet Draco seviyor diyorum! Tabi böyle Draco tarzında seviyor :D Amaaan zaten en güzeli öylesi. Bu şimdiki zaman bölümlerini gülümseyerek okuyorum. Bilmiyorum, baya benimsedim herhalde :D Draco'nun düşünce tarzları da hoşuma gidiyor. Aslında ikiside hem kendileri hem farklı kişiler gibi. Umarım güzel bir sonla biter. Üzüntülü sonlar kalbimi sızlatıyor. Ellerine sağlık, yeni bölümü sabırsızlıkla bekliyorum!

 

Not: Hermione'nin çocuğu olduğunu unutmuşum ve hala hatırlayamadım...Yazarın Cevabı:

Yorum yapmanın okulu yok, bak bana: İhihi çok güzelmiş falan yazabiliyorum ancak slkfjsdlf Yorumlara cevap vermek çok keyifli ama d84; Wattpad de açıp bunları oraya yüklesem mi demedim değil ama çok üşendim ahaha. Yorum sayfasını arkada açıp yarım yarım yazabilirsin de, öyle yapan biri vardı :3 Gerçi o zaman da hikaye çok bölünüyor...

Şimdiki zamanı daha çok sevme sebebin, şimdilik geçmişte işlerin daha örtülü ilerliyor olması olabilir. O aradığın etkileşimler, küçük/belirsiz samimiyetler falan, şimdilik geçmişte yok. Geçmiş faslı, biraz da şimdiki zamandaki o gerginliklerin ve bu önemseme hissinin neden gizli kapaklı olduğunun sebeplerini verecek. Geçmiş konusunda biraz yavaş kaldığımı itiraf etmem lazım slfkjsdfl şimdiye değin kafamdaki bir sürü şeyin olmuş olması gerekiyordu.Neyse, spoiler vermeden söyleyeyim, geçmiş de bir noktadan sonra önemseme/ilgi gösterme namına şimdiki zamanı geçecek mihihi.

Yav, "benimsedim"  "içselleştirdim" gibi kelimeleri görmek  beni mest ediyor :D Sonuyla ilgili ben de muallaktayım, o yüzden hiçbir şey diyemem. Ama kalp kırmayı seven biri olduğumdan sonunun iyi biteceğinden emin değilim. Gerçi iyi bitirdiklerim de oldu... Yüzde elli yüzde elli :D

Bahsetmiştim sanırım kızı olduğundan, işi o yüzden almıştı. Hastanedeki konuşma sahnesinde olacak *yazdıklarımı hatırlayamam genelde*

Evvet, görüşürüz Necessitas! Gecenin köründe yorum bırakmışsın da görmemişim, görüp cevap vermesi eğlenceliydi, teşekkürler! :)Yorumlayan: MarisolGuzman Onaylı Yazar
Tarih: 30/10/16 01:53
Bölüm: Punch the Man

Merhabalar ^^

Hikayenin önceki bölümlerini bir-iki hafta önce okumuş olmam lazım, ama ne yazacağımı bilemediğim sersem bir ruh hali içinde olduğum için yorum yapamamıştım *af diliyorum*. Normal koşullarda okuduğu,dinlediği,yaşadığı her şeyi kısacık bir süre içinde unutan bi insan olarak söyleyebilirim ki Barking Dog ciddi bir iz bırakmış olmalı ki bu ölümü olumaya başlarken geridekileri gayet iyi hatırlıyordum ^^ 

Söylemek istediklerime gelince, öncelikle muhteşem bulduğumu söylemek istiyorum ^,^ Bu karakter yapısı Draco ile tam özdeşleşmiş bence, hep mükemmeliyetçi, ancak dibe battı mı tam anlamıyla batan tip, başka kimseye bu kadar yakışamazdı herhalde. Hermione ise her zamanki gibi ayarında, mantıklı kararlar alan ama vicdanını asla görmezden gelmeyen kadın. ve biliyoruz ki, tamamiyle zıt karakterleriyle aslında muhteşem bir harmoni içerisindeler. 

Hikaye dilini çok sevdim, yani aslında bir yerde sert olmaktan çekinmemen, bir yerde aslında hepimizin yaşandığını bildiğimiz şeyi böyle yansıtman çok hoşuma gitti.

Ellerine sağlık,  bir sonraki bölümü hevesle bekliyor olacağım ^.^Yazarın Cevabı:

Selam! :3

Benim yorumlarla ilgili zerre şikayet etmeye hakkım yok, dediğin gibi okuyup yorgun hissettiğimden yorum yazmadığım çok oluyor. Sonra üzülüyorum, yahuben yorum bekliyorum insanlar da bekliyordur, niye yazmıyorsun?? diye. Ama sonra gene yapıyorum. İnsan okuyor, keyif alıyor ama iki kelimeyibir araya getirip güzel olmuş diyemeyebiliyor, çok iyi anlıyorum. Sen gelmiş gene bir yorum yazmışsın. Benim de okuduklarıma gitmem lazım sldfksjdf

Resmen sevindim iz bıraktığını söylediğinde, cidden sevindim. Karanlık atmosfere sahipbir şey yazıyorum, bir yandan etkilemesin ama bir yandan da akıcılık adına içine çeksin istiyorum. (Muhteşem bulduğunu söylemen de ayrı sevindirdi tabii, yüzüm kızardı, ona da ayrı teşekkür etmiş olayım) Draco'yu yazarken bazen "Yahu bu kitapta filmde falan baya ezikti, doğru mu yapıyorum ki" diye sık sık düşünüyorum. Ama son filmlerde ve kitapta, içinde bulunduğu zorunluluklar ve sorumluluklar yüzünden daha sert mizaçlı lakin daha olgun geliyor bana. O yüzden koseptte hep lise yıllarındayken daha korkak, sünepe falan iken zamanla, yaşadıklarının da etkisiyle, olgunlaşmış, sessizleşmiş, gizemli fakat sert mizaçlı bir hale gelmiş Draco resmetmeye çalışıyorum. Tabii, muhtemelen, benim acabalarım hep devam edecek... Ama Dramione'ye çevirmem gerekiyorsa karakteri olgunlaştırmam da lazım sanki. Hermione dediğin gibi daha mantıklı, vicdanlı bir kadın çünkü. Bir şekilde Draco'nun yara alıp bu yaraların etkisiyle yeni bir oluşuma girmesi lazım ki ortak paydada buluşsunlar. Bu ortak paydaya gelene değin de sarkastikcevaplar, bol zıtlaşmalar falan olsun, tadı tuzu görevi görsün :D Yine dediğin gibi, zıt karakterlerle harmoni <3

Biraz argo ağırlıklı olması dilin, gene beni düşündüren noktası. Ama on bin yüz tane uyarı koyduktan sonra nihayetinde dedim ki, doğal olsun. Uyarıların arkasına sığınıyorum :D

Yorumuna sağlık, benim gene çenem düştü :3 Görüşürüz MarisolGuzman, teşekkürler yeniden :3Yorumlayan: Erce Yazici Praetorium
Tarih: 30/10/16 00:05
Bölüm: Punch the Man
Beğendim

Gelelim sebebi ziyaretimize. SONUNDA YORUM YAPIYORUM BU HİKAYEYE.

Öerhaba Lucid,

siteye ilk yüklediğinde güncelden tüm ev halkına borazan ile sana ve özellikle bu hikayene olan hayranlığımı duyurmuş olsam ve herkesi buraya davet etmiş olsam da ben gelememiştim. Bölümleri yarım yamalak okumuş, kendime ihanet etmiştim -ki artık işler değişti.

YA İNANILMAZ GÜZEL YAZIYORSUN DEMİŞ MİYDİM?

hikayenin buraya kadarki kısmının nedense daha okuyacaklarımızın çeyreği bile olmadığını düşünüyorum çünkü konu ilerledikçe bir sürü yeni düğüm çıkartıyorsun karşımıza ve ben seve seve bunları takip ediyorum.

ZATEN MÜPTEZEL BİR DRAMIONE HASTASIYIM DEMİŞ MİYDİM?

Bu ikisini böyle bir halde görmek inanılmaz güzel. Yani güzel değil, kimse böyle olmasın ama bu tarz bir hikaye okumak MÜTHİŞ. Ben bu arada hala geçen bölümdeki fotoğraf olayındayım. Sen devam et ben okuyayım Lucid :)

Ellerine sağlık.

Görüşmek üzere.Yazarın Cevabı:

RESMEN OKUMANI TAKİP EDİYORUM BİLİYOR MUSUN? Tam stalker yorumu oldu. Okuduğuna dair şeyler yazmanı takip ediyorum diyeyim. Sonra da :3 :3 falan yapıyorum bilgisayar başında. Hayırlı bir vesileyle geldin yani slfksjflsdfds

*sinsi sinsi ellerini birbirine sürter* Ben de oradan buradan insanları çağırışını "mihihi" sesleri çıkararak bir vakittir izliyorum. Hatta güncel'de bahsini geçirdiğine çok eğlenmiştiim! Neyse, bayramda torunlarınıbekleyip eve şeker alan yaşlı teyzecikler gibi yolunu gözlediğimi itiraf edeyim. *şeker uzatır*

Böyle iltifat ettiğinizde homurdanarak savuşturacak şeyler demek istiyorum slkfjslfsjdl iltifatlarla iyi mücadele edebildiğim söylenemez.

DÜĞÜM YARATMAK ÇOK KEYİFLİ! Cidden, sırf onun için bununla uğraşıyorum sanırım. Devamlı bir merak unsuru çıksın, sonuna kadar ben bile anlamayayım ne halt ettiğimi *hatta ben bile anlamadığımdan mantık hatalarıfalan yapabiliyorum bolca :D* İtirafım olsun şu an işin ne kadar ilerlediğini ya da hikayenin neresinde olduğumuzu ben de bilmiyorum. Hiçbir hikayede bilmiyor oluyorum. Bir noktadan sonra kendini hissettiriyor final.Geçen hikayeleri AO3e taşırken mesela, kopyala yapıştırda çok sıkıntı yaşadım, bitmiş olmasına rağmen hikayenin finalini ortasını takip edemediğim için. Özetle, ben malım arkadaşlar slkfjsldfsd

DRAMIONE HASTASIYSAN DOĞRU YERE GELDİN, diğer çiftleri yazarken fiyaskoyum çünkü lsfjslfs AMA DİĞERLERİNDE BÖYLE ZITLIKLAR VE SARKASTİKLİK İMKANIM OLMUYOR. O yüzden.

Bildiğin sesli güldüm "Bu ikisini böyle halde..." li cümleye sklfsjdlf. Allah korusun da, anladım galiba lskfjsdlf  İlginç, kullanılabilesi, karakter psikolojisiyle genişletilebilesi birdurumları var. Hatta ilk kez sanırım hikayemde olumludan başlatıp olumsuza ilerlettim (Diğerlerinde hep olumsuz ilişkiden başlayıp direk olumluya yükseliyordu.) RESMEN PATATES GİBİLER, TÜRLÜ TÜRLÜ YEMEĞİ ÇIKIYOR *allamyarabbim benzetmeye gel*

Öyle işte. İyi okumalar, YİNE BEKLERİZ :D

Görüşürük Erce ^^Yorumlayan: Ayın Sakini Carmenta Onaylı Yazar
Tarih: 29/10/16 23:55
Bölüm: Punch the Man
Beğendim

Selaam ^^

Mail gelince heyecan yaptım, böyle bir şey okumaya çok ihtiyacım vardı.

Bölüme girmeden gözüme takılan birkaç klavye hatası oldu onu demeden geçmeyeyim dedim.

Neyse, Barty'den başlıyorum. Gözümde David Tennant'ın deli bakışları canlandı ve dudaklarını yalama ayrıntısı. Canım <3 *her türlü kötü, deli, manyak karakter fetişi*

Voldemort'la ilgili dönen şu meseleleri merak ettiğimi söylememe gerek yok sanırım, umarım kısa bir zamanda öğreniriz.

Hermione konusuna geliyorum hızlıca. Hermione'nin yaşamı nasıl desem, belki de sağlıkçı olduğu içindir kendime çok yakın bulmam bir yana beklemediğim de bir şeydi. Nasıl desem hep çok başarılı olmasını bekleriz ya onun veya hep aularda, savaş sonralarında çok başarılı bir kariyerde görürüz. Sanırım onun da biraz darbe almış halini görmek daha gerçekçi oldu.

Yoğun günlerden geçiyorum o yüzden önceki bölümlerden kaçırdığım noktalar var mı emin olamadım ama bir bölümü sonunda temiz bir kafayla okumak çok iyi oldu. Kalemine sağlık Lucid^^ Kısa bir vakitte görüşürüz diye umuyorum.

 Yazarın Cevabı:

Sohbet'e de yazdım, burada da açılışı bununla yapayım: YA RESMEN OKUYUP YORUM ATTIN, BU NE HIZ <3 allam mıtlu oldum :3

Klavye hatalarını gördünüz mü haber eyleyin çünkü benim spaceim bozuk slkfjslfsd üstelik yazdığımı da hayatta dönüp okumam slkfjsdlf yani, lazım böyle uyarılar. Acımadan, kırmızı kalemi ekmiş üzerine çarpı atar gibi şurası şurası deyin üşenmezseniz. Ben şimdi bunu dedin diye bir geri dönüp bakayım bakayım neler sıkıntı :D

Valla kimi koysam dedim, dur Barty Jr olsun o dil meselesi güzel gider dedim. Yalnız her bölümde Draco'yu biri tartaklamaya başladı ahaha. Voldemort ile dönen meseleyi tabii ki hemen söyleyemeceğim mhuahaha. *Merak faktörü* Hermione ile ilgili dediğin şey çok hoşuma gitti, farklı bir perspektifte bakmışsın, muhtemelen sağlıkçı olması ve senin bunu içselleştirebildiğin için de ilgili. Aslında ufkumu açan bir cümle oldu, sayende ileride bir takım sözlere alt yapı ekleyebilirim. 10 points to Carmenta! :3

Umarım kısa vakitte görüşürüz dediğin gibi! Kolay gelsin, yoğun günlerin en hayırlı şekilde geçer :) *buraya iyi dilekler yerleştirin*Yorumlayan: Sel
Tarih: 16/10/16 18:43
Bölüm: Strip The Man
Beğendim

Ayy Luciid!

Uzun zamandır sitede hikaye okumuyorum, açılışı seninle yaptım, mutluyum!

Senin kaleminden dramione okumayı çok özlemişim <3

Çok değişik bir şeydi ya bu... Klişeleşmiş dramione görmeye o kadar alışmışız ki, bu farklılık çifti daha çekici yapmış ^^

Draco'nun düşüncelerini bu kadar açık ve yoğun bir şekilde hissettirebilmen çok güzeldi, okurken çok güldüğüm yerler oldu :D

Ellerine sağlık! <3Yazarın Cevabı:

Selam! :D

OOO açılış grubu olmuşum, mutlu oldum :D Bayadır yazmıyordum fic, bir sene falan olmuş hatta, ben de özlediğimi fark ettim :3 Biraz farklı gerçi. Ben klişe Dramione de yazdım, daha kolay geldi de hiç böyle bir şey denememiştim, büyün uyarıların falan olduğu. :D Sert bir hikaye, umarım klişeye doğru kaymam, bazen kolaya kaçma gibi bir huyum olduğu doğru :D

Gülmenizi de ağlamanızı da çok seviyorum, umarım ben de bol güldürür bol ağlatırım muhahah 

Yorum için teşekkürler Sel, görüşürüz :3Yorumlayan: bohemian Onaylı Yazar
Tarih: 13/10/16 22:28
Bölüm: Strip The Man

Ahahahah süper eğlenceli bir bölüm olmuş :D Gerçekten külüp başkanlarına güzel bir hoşgeldin şakası yapuyorlarmış, cool takılan Draco'yu bile dize getirdiler helal olsun :D

Hermione'nin kızmaya gelip de olayın aslını öğrenince gülmeye başlaması ve Draco'nun kaç kişi dediği kısma koptum, tüm okul mu? :D:D bu kadar acımasız olunur mu ya :D

 Kızıl saçlı orangutan? Draco'nun Ron'a bulduğu lakaplar gitgide kötüleşiyor :D şimdiden bu kadar hoşlanmazken Hermione'yle evlendiğinde düşünemiyorum :D

Draco'nun Ron'dan kaçması da ayrı bir komedi, sahne gerçekten gözümün önünde canlandı :D 

Ellerine sağlık Lucid, ilham perilerin bol olsun! :)Yazarın Cevabı:

HEHE, insan azıcık işkillenir. En azından kulüp başkanı oldu. Onu da, kitap ile ilintili olsun diye yaptım, hani kitapta da Draco Slytherin'in reisi gibi geziyor ya etrafta :D Ama bir kefareti olması lazım :D

Hermione'nin güldüğü kısım olmuş mu? Emin olamadım, acaba güler miydi dedim de eğer o gülmese Harry ile beraber Draco üzerine yürümeye devam etseler çocuğu oradan nasıl kurtarırım bilemedim lsdkfjdslf aslında Hermione "Derhal gidip kızlardan özür diliyorsun" moduna da girebilirdi, sanki daha kolay olurdu.

YA BEN RON'U SEVİYORUM DA DRACO SEVMİYOR.  :D Artık Ron'u kötü adam ya da ezik gibi göstermek istemiyorum ama, işte, her durumda böyle bir noktaya geliyor. En azından Draco'nun üzerine koştu falan, burada biraz daha güçlü bir duruş sergilemiştir diye umuyorum :D Tabii ben Dramioneci olduğumdan, ileride daha  beter nefret eder, artık orada nasıl yazarım bilemiyorum slfkjsdlf

O kaçma sahnesinde aklıma Madagascar animasyonu geldi. Hani zebra ve aslan birbirlerine koşuyorlardı, bilmiyorum izledin mi :D

Neyse işte öyle, okuduğun için teşekkürler :) Zahmet edip okuyup üzerine de yorum yazdığınızda çoık mutlu oluyorum.

Görüşürüz :)Yorumlayan: Ayın Sakini Carmenta Onaylı Yazar
Tarih: 13/10/16 09:35
Bölüm: Strip The Man
Beğendim

Merhabaaaaa^.^

Draco bunun intikamını iyi bir şekilde almıştır diye umuyorum :D

Neyse yani, mantıklı taraftan bakarsak Draco'nun vucudu iyi haldedir:P *bardağın dolu tarafından bakma çabası*

Bir yeri kaçırmadıysam -kahvaltıda okudum da- başta teni kızgın demirle damgalama gibi bir şey geçiyprdu o mecazi miydi? Yoksaaa olum yiyenliğin au versiyonu mu? Salakça bir soru ama beynim sabah olmasına rağmen durdu...

Ellerine sağlık Lucid, eğlendiğim bir bolum oldu açıkçası. Görüşmek üzere ^.^Yazarın Cevabı:

Selam! 

Bir süredir bilgisayar başına geçemedim, o yüzden anca cevaplıyorum :)

Draco'nun kefareti artık o hehe, Amerika'daki üniversitenin kulüpleri cidden bu denli zor testlere tabi tutuyorlarmış katılanları (bir arkadaşım teksasta okuyor da ondan biliyorum) aslında bu hafif bile lsdkfjsdlf

O damga meselesi betimlemeydi evet, cidden damgalamıyorlar :D AMA BU DEDİĞİN AKLIMA GELSE ÖYLE YAPARDIM. Tüh niye gelmedi ki... Zerre düşünmedim, mantıklıymış. :D

Yeni bölümde görüşürüz, okuduğun için teşekkürler <33Yorumlayan: Astalder
Tarih: 11/10/16 19:19
Bölüm: Strip The Man

Ya bunlar ne sahane betimlemeler :) bölümler meraklandirdikca meraklandiriyo, çileden çıkacağım cok güzel. Binaları uyarlama şeklin cok hoşuma gitmiş onu da farkettim. Ellerine sağlık :)Yazarın Cevabı:

Nadiren yaptığım bir şeyi yapıp bu bölümü tekrar gözden geçirdim (Geç vakitte yazmıştım) O kadar çok imla hatası ve eksik cümle buldum ki :D Umarım editlemeden önceki haline gelmemişsindir. Geldiysen de olsun ve pardon :D AU da olsa orijinal kurgudan detay eklemek güzel. The Dark Night'ta da binaları koymuştum, onlar da biraz kulüp gibiydi, biraz kedndimi yineliyor gibi hissetmiyor da değilim... Olsun, beğenmene sevindim :) Yazmaya üşenmezsem yeni bölümlerde görüşürüz ;)Yorumlayan: bohemian Onaylı Yazar
Tarih: 11/10/16 07:40
Bölüm: Dispossess the Man

Yaa Lucid, gerçekten çok güzel yazıyorsun :)) Aynı evde yaşayacak olmaları süper, biraz daha yakınlaşma görebileceğiz. Dark bir hikaye okumanın kötü yanı sanırım, Draco'nun uyuşturucuyu bırakıp mutlu mesut Hermione'yle yaşamasını hayal ediyor insan ister istemez :D

Geçen bölüm bina seçim kısmındaki Hermione'nin Draco'nun da gryffindor'a seçlleceğini söylemesi de çok hoş bir kısımdı, Draco'yla arkadaşlık etmek istiyor aslında, Draco her ne kadar türk filmleri vari bir şekilde biz ayrı dünyaların insanlarıyız dese de :D Ve o Hermione'nin arka sırada not tutma sahnesi ve birden etrafına üşüşenlerden Draco'nun onu koruması beni benden aldı, müthiş komikti :D Ha bir de, Hermione'nin Draco'nun ona saldıracağını düşünmesi kısmı vardı, orada Draco'nun şaşkınlığı da kalbimi kırdı :'( Hermione daha doktor gözüyle bakıyor olaya gerçi.

Pansy'ye Hermione kadar ben de şaşırdım, o kadar zenginlikten striprizciye :D ama ilginç bir şekilde uymuş da. Bara geldiklerinde Hermione'nin Draco'nun dibinden ayrılmaması <3 

İşler tersine dönmesin ya :'( Draco bu kadar neşeliyken hem de:( Ellerine sağlık Lucid, keyifle okudum. Yeni bölümü merakla bekliyorum!:))Yazarın Cevabı:

Mihi  teşekkürler bohemian :)

Aynı ev olayları kurmak anlamında kolay geldi bana, sanki daha çok olay çıkar gibi geliyor :) Hikaye dark, orası doğru, bir şeyler derdim ama sona dair spoiler vermek istemiyorum :D Zaten hiçbir şey kesin değil, hikayeyi belli bir çıtada sürdürürken aniden vazgeçip kafamdakinden bambaşka bir şey de yapabilirim.

AHAHA CİDDEN TÜRK FİLMİ GİBİ OLMUŞ EVET. Farklı dünyaların insanları işi :D Normalde Hermione'yi hep Draco'ya karşı ön yargılı ve mesafeli başlatıyordum, burada olumlu başlatıp sonralarda önyargılı yaklaşıma çekmek istedim, tam tersi yani. (Stajyerken ters davranıyor ama okul döneminde ilk tanıştıklarında dostça yaklaşmış gibi gibi) Burada spoiler verirsem inanmayın, ciddiyim bn de bilmiyorum nasıl gidecek lskdfjsdlf Hermione'nin not tutma sahnesi direk benim üniversite anım aslında skjfdhf üniversitede öyle bir kafa yapısı var, millet iyi not tutuyorsun diye seninle arkadaş oluyor sırf notlarından faydalanabilmek için falan, haberiniz olsun :p

Pansy'nin niye oraya düştüğünü açıklayacaktım da, anlaşılan 10. bölüme kaldı, sığdıramadım çünkü onu o araya. 10. bölümde anlatır artık. Yazık Hermione ne bilsin striptiz kulübünü, korktu yavrum :D *hehe*

Valla dediğim gibi, ben de bilmiyorum, o cümleyi yazarken biliyordum galiba. Anca yazarken geliyor aklıma sahi şöyle şöyle yapacaktım diye. Ya da tamamen unutuyorum bambaşka bir noktaya doğru gidiyor. Siz siz olun benim dediklerimi sorgulayın, yeni okuyan birine nazaran çok daha haberdarım yazdıklarım konusunda :D

Yeni bölümü de attım onaylamada geçer bugün yarın, görüşürüz Bohemian :))Yorumlayan: Astalder
Tarih: 05/10/16 15:57
Bölüm: Dispossess the Man

Ya aslında Ron zaten nefret ettigim bi karakter sjjddjdj Hermionenin üniversite yıllarında bozuldum ben annesi babası dişçi o kadar da fakir degil ve dış görünüşünü cok sallamiyo da olsa zevkli biri sonuçta en azından güzel dar kotlar yakalı tshirler giyebilirdi :D Bornovaliyim evet, suphi koyuncuoglu anadolu lisesinden mezunum ama şimdi üniversite için kibristayim, girmese. Teması rem olan bi hikayen vardı özellikle ona bayiliyodum bi de upuzun bi dramione oneshot, bi yarisma içindi galibaYazarın Cevabı:

ya ben nefret etmiyorum rondan slkfjsldf, öyle gibi gözüküyor yazdığı çoğu şeyde de, iyi aslında. Ya, Hermione'nin durumu da AU işte :D Tezatlık yaratmak istedim, bir de tokalı ayakkabılı kabarık saçlı Hermione düşünmek beni eğlendirdi :D Heey İzmir çok güzel yer ya. Kıbrıs da iyi demişti bir arkadaşım. One shotı da hatırladım, one shot yazmakta hep sıkıntı çekiyorum tek parta sığdıramadığımdan, onu da ikiye bölmüştüm :DYorumlayan: Astalder
Tarih: 05/10/16 13:30
Bölüm: Dispossess the Man

Merhaba, ilk bölümden başlayıp birakamadan geldim son bölüme, bunun üstüne ne denirse artık :) Tffde cook sevdiğim hikayelerin var, anlatımına ve yaratıcılığına bayildigim bi yazarsin. Bence bu hikaye amacına ulaşmış gayet gerçek ve gittikçe de sertlesecek sanırım. Begenmedigim tek sey, ya cidden bu kadar ezik olmalı miydi golden trio :D onun dışında her şey şahane, umarım devam edersin, eline sağlık. Sihirli gunlerYazarın Cevabı:

hihimihi, selam,

İyi ki geldin :D TFF'nin hepsini buraya geitrmeye çalışıyorum çünkü AO3müydü, onu anlamadım açıkçası. Devam etmeyeceklerimi getirmek biraz vicdan azabı yaratıyor. Hangilerini seviyordun merak ettim :) Umarım daha çok sertleşerek gider çünkü ne yapacağımı ben de bilmiyorum, bu moddan koparırsam üzülürüm. Bir de, trioyu bu kadar ezik göstermek istemiyordum aslında da Draco'nun birinci ağzından yazınca slfjslfkj biraz ezik durdular. Harry güçlü bir karakter aslında, Ron'u çok eziyorum (istemsizce oluyor ama Draco bu :D) Ginny-Draco atışmasını yazmak o kadar keyifli ki neredeyse başta işleri ona çevirecektim ehem, ama özetle, sanırım onları okul dönemi flashbacklerinde daha güçlendirebilirim. Hatta güçlendirecğim. Bana zaten çatışma lazım :D Bu arada Bornovalıymışsın, hangi okuldasın onu da merak ettim bak *tabii bunlar kişisel şeyler ından didiklemiyorum lskdfjsdl*

Sihirli günler efenim, yorum için tekrardan teşekkürler *melon şapkasını çıkarıp selam verir*Yorumlayan: Ayın Sakini Carmenta Onaylı Yazar
Tarih: 04/10/16 23:13
Bölüm: Dispossess the Man

Selaam ^.^

Pansy ve striptiz... Aklıma yatmadı değilsjsbsb Draco umbridge i dovduğu gun-meymenetsiz karı - valla çok mutlu olcam.

Ne diyeceğimi unutmadan yazsam şu yorumu çok mutlu olacağım, yoldayım da azıcık.

Neyse işte, jermione nin evinde ne olacak çok merak ediyorum, düşündükçe ketif basıyor hani oule böyle değil. Zaten kızın tıp alanında olması ayrı bir güzellik oldu valla.

Onu soran adamlar kimdi şimdi? Kaçırdığım bir şey yok di mi?

Çok keyif veren bir,bölümdü ^.^ Ellerine aağlık*.*Yazarın Cevabı:

sldkfjslfjsld pansy ve striptiz işine açıklama getireceğim, bu bölümde nereye sıkıştırsam bilemedim slfksdjfl aslında çok mantıklı o karakter için de, sığdıramadım 

Umbridge'den nefret ediyorum ama bu hikayede haklı, muhtemelen draco 6 aydırfalan hiçbir şey ödemeden yaşıyor, intiharfalan etmiş de kadın bulmuş... Ama onu sinir bozucu ev sahibi olarak düşünmek çok eğlenceli slkfjsdlf

Hermione'nin ev bölümünü biraz düşündüm ama gerisini çok düşünmedim dahaitiraf edeyim, fakat bölümleri yazarken çıkıyor zaten. Yazarken çoğu şeyi ben de bilmiyorum :P Bundan sonra üniversite flashbacki var, ondan sonra olur zaten o zamana kadar ohoo ben planlarım.

Onu soran adamlar bir sonraki bölümde (teknik olarak sonraki değil ondan sonraki bölümde) çözümlenecek, aslında hikayenin gidişatı üzerinde o adamların etkisi büyük. Kaçırdığın bir şey yok yani, daha açıklamadım o adamların kim olduğunu :3

Yolda mı okudun oha, teşekkür ederim :D Yorum için de ayrı teşekkür ederim, baya hızlısın.

Heyo, yeni bölümde görüşmek üzere.Yorumlayan: Ayın Sakini Carmenta Onaylı Yazar
Tarih: 02/10/16 18:41
Bölüm: Place The Man
Beğendim

Merhabaaaaa ^.^

Selemetis'in gazıyla geldim ( referans gibi oldu bu da sbsnsj) neyse cıvıtmıyorum. Dramione pek sevmem, geçen yaz KaraKedi senin dramionelerini okutmak için gerçekten uğraşmıştı hatta, ben de hazır boş vakit bulmuşken bir bakınayım dedim.

Söylemek istediğim ilk şey, ABİ BU MÜKEMMEL OLMUŞ!! Ya nasıl desem, Draco'yu yaşadım resmen. Hissettiği berbatlığı, alaycılığını, duygularını... Draco zor bir karakter, onu böylesine guzel bir şekilde auya uyarlamak... Çok guzeldi, tadı damağımda kaldı.

Modern seçmen şapkayı beğendiğimi söylemeden geçemem. Aslında söylemek istediğim çok şey var ama hem telefonda oldupumdan hem de birden okuma yaptıpımda büyük bir kısmı kaçtı.

Yeni bolumun çabuk geleceğini umuyorum :) Ellerine sağlık ve ilhamın bol olsun!

Görüşmek uzeree *.*Yazarın Cevabı:

Hehe, selam Carmenta,

Şu an buna cevap yazarken yeniden yorum attığını gördüm, çok sevindim. Bir süredir modum düşük, buraya gelip bakamadım ya da yeni bölüm yazamamıştım, yorumun biraz iteledi beni de yeni bölümü yazabildim. Doğru anda doğru yerdeydi :) Dramione sevmem diye gelen çok kişi gördüm, SE-VE-CEKSİNİZ modunda değilim de slkfjsdlf yazdığım tam Dramione değil, yani öyle de... Toparlayamadım, yani şu, Dramione yazıyor olmamın sebebi tezatlıklardan ve zıtlıklardan başlamayı seviyor olmam. Dramione olarak bakmaktan hoşlanmıyorsan sadece bu tezatlığı ön planda tutup başka karakterleri gibi düşünmeni önerebilirim. Ama birbirine diş bileyen iki tipin zamanla birbirlerine alışmaları durumunu yazmak çok keyifli :D

Ben sanırım Draco'yu devamlı depresif bir duruma sokuyorum, bunu fark ettim. Yok efendim ağlıyor, yok efendim ilaç kullanıyor, yok efendim bir takım sırlarından dolayı bunalım hissi içinde oluyor falan. Ama hepsinde oturaklı yapıyordum, acaba şerefsizin önde gideni yapsam bu defa nasıl olur diye başladım buna da. Sanırım bu hissettiğin şeyleri yazmak istedim. Berbat, alaycı bir sefilliği. Hani insanı tiksindiren ama yavaş yavaş sebeplerini anlamaya iten falan.

Amerikan üniversitelerinin kulüpleri çok acımasız oluyor ya, bunun slytherinlilerden ne farkı var ya dedim bir arkadaşa da oradan aklıma geldi, beğenmene sevindim :) 

 

Şimdi diğer yorumuna gideyim ama yorum için çok teşekkürler, butipbir enerjiye ihtiyacım varmış :)

Birazdan bir sonraki yorumda görüşeceğiz, ne yazdın en ufak fikrim yok slkfjsdlf -görüşürüüz.Yorumlayan: austenviolet Praetorium
Tarih: 27/09/16 18:29
Bölüm: Place The Man
Beğendim


Yorumlayan: austenviolet Praetorium
Tarih: 07/09/16 21:13
Bölüm: Convince The Man
Beğendim


Yorumlayan: austenviolet Praetorium
Tarih: 07/09/16 21:11
Bölüm: Face The Man
Beğendim

Merhaba Lucid. Nasılsın? Nasıl bi kafa yaşıyorsun? Oralarda hava güzel mi? Halinden hayatından memnun musun? HAYIR ÇÜNKÜ BEN SAYENDE BİRAZ ÇARPILDIM DA KJHGHJKLŞİİŞLKJ

Ya çarptı cidden, kurgu, olaylar, karakterler-böyle hani yeraltı edebiyatıyla modern gençlik filmleri arası bi havası var, filmi çekilse şahane olur hani, o sahne geçişleriyle falan oh mis... Zaten okurken bi yandan izledim adeta. MUHTEŞEMDİ. <3 Draco'yu böyle br derbeder, dağılmış, psikolojik sorunlu halde okumayı seviyorum aslında, bana mantıklı geliyor ama burdaki hali hiç beklemediğim, rastlamadığım kadar uç bişeydi. Noldu da bu hale geldi bu adam, neler yaşadı-çatlıyorum meraktan. Hermione'yle bişey yaşamışlar, ayrılmışlar belli, ama noldu acaba... Draco hıyarlık edip Herm'den tekmeyi yedi sonra da bunalıma girip uyuşturucuya başladı desem çok mu klişe olurum bilemedim. Gerçi muhtemelen daha derin bişeyler vardır bu bağımlılığın arkasında.

Bi de en çok neyi sevdim biliyor musun, uyuşturucudan ve bağımlılıktanbahsedişini... O verdiği rahatlık ve mutluluk hissini ama aynı zamanda o pisliği, bataklıkta olmayı, rezilliği... Ne mesaj kaygılı bir anlatım olmuş ne de özendirici, tam kıvamında, lokum. Ayrıyeten bi bölümde geçmiş ve uyuşturucu arasında paralellik kuran bir paragraf vardı. Ona BİT-TİM. <3 Ha ayrıca ağzında kumandayla parmaklarını kıracakken yakalanıp kazara evlilik programı açtığı sahne de epikti aşlkjhghjklşi :D

Yani ne diyeyim Lucid, her zamanki gibi döktürmüşsün. Yalnız valla şöyle bi ikinci okumada düzeltiliverecek hatacıklar var her bölümde, hızlı yazarken olan cinsten. Betan var mıydı bilmiyorum ama bi kontrol okuması istiyor bölümler dürüstçesi. Ha reçeteye karalayıp versen gene okurum ben bu hikayeyi, orası ayrı da... :D

Ellerine sağlık diyor ve gidiyourm-bu Draco adma olmaz ama gene d eiyileşir sonunda umarım.. Sana ve Herm'e güveniyoruz. Hoşçakal! <3Yazarın Cevabı:

Violet <3 selam :3

MİHİHİİHİ diye okudum yorumunu şimdi cevaba hazırım: Üniversite olayları gençlik filmine döndürüyor biraz. Biraz sulandırıyorum öyle, bilmiyorum iyi mi oluyor da :D Dağılmış derbeder Draco fetişim mi vardır nedir, benim de her hikayemde illa mutsuz. Bir kere de çıkıp "Ben çok zengin ve mutluyum MUHAHAHA" diyen Draco istiyorum, yok, illa depresif. Olsun, onun psikolojisini yazmak keyifli aslında. Neler yaşadı da bu hale geldi onun spoilerını vermeyeyim de, kafamda parça parça belli, onları tek bir kompozisyonda toplayacağım (aslında planlayıp şimdiye değin yazarım diye düşündüğüm çoğu şeyi yazamadım, o yüzden kendi kafamdakinden çok farklı bir boyuta da gelebilir tabii, bilmiyorum) Uyuşturucuyla ilgili olay da öyledir diye tahmin ediyorum, çekici bir yanı var, öyle ki iğrenç bir hayatı yaşamayı göze alıyorsun. Gidip "Sağlığınıza zararlı hmhm" mesajı yerine "Hızlı yaşayıp hızlı ölme" şeklinde vermek daha şey... Yazdığım şeylerde de gerçeklik payı var bu arada, yardım kuruluşlarından falan biliyorum etki/yan etki muhabbetlerini. O bahsettiğin paragraf neydi çok merak ettim bak *-* 

Bu arada, şu konuda çok haklısın, kesin çok fiyasko hatalar var. Dönüp okumuyorum ben, çok sıkılıyorum, dönüp okumaya kalksam bile hızlı hızlı geçeceğimden göremem. Aslında bana bir beta lazım ama yazıp atmayı seviyorum, üzerinde çalışmak hoşuma gitmiyor. Bu sefer hobi değil iş gibi gelmeye başlıyor, o vakit bunu yazacağıma işlerle mi uğraşsam falan oluyorum :D Betam olsa ona işkence ederdim herhalde, sonunda dönüp BİR KERE OKU DA ÖYLE YOLLA BARİ falan diye isyan ederdi. O YÜZDEN: Okurken gördüklerinizi yorum atacak olursanız bana söyler misiniz ya? Alınacak falan değilim, kendimi tanıyorum :D Hani, çok faydalı olurdu. :3

ALLAM NE KADAR TEMBELİM. Yazdıklarımı okumayı sevmiyorum, benim yerime de okuduğunuz için teşekkürler lsjflsdfs tabii bir de yorum için <3

Görüşürüz violet :3Yorumlayan: bohemian Onaylı Yazar
Tarih: 05/09/16 01:53
Bölüm: Care the Man
Beğendim

Selam :)

Ayyy bu bölümü bu ikiliye gözlerimden kalpler çıkartarak okudum <3

İlk olarak, Draco'nun düşüncelerine benzetmelerine bayılıyorum, gerçekten onun kişiliğini yansıtıyor. Yazı dili hikayeyi gerçekten okuması keyifli kılmış. 

Tamam, tanışalı daha çok olmadı ama Draco'nun Hermione'ye her ne nedenden olursa olsun ilgi duyması çok hoş ya :D Harry'nin odasındaydım diyince tepki vermesi, onu yurduna kadar bırakması falan.. böyle dark bir hikayede böyle sevimli sahneler :D çok hoş olmuş :D tabi Hermione'nin yelkenleri indirmesi de öyle, en azından odasında kalmasına izin vermez şimdi patlayacak derken :D

Yüzümde bir sırıtışla okudum bu bölümü, diğer bölümde de geçmişten bir kesit olur umarım :) Merakla bekliyorum, kalemine sağlık.

 

 

 

 

 Yazarın Cevabı:

Selam Bohemian! :) *ismini çok beğendim, bunu demem lazım*

Benzetmeleri beğenmene sevindim, benzetme üzerinden düşünmek baya benim kafamın çalışma şekli çünkü. İçinde bulunduğu durum ve ruh hali hariç, biraz kendi dilimden yazıyorum, ondan çok daha rahat ve keyifli oluyor :3 

İnceyi yakalamışsın, gözlerinden ateş çıksa da ya da birbirlerine falan hakaret etseler de alt metne o hoşlanma halini koymaya çalışıyorum. Atıyorum "Gerizekalı niye oraya gittin" dese mesela alt metninde aslında oraya gitmesinin bir kıskanma haliyle, ya da paylaşamama durumuyla falan bağlantısı var. Dark hikayelerin trajikomik romantizmi <3 Aslında planımda Draco'yu dışarı atması vardı da ayıcık dolu yatakta onlara sarılarak uyuyan sarhoş Draco düşüncesi beni çok eğlendirdi :D *itiraf*

Olacak olacak, böyle geçmiş-gelecek şeklinde ilerleyecek, belki geçmiş iki bölümde bir olur ama olur yani eğer düzgün ve planlı ilerleyebilirsem. Açıkçası ben de bilmiyorum bölümlerde ne olacağını, yazarken çıkıyor :D *itiraf vol.2*

Yorum için teşekkürler, geri bildirim almak çok güzel :3 Görüşmek üzere!Yorumlayan: Selemetis Onaylı Yazar
Tarih: 04/09/16 19:36
Bölüm: Care the Man
Beğendim

MERHABA.

all capital girmemin sebebi, sanırım ilk defa bi dramione'ne yorum yapıyor oluşum. hani ben dramione sevmem ve okumam ama şu an NOW KISS diye haykırıyorum teşekkürler lucid beynim karman çorman asjdak

ben normalde bölüm bölüm yorumlamayı severim, öyle okurum ama iş yerinde okudum bunu geçenlerde dedim o zaman toplu yapayım. 

ÖNCELİKLE. kelimelerine hayran kaldım yani normal HP evreniyle AU arasında öyle güzel köprü kurmuşsun ki göndermelere ba yıl dım. Lakin okulun adını neden değiştirdin onu anlamadım :(

Bir de şey, kelime ve imla hataları çarptı gözüme, ama o kadar kusur da olsun canım ehehehe.

AY VALLA CARETAKERI OLARAK HERMIONE GELECEK DİYE HEYECANLIYIM ŞU AN BU NEDEN BÖYLE OLDU??

uffff zaten bannerlarının hastasıyım, barking dogun ayrıca hastası oldum yani ilişki nasıl ilerleyecek inanılmaz meraklıyım.

rondan nefret ediyosun gibi hissettim etme olur mu adjhaskjda

AY NE BİLEYİM BE ÇOK GÜZEL YB NE ZAMAN????

Ellerine sağlık ayrıca draco için tom'dan sonra ben cast beğenmezdim ama buna ve ofc bannera ba yıl dım. LUCID AY LUCID BEN BİTTİM.

çok laubali oldum farkındayım ama epeydir betalığını ya da ön okumasını yapmadığım bir hikaye beni bu kadar heyecanlandırmıyodu, çok sevinçliyim.

DRACO SANA KIYAMAM BE.

Öptüm seni, bol yazmalar :* Yazarın Cevabı:

O zaman ben de all capital gireyim, SELAM

Böyle yorumları çok seviyorum, hani "Daha önce okumamıştım, okumuyordum, okuyasım gelmiyordu, yorum atmazdım" falan gibi, bir şey başarmış gibi hissettiriyor :3 gerçi dramione shipine yolcu aradığımdan değil de, bir şeyleri doğru yapmış gibi falan işte :D Toplu yorumlara cevap atmak daha kolay oluyor ama tek tek olduğu zaman da o yorumlarda şeyi görebiliyorum, bölüm sonrası tepkileri. Merak unsurları yaratabilmiş miyim ya da gizli tutmaya çalıştığım şeyler çok mu açık olmuş gibi, tespit yaptırıyor. Ama bu da güzel :3

Okulun adını aslında biraz kişisel sebeplerden değiştirdim, ben "Dark Night" diye bir seri yazmıştım, orada da Hogwarts'ı lise yapmıştım, liseden arkadaşlardı. Aynı şeyi yazmak istemedim aslında, yine ortak bir şey kullanacağım çünkü. Okul temasında aynı şeyleri yaparsam tekerrüre dönüşür mü dedim. Ama zaten belli yea onun Hogwarts göndermesi bi isim olduğu, di mi :P

Kelime ve imla hataları dolu olacak muhtemelen. İleride de olur, yorumlarda bile olur, o şeyden dolayı: Ben kendi yazdıklarımı okumayı sevmiyorum. Dönüp okumayı bile, deniyorum illa bittikten sonra, gördüklerinin on katını düzeltiyorumdur da o kadar hızlı atlaya atlaya bakıyorum ki... Sıkılıyorum :D Bir beta güzel olurdu ama bu da beni baya yavaşlatırdı, öyle kafama esip yollamasam, kontrolden sonra falan yollamam gerekse mesela, baya boşlarım :D "Hmm, hadi yeni bölüm deneyeyim" deyip, o bölümde ne olacağını kendim bile bilmeden yardırıyorum. Ondan sonra da okumak... TEMBELİM BEN MERHABA.

Caretakerı cidden Hermione *SPOILER SPOILER*  Ama o bariz biraz. Ters köşe yapıp başkası mı yapsam diye düşündüm bugün yeni bölümü yazarken de, olsun bu da güzel olacak, böyle kalsın. Dramione diye başlamasam Draco'nun karşısına özgün karakter koyardım da, bildiğim sahalarda oynayayım :D

Bu bannerın yerine daha iyi bir şey yapmaya çalışıcam aslında, sevindim ama beğenmene. Biraz çalakalem yaptım :3 Cast için hala Boyd olur. Ben Tom'u severim de yetişkin için Boyd çok güzel geliyor :3 Yav acaba bannerı değiştirmesem mi........

AAA DEMEYİ UNUTMUŞUM ARADA, yok ben Ron'dan nefret etmiyorum. Hatta baya severim. :D Dramione shipinin laneti bu ya, illa Ron faktörünü bir şekilde kenara çekmen gerekiyor. O yüzden ya başına bir şey geliyor ya bir haltlar ediyor. Mantıken Draco baya nefret ediyordur dedim, orijinalde de hiç sevmiyor ya Weasleylileri. Daha Ron'a giydiririm de emin ol benim de tercihim değil :D Ron iyidir ya, aslında Draco'dan çok daha iyi bir tercih ama Draco Hermione işinin tezatlıktan doğan bir dramatikliği var.

LAUBALİLİĞİNİ YERİM, laubali ol tabii niye ciddi olalım ki :D Heyecanını da yerim, YORUMUNA SAĞLIK <3  Daha da yorum yazarsın umarım, cevap verirken çok eğlendim.

Görüşürüz :*Yorumlayan: Mia
Tarih: 02/09/16 23:00
Bölüm: Meet the Man
Beğendim

Cidden, cidden çok beğendim *-*

Bende böyle bir tuhaflık vardır zaten, insanlara neşe aşılayan hikayelerden zevk almıyorum; şansları ve elde ettiklerini gerçek hayatın bize sunduklarıyla kıyaslayıp hayallere yönelmeme sebep olacak güzel senaryolardansa gerçekliğin en sert tarafını yüzeyde tutup beni şu an sahip olduğum her türlü mutluluktan dolayı şanslı hissettiren hikayeler kendimi iyi hissetmemi sağlıyor.

Ayrıca Draco karakterini daima sevmişimdir, AU uyarısına sahip hikayeleri okumayı pek tercih etmesem de uyarlamaları yapış şeklin çok zekice *-* Harry ile Draco'nun oda-arkadaşı olmasını hiç beklemezdim aslında, üniversite olarak uyarlarken dört bina anlayışını kullanmayacaksın sanırım ama bu daha çok merak etmeme sebep oldu. Yazış tarzın ise cidden sürükleyici ve yalın, sadece bir göz atıp geçmeyi düşünen ben kendimi daha ilk bölümden yorum yazarken buldum çünkü desteklediğimi bilmeni istedim *-* Umarım yarım bırakmaz ve ne kadar sürerse sürsün tamamlarsın çünkü şu an kendimi güncele yetişip merakta kalmamak uğruna yavaş yavaş okumaya ikna etsem de eninde sonunda bu sayfaya geri dönüp hzımı alamadan okuyacağıma eminim yani...

Ayrıca bölüm isimleri çok güzel, bölüm listesine göz atarken onları kafiyeli ve hoş bulduğumu söylemesem içimde kalırdı... Yazarken bunu amaçladın mı bilmiyorum ama bence bu tür uyarıları olan bütün hikayeler insanları uyuşturucu, alkol gibi etkenlerden uzaklaştırıyor bana kalırsa. Bu bile ayrıca takdir edilecek bir şey. Ana hikayesindeki sürükleyici olay dizisi insanlara az ya da çok bir şeyler katan hikayeleri okumayı seviyorum çünkü sadece karakterler için okunan hikayelerin aksine zamanla bir parça da olsa unutulmuyor. Sanırım bu yüzden ana karakterleri iyi-örnek denilebilecek kişiler olmayan romanlar bana göre daha cezbedici.

Diğer bölümleri de yavaş yavaş okuyacağım, kalemine sağlık *-* Kendine dikkat et ve bol ilhamlar *-*Yazarın Cevabı:

Selam Mia :)

Bende de var o tuhaflık, neşe aşılayan hikaye yazamıyorum. Mutsuz sonlar falan da hoşuma gidiyor, daha etkileyici geliyor. Bir de o dediğin çok doğru, ters psikoloji ile insanı iyi hissettirebiliyor, katılmadan edemedim. Draco'yu ben de seviyorum, JK'nin oluşturduğunu geliştirmek hoşuma gidiyor, empati kurabiliyorum. Hatalarından ders alan bir adama dönüştürmek falan (bu hikayede olmasa da ders alma durumu :D) Bina işini kullanacağım ama sınıf ya da bina gibi değil, aslında bu bölümde yazacaktım ama sonraya bıraktım uzayınca. Üniversiteye uyarlayacağım birazcık. Yazış tarzım bana da hep çalakalem geliyor ama beğendiysen ne mutlu (bknz.  ben kendimi eleştirmeye başlayınca durmam) Ben de diyorum umarım yarım bırakmam, gidişat az buçuk kafamda belli çünkü. İsim konusunda bir şema izleyeyim diye çok acı çekiyorum ne koyacağım bu sefer diye :D Bir  de evet, olabildiğince gerçek vermeye çalışıyorum uyuşturucu muhabbetlerini, hani, "Çektik kafayı bulduk oo uçuyoruz" değil, işin çirkin yüzünü. Bir de yardım kuruluşlarında falan yer aldığımda biliyorum etkilerini de yan etkilerini de, ondan karaktere işlemek zor olmuyor :3 Bir de eğer ana karakterleri bahsettiğin gibi seviyorsan yer altı edebiyatından örnekler okumanı öneririm (John Fante ve Charles Bukowski gibi)

Senin de yorumuna sağlık, hiç beklemiyordum, çok sevindim ^^ İyi okumalar.Yorumlayan: bohemian Onaylı Yazar
Tarih: 30/08/16 00:09
Bölüm: Deal With The Man

Güzel ve değişik bir şey olmuş bu, Draco'nun bu hallere düşmesi hele hiç alışık olmadığımız şeyler. Bu yüzden daha da meraklandırıyor insanı. Üniversite olayları hoş olmuş, Hermione'nin odevlerini yapmayı kabul edecegini düşünmezdim, şaşırtıcı oldu. Bir de hikaye tamamen au değilmiş gibi, Draco'nun halisunasyonu falan mi artik göreceğiz. Devamını merakla bekliyorum :)Yazarın Cevabı:

Selam! :3

Ben de farklı bir şey denemek istiyorum. Aslında uyarıları girerken kombo yapıp sert, karanlık bir şeye dönüştürsem mi dedim. Nereye gidecek ben de bilmiyorum :D Hepsi Draco'nun rüyası çıkmaz ama ya, onun için baya kenara sıkışmam lazım :P Bakalım, ne olacak beraber göreceğiz. Yorum içi teşekkürler :)Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()