Yarışma
A B C Ç D E F G Ğ H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z Diğer

Sıcak Çikolata

Hikaye Evi

Sıcak Çikolata
Hikaye Evi

Evet adından da anlaşılabileceği gibi kışın içimizi ısıtacak bir kısa hikaye yarışması başlatıyoruz. Kurallarımızı şöyle sıralayalım:

-Yarışmaya katılım 03 Aralık'ta başlayıp, 27 Aralık 2018 23:59'da sona erecektir. Bu tarihler arasında çok veya tek bölümlü eserlerinizi evde paylaşabilirsiniz. Katılım için yapmanız gerekenler, yarışma sayfasına gidip eserinizi eklemek ve yarışma bitiminden önce hikayenizi tamamlamak.

-Yarışmamız sadece Hayran Kurgu ve Özgün kategorileri için geçerlidir.

-Birden fazla eserle, birden fazla kategoride yarışabilirsiniz, kategori veya eser sınırımız yok.

-Yarışmanın ismi ne kadar 'Sıcak Çikolata' olsa da hikayelerinizin içinde sıcak çikolata bulunması gibi bir şartımız bulunmamaktadır.

-Yayımladığınız hikayelerinizin evdeki kelime sayacı limiti 2500'dür (Word dosyası olarak yaklaşık 2100 kelimeye denk gelmektedir). Hikayenizin toplam kelime sayısı bu limiti geçmemelidir.

-Hikayeniz yolları bir şekilde kesişen (örn. arkadaş, düşman, sevgili, iş arkadaşı, yabancı vb.) 4 ana karakterin çevresinde geçmelidir.

-27 Aralık'a kadar yarışmaya katılan eserler arasında sitede oylama yapılacak. İki kategorinin de kendi alanında birer birincisi olacak.

-Oylamalar iki adımdan oluşacak:

  • 28-29 Aralık: Özgün Kurgu eserlerinin oylaması
  • 30-31 Aralık: Hayran Kurgu eserlerinin oylaması

-Oylamalar ilgili günlerin son dakikasına kadar (23:59) devam edecek olup, saat gece yarısını bulduğunda sonlanacaktır. Bu yüzden beğendiğiniz hikayeye oy verme işini aksatmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

-31 Aralık gecesi saatlerimiz yeni yılı vurduğunda birincilerin ödülleri açıklanacak.

Her türlü sorunuz için Praetorium'dan biriyle iletişime geçebilir, iletisim@hikayeevi.com'a mail atabilir, Oturma Odası'nda ev arkadaşlarınıza danışabilir veya Twitter/Ask.fm üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz. Hadi hep beraber yılbaşı büyüsüne kapılalım.


Hayran Kurgu, Özgün Kurgu

Katılan Hikaye Sayısı: 3