Yorumlar: May 2nd

Yorumlayan: BademliiMagnum
Tarih: 16/07/16 01:24
Bölüm: May 2nd

Gerçekten çok güzel bir hikayeydi, okurken boğazım düğümlendi resmen. HP evreninde en sevdiğim kaeakterdir Snape. Yeniden öldüğü ile ilgili bir yazı okumak beni oldukça duygulandırdı. Gerçekten de verenler uyumlu olmuş. Bu okuduğum ilk Sherlock-John hikayesi idi ve hoşuma gitti. Ellerine sağlık, cok güzel olmuş. :DYazarın Cevabı:

Onun ölümü ayrı, Alan'ın ölümü ayrı nefesim kesti benim. Bu yüzden yazarken epey zorlandığımı söyleyebilirim. Johnlock çok güzel bir fandom. Okumaya devam edersin umarım.  Asıl senin yorum yazan ellerine sağlık. Çok çok çok teşekkür ederim! Yorumlayan: KaraKedi
Tarih: 25/03/16 15:51
Bölüm: May 2nd
Beğendim

Merhaba Cass!

Dediğin gibi birbirlerine ait gibi durmuşlar, farklı evrenler değiller sanki.

Johnlock pek alışkın olduğum bir çift değil, pek fazla Sherlcok fici okuduğum da söylenemez. Ancak beraberlikleri gözüme batmadı. Sherlock'un küçük de olsa bir zaafı var John'a karşı. İzlerken özellikle belli oluyor. 

Severus'un abisi olması ve Sherlock'un onu bir süre sonra küçük görmesi olağan bir durum. Uyumlu olmuş beğendim ben. Tek bir yerde acaba Severus  bunu yapar mıydı dedim, o da Sherlock'un ellerini öptüğü kısımdı. Bunu da tamamiyle içine kapanmadığını ya da ailesine karşı farklı davrandığını düşünerek kapattım. 

Ellerine sağlık, çok güzel yazılmış <3 :** Yazarın Cevabı:

Merhaba kedicik! 

Evrenlerin sana uyumlu gelmesi gerçekten de benu mutlu etti. Bana da öyle gelmişti çünkü.

Johnlock ise benim epey okuduğum ama bir kere bile oturup yazmadığım bir çift. Yine bir ilk yaşadım. onda da ilişkilerini çok da göz önnüe atmadım zaten. Ana konu olarak kardeşleri işledim. Elleri öpme konusu bana o kadar yabancı gelmedi. Çünkü gerçekte Snape'in ailesi ile ilişkileri hakkındaa çok bir şey bilmiyoruz ve bahsettiğimiz Sherlock 5 yaşlarında. Böyle abi- kardeş ilişksi pek sırıtmadı gözmüde. Ama lelbette ki senin bakış açın farklı. Fazla gelmiş olabilir.

 

Yorum yazan ellerine sağlık!   Yorumlayan: ZcoolZico
Tarih: 06/03/16 13:48
Bölüm: May 2nd

Söylenecek hiç bir şey yok, mükemmel olmuş. Ellerine sağlık. Yazarın Cevabı:

Teşekkür ederim tatlım!Yorumlayan: laplacesdemon
Tarih: 05/03/16 21:37
Bölüm: May 2nd

benim için de crossover gibi durmuyor bu hikaye, snarry shipper olarak ortak bir snape gördüğümüzü düşünüyorum zaten. ellerine sağlık çok güzel yazmışsın gerçekten çok etkileyici bir hikaye. dördüncü kardeş olarak fandom klasiği moriarty yi de seçmiş olabilirsin, başka british yapımını da crossoverlayabilirsin, marvel bile dahil etsen eminim ki güzel bir şey çıkacak ortaya. beklemedeyim :) Yazarın Cevabı:

Sen de mi SNARRY *ÖPERKUCAKLARSARILIR*. Şimdilerde o kadar az kaldık ki Türkçe fanfiction kısmında. Gördükçe ağlayasım geliyor. ne güzel tahminler bunlar. Ama sırrımı vermem :) Artık beklersiniz!Yorumlayan: Akhyls
Tarih: 29/02/16 22:35
Bölüm: May 2nd
Beğendim

İki farklı ve sevdiğim evreni sizin kaleminizden okumak güzeldi. Yazdığınız her one-shot sanki kendi kocaman hikayelerinin minicik bir parçası tadını vermesi ayrıca muhteşem geliyor bana. Bu hikayenizde ise sanırım sizin hislerinizi bende paylaştım. Resmen gözümün önünden geçti Sherlock ve Severus Snape'in aralarındaki işlediğiniz bağ. Sanki bir şekilde bu kurgu yazılmalıymış ve bunu fark eden kişi sizmişsiniz gibi bir his verdi bana. Umarım devamı gelir. 4.kardeş tahminimi ise James Bond'dan Q karakteri olarak kullanıyorum. Bu Q kurgusunu ise bir ya da iki yıl önce sanırım Awakencordy'den okumuş ve aşırı beğenmiştim. Bu yüzden güvenli bir tahmin yapmak istedim. İlham perileriniz bol olsun. İyi günlerYazarın Cevabı:

Merhaba! Seni ve yorumlarını görmek ne güzel! Zaman kaybetmeden cevaba geçeyim. Sabırsızlandım efenim.

Şimcik kısa bir one-shotta size koca koca bir evreni hissettirebilmek bir yazar olarak beni mutluluk gözyaşlarına boğuyor çünkü yazarken ben de aynısını hissediyorum. Bir Görücüymüşüm gibi gerçek bir evreni rüyalarımda görüp yazıya aktarıyorum gibi...

Severus gerçekten de ne kadar uyuyor Sherlock'a.. Değil mi? Uzun boyları, siyah saçları, sert yüz hatları, benzer zekaları ve o muhteşem İngiliz aksanları ile. (bkz:Cumberbatch'ın Alan Rickman taklidi)  

Yakın bir zamanda değil belki (belki de yakın) ama kesinlikle devam etmek istediğim bir seri olacak. Büyük ihtimalle farklı bir one-shot ile ama bağlantılı bir şekilde gerçekleştireceğim. İnanır mısın ilk yazarken aklıma Q geldi. (Bond damarlarım depreşiyor benim, okuyanı olsa da yazsak valla. ) Biraz planlamaya bile başlamıştım ki gidişat tanıdık geldi. Dedim acaba rüyamda mı gördüm? (Ki hikayelerimi rüyamda gördükten sonra yazmışlığım vardır, evet.) Ama sonra bunun awaken'in -ustaya selamlar- bir evreni olduğunu hatırladım. Bu yüzden dedim ki başka bir yazarı taklit edeceğime özgün olsun, çılgın olsun, ama benim olsun dedim. Kısacası kardeş farklı.  Ama deli değil miyim? Elbet Q'da bir yerlere sıkışabilir. Söz veremem.

 

(BKZ: Yorumdan uzun cevap. çenep açıldı. Sorry)

Asıl siz yorumlarınız hep böyle bol bol, güzel olsunlar. İyi günler! Yorumlayan: rosie green Onaylı Yazar
Tarih: 28/02/16 16:23
Bölüm: May 2nd

Çok güzel gerçekten sade ve iç acıtıyorYazarın Cevabı:

Beğendiğin ve yorum yazdığın için teşekkür ederim.Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()