Yorumlayan: Novatardis Praetorium
Tarih: 26/12/15 21:32
Bölüm: Giriş

Merhaba. Eleştiriye açık olduğunu düşündüğümden gözüme takılan hataları listeleyeceğim sen görünce düzeltirsin :)

Bulutların ardına saklanmış Güneş

Burada güneşi küçük yapman gerek.  Taehyungsa demişsin bir yerde o özel piştajsdhgj

Genel olarak cümlelerin akıcı. Küçük hatalar var ama yormuyor o kadar... Yalnız fantomdan biri olarak, bu çift hakkında yüzden fazla fic okumuş biri olarak bir şey demem lazım umarım yanlış anlamazsın.

Taehyung çok ooc olmuş. Hani adını Jack yap, Ali yap hiç fark etmez o kadar uzak olmuş karakterden.

Son kısımda da korkutan Tae olurdu, çünkü Kookie yapı olarak aslında elini attığı her şeyde başarılı olmasına rağmen çekingen bir çocuk, ekran karşısında ısınması bile bu yıla rastlıyor, öncesinde hep susardı, soğuk olduğundan veya cool durma çabasından değil, o sadece utangaç.

Farklı bir ortam, evren olması dış kabuğu değiştirir ama özünü biraz korumaya çalış karakterlerin. Sana sevdiğim bir yazarın vkook analizini atacağım, karakterleri anlamana yardımcı olur diye düşünüyorum.

http://that-jeon-guy.tumblr.com/post/133022219266/hey-so-i-am-a-massive-fan-of-your-writing

http://that-jeon-guy.tumblr.com/post/129653659966/i-really-love-your-writing-the-way-you-put

Hevesin lütfen kırılmasın ve karakterleri biraz daha anlamaya çalış <3 Bol ilhamlar^^

 

 Yazarın Cevabı:

Selamlar!:)

Tabii ki eleştiriye her zaman açığım onlar olmadan kendimi geliştirmem mümkün değil.

Hatalarım konusunda dikkatli olacağım. 

Cümlelerimin akıcı olmasına sevindim çünkü uzuuun zamandır yazmıyordum ve hamladım doğal olarak:((

Verdiğin iki linki de okudum. Kim tanımıyorum ama gayet güzel açıklamış ve katılıyorum ben de. Şu cümle dikkatimi çekti:

so looking at that, there are a million different ways to interpret both of them, and no matter what you do, you still wouldnt be OOC because it’s part of who they are and how they present themselves. and you could enhance different permutations of these traits and get different dynamics depending on what you do!

Ben de böyle düşünüyorum özellikle Taehyung konusunda. Taehyung birden çok duyguya bürünebilen birisi ve bu yüzden ooc mi değil mi ayrımı çok net değil. Genel olarak neşeli davrandığından ben de hikayemde angsty bir karakter olarak yer vermek istedim çünkü bana göre kalbinde ne kadar yara taşırsan dışarıya o denli neşeli görünmek istersin ki bu bir tür savunma mekanizmasıdır. Jungkookla birleştiklerinde neşelenecek ve "bildiğin" Taehyung olacak merak etme:D

Jungkook için de bu ayrım daha keskin. Angsty, emo bir çocuk evet ama bu onun çocukken de böyle olduğu anlamına gelmez ki. Bir zamanlar o da neşeliydi fakat ne oldu da şu anki konuşmayı sevmeyen angsty çocuk oldu? Biraz da bunu işlemek istedim. Senin de göreceğim üzere bir sonraki bölümde Jungkook'u utangaç ve emo kid göreceğiz.

 Eğer katılmadığın bir şey varsa yine konuşabiliriz^^

Yorumun için çook teşekkür ederim ve gelecek bölümlerde de desteğini bekliyorum.

 Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()