Yorumlayan: Sunshine_bunnygirl_17
Tarih: 09/06/16 04:11
Bölüm: Birinci Bölüm: Sağ Kalan Çocuk

Selamlar Erce :) Sen Harry Potter yazar mıydın be? :D Nereden esti bu :3

Öncelikle sanırım kontrol etmemişsin yazdıktan sonra birçok ufak yazım hatası var ve bir yerde de özne karışmış. Harry'nin Sirius'u kaldırdığı yerde.

Öncelikle büyü olayları çok belirsizdi Sirius'u vuran lanet neydi mesela. Veya Bellatrix çok inatçıydı tamam da ne oldu? büyüyü mü savuşturdu, kendisi mi kenara atladı... Ama sanırım seri konusunda pek bilgin yok (Daha önce hiç HP yazdığını görmediğim için tahmin ediyorum sadece) o yüzdendir diye düşünüyorum.

Konu olarak ilgi çekici. Herkes öldü? Beklemiyordum :D Tam olarak nasıl bir şeye bağlayacaksın pek bir fikrim yok. Muhtemelen Dark Draco gibi bir şey göreceğiz. 

Albus şurada dünyanın en sevimli ve aklı başında büyücüsü Minerva varken neden yerini Snape'e veriyorsun diye isyan etmedim değil. 

Ya açıkçası bölüm bana fazla aceleye binmiş gibi geldi. Bu tarz bir bölüm için birçok olay çok az kelimeye tıkılmış gibiydi. Sanki çabuk yazmaya çalışmışsın.

Ve Harry'nin asasından çıkan büyünün Sirius'u vurması? Yine özne hatası mı? Kafam karıştı orada.

İlginç bir şey ortaya çıkabilir gibi duruyor henüz pek özel kılan bir şey görmesem de. Hadi bakalım ^^

 

 

 Yazarın Cevabı:

Selam Eles,

Aslına ben Harry Potter yazmazdım. Buradaki seksen hikayemin ortalama yarısı da o fandoma ait değil. Buradan önce de hiç yazmadım denilebilmekle birlikte, seriyi de hiç okumadım sayabiliriz.

Maalesef ki buraya editli halini göndermemişim, sıkıntı değil o büyük-küçük harh hataları giderildi ve fakat söylediğin özne karışıklığını göremedim.

Yorumuna girişinden benim bundan önceki 5678999 adet Harry Potter hayran kırgumu okumadığını düşünerek, o yönde devam ediyorum. Potter evreninde ya da herhangi bir evrende çok da "Elemterefiş kem gözlere şiş!" diye büyü ismi vermeyi sevmediğimi belirtmek isterim. Bilgili bir pkuyucu zaten sersemleten büyünün Stupify, öldüren lanetin Avada Kedavra olduğunu bildiğini düşünerek yazıyorum. Ha bilmiyorsa, o başka. Büyünün adını öğrenmesine gerek olduğunu sanmıyorum çünkü oradaki büyü adı da hikayenin gidişatını değiştirmeyecek bir detay.

Bellatrix inatçıydı da ne mi oldu? Buna biraz fazla şaşkınlıkla baktım. Aslında yorumun geneline öyle baktım da denilebilir. Ne olsun işte çay demlediler, bir iki muhabbetin belini kırdılar diyerek bu soruyu geçiştireceğim, kusura bakmazsın diye düşünüyorum. Ne de olsa bir tanışmışlığımız var.

Seri konusunda bilgim olmadığını düşünmen ve hele ki daha önce hayran kurgu yazdığımı görmediğini söylemen beni şoke etti. Sanırım bu konuda Praetorium'un yüz karasıyım. Nasıl bu zamana kadar tutmuşum kendimi. Aman tanrım ifşa oldum! Wiki ile olmuyormuş bu işler, tüh. 

Sonunda şuraya geldik, konu. Zaten ne zamandan beri asıl önemi konu dışındaki küçük detayların aldığını bilmiyorum. Sadece yaklaşık olarak bir yıldır (iki olmamıştır daha ya) yazamıyorum, ama ortamın bu denli değiştiğini de bilmiyordum.

benim her şeyi dark yazdığımı da bilmediğini hesaba katarak, aslında sadece Dark Draco değil, Dark Everything göreceğiz demek istiyorum. Konuyu bağlayacağım yer de son cümlesine kadar belli aslında. Ki konu da Harry'nin suçlu olup olmadığıyla alakalı. (Bkz. Konu Satırı)

Albus'un kendince nedenleri vardı. Özne hatası yok. İlginç olabilir. Aceleye getirmek budur.

Albus'un planlarını ne zaman son ana kadar öğrendik ki? Hiçbir zaman. Bir nedeni elbette var, Minerva ile ne konuştuğunu görmedik farkındaysan. Her şey hemen anlatılmaz.

Harry Sirius sahnesinde özne hatası yok. Harry'nin asasından çıkan büyü evet. Bu nedenle zaten bir süre asa kullanmayan bir Harry göreceğiz. Bunalımda olacak çocuğumuz. Ve insanlar da sürekli onu sorgulayacak, en yakınları bile.

Bu evren hakkında o kadar yazıldı çizildi ki özel bir şey bulman artık neredeyse imkansız. Ben yeterince özgün gitmeye çalışacağım okuduklarımdan. Umarım diğerlerinin de okuduklarına benzemez diyebiliyorum sadece.

Zaman ayırıp yorumladığın için teşekkürler,

İyi günler,

ErceSonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()