Yorumlayan: ladyrowena
Tarih: 27/12/15 15:46
Bölüm: Seçmeler

Güzeldi, kısa bir bölümdü ama bölümlerin giderek uzayacağını düşünmekteyim. Bazı yerlerde yaptığın noktalamala yanlışları anlamayı zorlaştırıyor, buna dikkat edeceğini umuyorum. Lupin'in bizimkilerle nasıl tanışacağını merakla bekliyorum.

 Yazarın Cevabı:

Noktalama yanlışlarıma dikkat ediyorum aslında ama yine de gözümden kaçıyor demek ki, daha önce de belirttim en zayıf yönlerimden biri umuyorum ilerledikçe düzelteceğim, Remus gelecek bölümle birlikte bizimkilerle tanışacak ama onun bir çapulcu olması azıcık zaman alacak gibi. 

Bölümleri bundan sonra daha uzun yazmayı planlıyorum. Okuduğun ve yorum yaptığın için sağol.😘Yorumlayan: penaber
Tarih: 24/12/15 11:11
Bölüm: Seçmeler

diğer bölümde yaptığın hataları gidermişsin, cümleleri anlamakta zorlanmadım bu kez : ) içerik olarak ise sanırım geçiş bölümü olduğu için sonraki bölümleri beklemek gerekecek. Yazarın Cevabı:

Evet, bu defa hatalarıma dikkat ettim, düzeltmiş olduğuna sevindim. Bu bölüm geçiş bölümüyle hikaye bundan sonraki bölümle benim gözümde tam olarak başlayacak, umarım sizin içinde daha eğlenceli olacak:)

Finaller filan olmasa oturup hemen yazağım ama maalesef ders çalışmalıyım😥 yazdıklarımı paylaşırken çok heyecanlıyorum, yorumlar beni çok mutlu ediyor.

 

Yorumlarını eksik etmediğin için teşekkürler penaber:) Lütfen okumada kal😘Yorumlayan: penaber
Tarih: 19/12/15 18:46
Bölüm: Hogwarts'a Doğru

merhaba, devam edersen güzel bir hikayeye evrilebilir. Ancak bazı cümlelerin nerde başlayıp nerde bittiğini anlamakta zorlandım, onları da düzeltirsen çok daha güzel olur. kendin pek beğenmediğini söylemişsin ama devam edersen bir okuyucunun olduğunu bil:) Yazarın Cevabı:

Bu bölümü çok ayrı günlerde yazdım, bahsettiğin sıkıntı bundan kaynaklanabilir yazımda sıkıntılarım olduğunu da biliyorum zaten, umarım zamanla gelişir yazımında. Devam etmeyi düşünüyorum, okuyucularımın olacağını bilmek hoşuna gitti.

Yorumun için teşekkürler. :)😘Yorumlayan: ladyrowena
Tarih: 19/12/15 18:04
Bölüm: Hogwarts'a Doğru
Beğendim

Güzeldi. Severus'a biraz fazla yüklendiler ama haklılar. Lily olur da Sytherin'e gitseydi, hoş şeyler beklemiyordu onu açıkçası. Yazımın üslubun hoş okutturuyor. Zamanla anlatımın ve betimlemelerin daha edebileşecektir. Tek bir şeyi düzeltmeni isteyeceğim. 

Vay, dedi gözlüklü çocuk aynı alaycılıkla, sessiz çocuk konuştu bil diye söylüyorum, zekiler Ravenclaw'a seçilenler, Slyhterindekiler ise kaskafalı ahmaklar,üzgünüm dostum kızı ve kendini şimdiye kadar kandırmışsın. - See more at: http://hikayeevi.com/viewstory.php?sid=1115&chapter=2#sthash.Apm0GuJl.dpuf 

Konuşmalar arası açıklama cümlesinden sonraki ikinci konuşmayı tırnak içinde yazman daha uygun olur. Öbür türlü biraz karışıyor. bunun dışında bir hata gözüme çarpmadı eline sağlıkYazarın Cevabı:

Yorum için çok teşekkürler:) Severus bence de haketti, James başta zeytin dalı bile uzattı ona çikolatalarla başta ama yok saydı, daha sonra söyledikleriyle de kavgayı körükledi. Severus Snape'i severim ama James'in karşısında olunca tarafsızlığımı kaybediyorum. Biraz çekecek Severus benim elimden maalesef:)

Uyarın için teşekkürler, dikkate alacağım. Yeni bölümlere yapacağın yorumlarını da merakla bekliyorum, beni mahrum bırakma lütfen😘

 Yorumlayan: ladyrowena
Tarih: 07/12/15 15:14
Bölüm: Başlangıç
Beğendim

Güzel bir konuya güzel bir başlangıç. Anlatımın akıcı, kendini okutturuyor lakin paragrafların uzunluğu göz yoruyor. Düşünce akışlarının değiştiği yerlerde yeni paragrafa geçerek bu sorunu halledebilirsin. Ayrıca bazı yerlerde ufak yazım hataları ve virgülün kullanımıyla alakalı yanlışlar var. Bölümleri yazdıktan sonra en az bir kez okumanı tavsiye ederim.

Evet bunlar dışında gözüme çarpan bir şey olmadı. Duyguları yansıtmada başarılısın. Sirius'un ailesine duyduğu nefret, Remus'un şüpheleri ve Peter'ın ailesi... Ufak ayrıntılar hikayeyi daha gerçek daha dokunaklı kılmış. Ellerine sağlık, devamını bekliyorum. Yazarın Cevabı:

Yorumun için çok çok teşekkür ederim öncelikle :)

Bu ilk yorumumdu ve benim için oldukça önemliydi.

Yazdıktan sonra hikayemi okuyorum aslında hemde defalarca ama maalesef ki yazım ve noktalama konusunda oldukça zayıfım tabi ki uyarılarını ciddiye alıp geliştirmeye çalışacağım. Bir sayısalcı olmanın handikapını yaşıyorum hep.

Okumada kal, lütfen. Yorumlarını da eksik etme benden:)

Tekrar teşekkürler😉Sonuç yok.
Yorum yapmak için giriş yapmalısın. ()